MENÜ
İzmir 24°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Tören Zirve Yaptı
Kültür-Sanat
29 Nisan 2016 Cuma 08:00

Tören Zirve Yaptı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Menemen´ de coşkuyla kutlandı.

Tören Zirve Yaptı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Menemen´ de coşkuyla kutlandı. Çocuklar, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün kendilerine armağan ettiği bayrama gururla sahip çıktı. Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen bayram etkinliği, 200 çocuğun katılımıyla gerçekleşirken, yöresel kıyafetli çocuk oyunları büyük alkış aldı. Cumhuriyet Meydanındaki etkinlikte çocukların rengarenk dünyası göz kamaştırdı.

 

Tören, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ramazan Uyanık´ın Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başladı. Saygı duruşunun ardından Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı ve göndere bayrakların çekilmesiyle devam etti.

 

Cumhuriyet Meydanı´nda yapılan kutlamalara; İlçe Kaymakamı Gülihsan Yiğit, Garnizon Komutanı Topçu Yrb. Murat Tosun, Belediye Başkanı Tahir Şahin, Gaziler, Resmi Daire Amirleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Birim Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Öğretmenler ? Öğrenciler, Veliler ve Aile Büyükleri ile 200´ ün üzerinde çocuk katıldı.

 

Protokole Çiçek Takdimi

9 Eylül Anaokulu ve hazırlık sınıfı kademesinde eğitim gören öğrenciler farklı model ve renklerde yeni kıyafetleri ile ellerinde çiçeklerle birlikte İlçe Kaymakamı, Alay Komutanı ve Belediye Başkanını ziyaret ederek çiçeklerini taktim ettiler. 9 Eylül İlkokulu ve Ortaokul Müdürü Özgen Hamarat, kürsüye gelerek günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; ?Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklar, öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 96. yılını kutlamanın sevinci içerisindeyiz. Tarihin dönüm noktası olan ve unutulmaması gereken bu günün altı o kadar güzel çizildi ki daha anlamlı kılınabilmesi için Büyük Lider Atatürk bu önemli günü en değerli varlığımız, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hediye ederek anlamına anlam kattı. Sevgili çocuklar dünyada çocuklarına bayram armağan eden ve bunu dünya çocuklarıyla paylaşan ilk ve tek devlet bizim Cumhuriyetimizdir. Bizlerin sizden isteği ise; araştıran, düşünen, üreten, çok çalışan, ahlaklı ve insani değerlere sahip olmanızdır. Dileriz ki en iyi aydınlık yarınlar sizlerin olsun. Bu güzel etkinlikleri hazırlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, hepinize sağlıklı, huzurlu, mutlu yarınlar diliyorum bayramınızı kutluyorum.? diyerek sözlerini tamamladı.

 

Konuşmanın ardından ödül törenine geçildi. Atatürk´ün çocuklara armağan ettiği bayram heyecanına 23 Nisan Maraton Koşu Yarışması da dahil oldu. Menemen Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün 23 Nisan Bayramı kapsamında düzenlediği koşuda ödüller sahiplerini buldu. Orman mevkiinden start verilen koşuya yaklaşık 50 ortaokul öğrencisi katıldı. Koşuda Asarlık 80. Yıl Okulu´ndan bayanlarda Güzel Beydüz birinci, erkeklerde yine aynı okuldan İbrahim Tunca birinciliği kazandı. Dereceye giren öğrenciler ödüllerini İlçe Kaymakamı, Alay Komutanı ve Belediye Başkanı´nın elinden aldılar.

 

Unutulmaz bir 23 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nda rengarenk kostümleriyle dikkat çeken, yetenekli çocuklardan oluşan 9 Eylül ilkokulu ve ortaokulu öğrencilerinin dans gösterileriyle unutulmaz bir 23 Nisan yaşandı. Son olarak çeşitli skeçlerin ardından finalde çocukların renkli kıyafetleriyle oluşturulan topluluk Belediye Başkanı´nın halk oyunları ekibi ile halay çekmesiyle son bularak izleyenleri hayran bıraktı.

Terör saldırılarının yarattığı gerginlik nedeniyle bu yıl ki çocuk bayramında minikler yönetmedi.  Atatürk´ün çocuklara armağan ettiği bu bayramda geçtiğimiz yıllarda bütün idari makamlar ve komutanların makamları küçük öğrencilere devredilirdi. Bu yıl ise bu uygulama programda yer almadı.

Deniz GÜL

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi