MENÜ
İzmir 37°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Menemen Spor Kulübü’ne Ait Bazı Defter ve Harcama Belgelerine El Konuldu
Spor
3 Mart 2021 Çarşamba 20:13

Menemen Spor Kulübü’ne Ait Bazı Defter ve Harcama Belgelerine El Konuldu

TFF 1. Lig ekiplerinden Menemen Spor Kulübü'ne ait bazı defterlere ve harcama belgelerine Menemen Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturma kapsamında el konuldu.

Alınan bilgiye göre, Menemen Spor Kulübü’nün zarara uğratıldığı, transfer ücretlerinde, evrak üzerindekilerle gerçek rakamlar arasında fark olduğu yönünde şikayetler üzerine soruşturma başlatıldı.

Bu doğrultuda kulübe ait karar, üye kayıt, evrak kayıt, işletme hesap defterlerinin yanı sıra dernek gelirleri alındı ve harcama belgelerinin İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipler tarafından alındığı bildirildi.

Menemen Spor Kulübü yaptığı açıklamada, yerel seçimlerin ardından seçilen belediye yönetiminin, yönetim kurulunu yıpratmak için çeşitli şeyler yaptığı savunuldu.

Kulübün içerisine siyaset sokmak isteyenlerin ortaya çıktığının bildirildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

" Göreve geldiğimiz 25 Mayıs 2019 kongresinden bu yana Menemen Spor için yürekten çalışan yönetim kurulumuz ve Onursal Başkanımız Sayın Tahir Şahin bütün zorluklara karşın görevlerini layığıyla yapmaktadırlar.
Yerel seçimlerden sonra seçilen mevcut Belediye yönetimi sürekli olarak çeşitli iftiralar atarak, yönetim kurulumuzu yıpratmak için elinden ne geliyorsa yapmıştır.
Kulübün içerisine siyaset sokarak bundan faydalanmak isteyen, kulübü ve  Onursal Başkanımızı yıpratmak isteyen bazı asalak ve parazit bireyler türemiştir.
Ne yazık ki aynı anlayış son aylarda da devam etmektedir.
Kulübümüz her fırsata denetlenmesine karşın bu denetlemelerden yüzünün akıyla çıkmıştır.
Yönetim kurulumuzun 12.03.2021 tarihinde yapacağı kongre öncesinde yine aynı şerh, parazit ve asalak güçlerin şikâyeti üzerine emniyet güçlerimiz, kulübümüzün 2013 yılından bu yana tüm karar defterlerini, gelir – gider fatura makbuzlarını incelemek üzere almışlardır.
Kulübümüz en son 2019 yılında denetlenmiş ve bu denetlemelerden tertemiz çıkmıştır.
Biz, ileriki günlerde yapacağımız kongre öncesi 2013 yılından bu yana bütün evraklarının incelenmeye alınmasının altında başka maksatlar olduğunu düşünmekteyiz. Bu spora siyaset karıştırmaktan başka bir şey değildir. 
Bugüne kadar tüm denetlemelerden yüzünün akıyla çıkan yönetimimiz, bundan sonra da tüm denetlemelerden yüzünün akıyla çıkacaktır.
Buradaki şerh güçlerinin hedefleri tamamen siyasidir.
Ancak kimse unutmasın ki, mevcut yönetimimiz bugüne kadar bu şerh güçlerle nasıl mücadele ettiyse bundan sonrada mücadelesine devam edecektir.
Bu tür saldırılar bizleri asla yıldıramaz.
Ancak bu tür haksız saldırılar futbolcu kardeşlerimizi olumsuz etkilemektedir.
Bu tür saldırıları yapmak, futbolcu kardeşlerimizin motivasyonunu düşürerek, maç kaybetmesini sağlamaktan başka bir işe yaramayacaktır.
Bütün bunları yapan bu asalak ve parazit bireylerin tüm amacı kulübü ligden düşürmektir.
Bu asalak ve parazitlere rağmen Menemen Spor ligde kalacaktır.
Kamuoyuna duyurulur.
Mevzu Menemen Spor ise Gerisi Teferruattır."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi