MENÜ
İzmir 15°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Fitre  Zekat Toplama Faaliyetleri Başladı
Güncel
27 Nisan 2021 Salı 13:08

Fitre Zekat Toplama Faaliyetleri Başladı

Türk Hava Kurumu Menemen Şubesi’nden Filtre – Zekat toplama faaliyetleri ile ilgili önemli çağrı yapıldı.

Türk Hava Kurumu Menemen Şube Başkanı Hilmi Kurtoğlu tarafından yapılan açıklamada 2021 yılı Fitre-Zekat Toplama Faaliyetinin başlamış olduğu ifade edilerek, ilçemiz sınırları içinde mahalle muhtarlarından ve tüm kamu ve kuruluşlardan fitre zekat zarfı alınabileceği gibi bizzat şubeye gelerek bağış yapılabileceği de hatırlatıldı. 2860 sayılı yardım toplama esas ve usulleri hakkında yönetmelik ve Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’nden alınan olur ile fitre-zekat faaliyetlerinin gerçekleştirileceği belirtildi.Şube Başkanı Hilmi KURTOĞLU, 1925 yılından itibaren Türk Hava Kurumu’nun, havacılığın bütün branşlarında ücretsiz eğitimler verdiğini, yüz binlerce havacı yetiştirdiğini, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin subay, astsubay personellerine paraşüt eğitimleri verdiğini, THK Üniversitesi ile sektöre kalifiyeli eleman yetiştirdiğini, şehit çocuklarına ücretsiz eğitim verdiğini, Ankara ve İzmir kampüslerinde pandemi nedeniyle uzaktan eğitimler de verdiğini belirtti.

Gece Gündüz Ulaşım Desteği

THK'nin diğer faaliyetlerine de değinen Başkan Kurtoğlu, THK’nın 1985 yılından bugüne havadan yangın söndürme faaliyetlerini devam ettirdiğini, bu faaliyetler yürütülürken şehitler verildiğini, 1985-2016 yılları arasında 5275 orman yangınına müdahale edildiğini, Kıbrıs, Libya, Kore ve İsrail’de orman yangınlarına yönelik başarılı ve etkin görevler icra edildiğini belirterek, her zaman gerektiğinde devletin ve milletin hizmetinde olunacağını dile getirdi.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından verilen hava ambulans hizmetinde THK helikopterlerinin kullanıldığını belirterek, 112 hava ambulans helikopterleri ile hasta, yaralı ve organ bekleyen vatandaşlara gece ve gündüz hava ulaşım desteği verildiğini de sözlerine ekledi.

“Hedeflerimizi Büyüterek, İlçemizin İsmini…”

Menemen’de gerçekleştirilen başarılı çalışmalar neticesinde geçtiğimiz sene ödüllendirildiklerini de dile getiren Kurtoğlu “İlçemizde gerçekleştirdiğimiz fitre-zekat ve deri çalışmalarında 2020 yılında ülkemiz genelinde ilk sıralarda yer almamız vesilesi ile Genel Başkanlık tarafından tarafımıza Teşekkür Belgesi gönderildi. Bu belgeyi hak etmemize vesile olan başta Kaymakamımıza, Belediye başkanlığına ve personeline, yönetim ve denetim kurulu üyelerimize, kurum üyelerine, canla başla gece gündüz demeden bize destek veren muhtarlarımıza, genç kanatlarımıza, bağışlarını ve desteklerini esirgemeyen duyarlı Menemen halkına teşekkür eder, sizlerin verdiği güçle hedeflerimizi daha da büyüterek, ilçemizin ismini tüm Türkiye’de duyurmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kurtoğlu, “Tüm halkımızdan hizmetlerimizin devamı için, kurucumuz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün belirttiği gibi ‘İstikbalin Göklerde’ olması için, yapacağınız bağışlarınızı bekler bu vesile ile Ramazan Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını dilerim. Tüm halkımızın Ramazan Bayramı şimdiden kutlu olsun.”  diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Gökay ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi