MENÜ
İzmir 37°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bir Muallimin Acı Öyküsü
Kültür-Sanat
2 Aralık 2016 Cuma 08:00

Bir Muallimin Acı Öyküsü

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Menemen Belediye Tiyatrosu (MEBET) 79. oyunu ?Muallim´ ile perde açtı.

Bir Muallimin Acı Öyküsü

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´in göreve ilk başladığı 1999 yılında kurduğu Menemen Belediye Tiyatrosu (MEBET), 79. oyunu olan ?Muallim´ ile Menemen Belediye Kültür Merkezi´nde seyircisiyle buluşarak sezonu açtı. MEBET Genel Sanat Yönetmeni Metin Güler´in öğrencileriyle birlikte sahne aldığı tek perdelik oyunda, ağalar tarafından alınan raporla deliler hastanesine kapatılmış onurlu bir köy öğretmeninin öyküsü anlatıldı.

Oyun öncesinde konuşma yapan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; ?İyi ki tiyatro var, İyi ki 1999 yılından bugüne değin sevgili Metin Güler kardeşimizle birlikte ?İnadına Tiyatro´ demişiz. Bugün de Öğretmenler Günü münasebetiyle burada çok güzel bir oyunu hep birlikte seyrederek keyif alacağız. Tüm emekçi öğretmenlerimizin öğretmenler gününü yürekten kutluyorum. Sizleri, bizleri, çocuklarımızı yetiştirmiş ve yetiştirecek olan öğretmenlerimizin önünde bir kez daha saygı ve minnetle eğildiğimi ifade ediyorum. Öğretmen demek; Kurtuluş Savaşı´ndaki o Kuvayi Milliye ruhunu almış insan demek. Öğretmen demek; çağdaşlık, aydınlık demek. Öğretmen demek; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk demek, Atatürkçü düşünce demektir? diye konuştu.

Öğretmenler Günü dolayısıyla hazırlanan tiyatro oyununun, 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü´nde sahnelendiğine dikkat çeken Başkan Tahir Şahin konuşmasına şöyle devam etti; ?Aynı zamanda bugün, dünyada ?kadına şiddete hayır´ demenin günü. Biz Atatürkçü düşünceye gerçekten inanmış, yürekten çalışmış ve çalışmaya devam edecek insanlar olarak, Kemalist ruhunu yaşamış insanlar olarak, anamızdan doğduğumuz günden bugüne kadar hep ?kadına şiddete hayır´ dedik, yaşamımızın sonuna kadar da ?kadına şiddete her zaman hayır´ demeye devam edeceğiz?

Başkan Tahir Şahin´in konuşmasının ardından sahnelenen ?Muallim´ adlı oyun, izleyicilerden büyük beğeni topladı. Yaklaşık 40 dakikalık performansın ardından oyuncular, sahneden alkışlarla uğurlandı.
Haber: S.Derya BOSUT

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi