MENÜ
İzmir 34°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
Siyaset
9 Eylül 2016 Cuma 08:00

İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak

Menemen Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında, Gölpark Menemen içerisinde bulunan kapalı spor salonuna Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir´in isminin verilmesine oybirliği ile karar verildi.

İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak 

Menemen Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 1 Eylül Perşembe günü gerçekleştirildi. AKP İlçe Başkanı Mithat Çetin ve CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak da grupların başında meclis toplantısında yer aldı.

Menemen Belediyesi Meclis Toplantı Salonu´nda yeterli çoğunluğun katılımıyla gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ile başladı. Her zaman olduğu gibi gündem maddelerine geçilmeden önce Başkan Tahir Şahin geçen süreçte yaşanan olayları ve önemli günleri aktardı. Gruplar adına da söz alınarak aynı konuda görüş belirtildi.

Gündemin ikinci maddesinde geçmiş tutanak özetinin okunması ve kabulü oyçokluğu ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesi olan Başkanlıktan verilecek önergelerin a şıkkında, belediyede tam zamanlı çalışacak olan jeofizik mühendisine ödenecek aylık net ücretin belirlendiği müzekkere geldiği şekliyle oybirliği ile kabul edildi.

Giriş ücreti tam 1 TL, öğrenci 50 kuruş

Gündemin dördüncü maddesinde komisyonlardan gelen raporların a şıkkında plan ?bütçe komisyon raporu görüşüldü. Konu hakkında açıklamada bulunan Başkan Şahin, ?Gölpark Menemen´e ana kapıdan giriş ücreti tam 1TL, öğrenci 0.50 kuruş. Şayet hayvanat bahçesine de girmek istenirse, büyükler 2 TL daha ödeyecek. Toplam 3 jeton alacak. Her jeton 1 TL. Öğrenci 0.50 kuruş daha ödeyecek yani toplam 1 TL. Ana kapıdan jetonlu giriş çıkışlar olacak. Hayvanat bahçesi girişinden de jeton satışı olacak. Hayvanat bahçesi 18.30-19.00 gibi kapanacak? şeklinde bilgi verdi.

Gündemin beşinci maddesinde ise, üyeler tarafından verilecek önergelere başkanlık divanının 6 ilave gündem maddesi eklendi ve okundu. Öncelikle müzekkereler, gündeme alınabilmesi için oylanarak oybirliği ile gündeme alındı.

İlave gündemler:

1-Mülkiyeti Belediyemize ait ilçemiz Seyrek Villakent Mahallesi tapunun 461 ada 1 parsel, 462 ada 1 parsel, 463 ada 1 parsel, 464 ada 1 parsel, 460 ada 1 parsel, 435 ada 1 parsel, 468 ada 1 parsel, 469 ada 1 parsel, 470 ada 1 parsel, 471 ada 1 parseldeki arsa vasfındaki taşınmazlar için kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapılması imar ve hukuk komisyonuna havale edildi.

2-Mülkiyeti Belediyemize ait ilçemiz Emiralem Mahallesi 1436 parselde kayıtlı 6000m2 yüzölçümlü taşınmazın mezarlık alanı olarak kullanılmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına tahsis edilmesi talebi oybirliği ile kabul edildi.

3- İlçemiz İsmet İnönü Mahallesinde Belediyemizce yapımı tamamlanan Gölpark Menemen içersinde bulunan kapalı spor salonuna Şehit Astubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir´in isminin verilmesi konusunda müzekkere geldiği şekli ile oybirliği ile kabul edildi.

4-Kazımpaşa Mahallesi 1 adet trafo yeri ayrılması amaçlı imar planı değişikliği talebi imar komisyonuna havale edildi.

5- Koyundere Bölgesi 1 adet trafo yeri ayrılması amaçlı imar planı değişikliği talebi imar komisyonuna havale edildi.

6- İsmet İnönü Mahallesi trafo yeri ayrılması amaçlı imar planı değişikliği talebi de imar komisyonuna havale edildi.  

Gündemin dilek ve temenniler bölümünde söz alan AKP Belediye Meclis Üyesi Bayram Görer, İZBAN İstasyon bölgesinde vatandaşın tuvalet ihtiyacını dile getirdi.  

Başkan Şahin´in, ?Eski garda var. Oraya yeni bir tuvalet yapmak yeni bir kontrolsüzlük yaratır. Çok kolay değil. Gar tuvaletinin açık olması lazım? ifadesine Görer de, ?Kapatıyorlar? deyince Başkan Şahin, ?Yeni bir tuvalet yapmaktansa onun açılımını zorlayın bence? dedi.

MHP Belediye Meclis Üyesi Tanzer Sucu da, sahipsiz köpek olayına dikkat çekerek çare bulunmasını istedi. Ayrıca Mahkeme Camii tadilatı hakkında da bilgi istedi.

Mahkeme ve Gazez Camii tadilatta

Mahkeme ve Gazez Camiinin ikisinin de tadilatta olduğunu söyleyen Başkan Şahin, ?Kurul karar verdi, proje uygulanmaya başlandı. 1 sene kadar sürer diye düşünüyorum. Aslına uygun dönecek? bilgisini verdi.

?Köpek konusu, belediyelerin en başarısız olduğu iş? diyen Başkan Şahin, ?Bizimkiler yakınlara atıyorsa engelleyelim? ifadesini kullandı.

Bir sonraki meclisin 3 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 18.00´de yapılmasına karar verildi.

Haber: S. Derya BOSUT

 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi