MENÜ
İzmir 34°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Saadet Partisi  Servet Yıldız´la Devam Dedi
Siyaset
21 Ekim 2016 Cuma 08:00

Saadet Partisi Servet Yıldız´la Devam Dedi

Menemen Saadet Partisi´nin geçtiğimiz pazar günü yapılan 6. Olağan Menemen İlçe Kongresinde Servet Yıldız güven tazeledi.

Saadet Partisi

Servet Yıldız´la Devam Dedi

Menemen Saadet Partisi´nin geçtiğimiz pazar günü yapılan 6. Olağan Menemen İlçe Kongresinde Servet Yıldız güven tazeledi.

Menemen Saadet Partisi´nin 6. Olağan İlçe Kongresi Belediye Kültür Merkezinde İzmir İl Başkanı Av. Bayram Sakartepe´nin de katılımları ile gerçekleştirildi.

Saadet Partisi, kongre öncesi parti üyelerine ve misafirlerine girişte ikram verdi. Daha sonra konuklar salona geçti.  Kongreye; AK Parti Menemen İlçe Başkanı ve yöneticiler, Vatan Partisi yöneticileri, Saadet Partisi bay ve bayan delegeler ile ilçe ve ilçe dışından gelen misafirler katıldı. Kongreye katılımın yoğun olduğu görüldü. Yeterli çoğunluğun olduğunu belirten sunucu, tarihi antik kentleri ile çeşitli uygarlıklara beşik olmuş Menemen sözü ile kongreyi açtı. Üyeler tarafından verilen önerge ile divan başkanlığına Av. Vedat Kolukısa, üyeliklere Orhan Yıldırım, Arif Gemici, Melik Aydın ve Sedat Fidan oybirliği ile seçildi. İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Divan Başkanı tarafından oturumun gündemi okunarak raporların okunmasına geçildi. Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Haman, Saadet Partisinin geçmiş yılına ait faaliyet ve hesap raporlarını okudu. Raporlar hakkında söz alan olmadığından raporlar ibra edildi.

Raporların okunmasının ardından kürsüye gelen Saadet Partisi İlçe Başkanı Servet Yıldız konuşmasında, ?İkinci dönemimiz de tüm siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte hep birlikte el ele sarılarak Menemen´imiz için mücadele edeceğiz. Ülkemiz için ne yapabiliriz noktasında hem fikir olduğumuz tüm konuları konuşacağız. Ayrıştığımız noktalarda saygıyı ve sevgiyi ön planda tutarak elimizden geldiğince çözüm üretmeye çalışacağız. 3 sene süresinde gördüğümüz destek için de teşekkür ederim? diye ifade etti.

Daha sonra siyasi konuşmalar yapmak üzere İzmir İl Başkanı Av. Bayram Sakartepe söz aldı. ?15 Temmuz´da Türkiye´nin işgal planı bozuldu? diyen Sakartepe, ?45 yıldır Erbakan hocamız başta olmak üzere bütün milli görüşçülerin tek tek anlattıkları şeyler 15 Temmuz´da ortaya çıktı. Ne büyük bir başıboşluk olduğunu gördük. Bu yapıyla sadece milli görüşçüler ve Erbakan hocamız mesafe koydu. Herkes bugün 15 Temmuz´dan bahsediyor ama bundan sonra ne yapılacak söylenmiyor. Bundan sonra Türkiye´nin yol haritası ne olacak? Stratejik müttefikimiz ABD ve İsrail´in darbenin göbeğinde olduğu ortaya çıktı. Bizi bölmeye çalışıyorlar. 45 yıldır dediğimiz gibi siyonizm son vuruşunu yapmaya çalıştı. AB´nin de darbenin arkasında olduğunu gördük. İngiltere´nin de AB´den ayrılmasıyla AB artık Titanik gemisi gibi oldu. Buradan hükümete İslam Birliğini birlikte kurma çağrısında bulunmak istiyoruz? dedi.

İç ve dış politika konuşmalarının ardından konuşmacılar Saadet Partisi Menemen İlçe Teşkilatına övgüler yağdırdılar. Siyasi konuşmaların ardından yeni yönetim tanıtıldı. Daha sonra 2016-2019 yılları arasında Menemen Saadet Partisi İlçe Başkanlığını yönetecek seçimlere geçildi. İlçe Seçim Kurulu nezdinde tek liste ile seçimlere gidildi. Yapılan tasnif sonucunda Saadet Partisi İlçe Kongresinde Servet Yıldız güven tazeledi.

Yönetim şu isimlerden oluştu:

Emrah Taşçı, Erkan Haman, Firdevs Aydın, Hüseyin Ayın, İbrahim Yıldız, İmdat Sedat Fidan, İsmail Uğur, İsmet Topal, Mustafa Çakır, Nurullah Bazan, Osman Uğur, Rahmi Tunç, Temel Güngör, Veysi Büdün.

 

Haber: Ali Rıza KEMER

 

Foto3: Erkan Haman

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi