MENÜ
İzmir 21°
Menemen'in Sesi
CHP Menemen’e Geçici Görev
Güncel
20 Nisan 2021 Salı 18:01

CHP Menemen’e Geçici Görev

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu, bugün olağanüstü toplantı gerçekleştirdi.

Olağanüstü toplantının gündem maddeleri arasında yer alan, başkan ve yönetimi görevden alınan Menemen’e kimin atanacağı belli oldu.  

Akşamüstü İl başkanı Deniz Yücel başkanlığında toplanan CHP İl Yönetim kurulu, geçtiğimiz günlerde görevden alınan ilçe başkanı ve yönetiminin yerine, Menemen’e Ömer Güney ve tüzük gereği 4 kişilik geçici atama yaptı.  

Yapılan atama sonucunda CHP Menemen’de geçici görev yapacak isimler;

Ömer Güney (Başkan),
Nazan Aras,
Timuçin Çakmak,
Erdal Güneş, 
Sabriye Yaşatürk oldu. 

İçinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle genel kurullar yapılmazken, yapılacak ilk genel kurula kadar CHP Menemen’de Başkanlık koltuğunda Ömer Güney oturacak.

Haber Erhan ÖZALP

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Genç İzmir’in logosunu İzmirliler belirleyecek
Belediye
20 Nisan 2021 Salı 11:05

Genç İzmir’in logosunu İzmirliler belirleyecek

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gençliğin sesini yükseltme ve kent hayatına ilişkin her konuya genç bakış açısı getirme hedefiyle hizmete aldığı dijital gençlik merkezi Genç İzmir, logosunu İzmirlilerin oylarıyla seçecek. Tasarlanan beş logodan hangisinin kullanılacağını belirlemek için “gencizmir.com” adresini ziyaret etmek yeterli. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in gençleri kentte söz sahibi haline getirme ve gelişimleri için fırsat yaratma vizyonuyla hayat bulan Genç İzmir, logosunu İzmirli gençlerin oylarıyla belirliyor. “Gencizmir.com” adresini ziyaret edenler beğendiği logoyu seçerek oylamaya katılabiliyor.

Çevrimiçi eğitimden 4 bin genç yararlandı

Seminerlerden kurslara atölye çalışmalarından gönüllü organizasyonlarına kadar bir dizi çalışmanın tek çatı altında toplandığı Genç İzmir, pandemi döneminde de İzmirli gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. 

19 Mayıs 2020 tarihinde Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram’ında faaliyete giren dijital gençlik merkezi Genç İzmir, sunduğu sayısız çevrimiçi eğitim hizmetiyle bugüne dek 4 bine yakın İzmirli gencin yenilikçi fikir, proje ve etkinlik geliştirmesine fırsat sağladı. İzmir'in tüm ilçelerinden gençlerin çevrimiçi eğitimlerden yararlandığı dijital platformda, kişisel gelişim seminerleri, kurs ve atölye çalışmaları gibi faaliyetlerle gençler 90 kez bir araya geldi. 

2007 yılından bu yana kesintisiz sürdürülen, pandemi nedeniyle ara verilen Abla Ağabey Kardeş projesi ise İzmir Ekonomi Üniversitesi ve UNICEF iş birliğiyle dijital platforma taşınarak gönüllüler ve kardeşler yeniden bir araya getirildi.

Pi Gençlik Derneği’nin Yerel Gençlik Dernekleri Ağı çalışmaları kapsamında Türkiye'nin farklı yerlerinden gelen 30 gençlik çalışanı Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde gençlik çalışmaları ve sorunları hakkında atölye çalışması yaptı, gençlik merkezlerinin içerikleri ile ilgili fikirler paylaşıldı.

Gönüllü çalışmaları sürüyor

30 Ekim 2020’de İzmir’de yaşanan depremin ardından 638 Genç İzmir üyesi, kurulan çadır alanlarında birçok işte görev alarak iyi bir dayanışma örneği gösterdi. Bu yıl ikincisi düzenlenen Maraton İzmir’de de 85 Genç İzmir üyesi, mesleki branşlarına ve ilgi alanlarına göre gönüllü olarak görev aldı.

Örnekköy’de Genç İzmir birimi

Normalleşme döneminde Genç İzmir çalışmaları kapsamında yüz yüze olması planlanan faaliyetler, Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi ile Örnekköy Sosyal Projeler Yerleşkesi içindeki Genç İzmir biriminde yürütülecek. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

MENEMEN’E TAM DESTEK
Belediye
20 Nisan 2021 Salı 10:30

MENEMEN’E TAM DESTEK

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’deki temasları kapsamında Menemen Belediyesi’ni ziyaret etti.

Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen Belediye Başkanı V. Aydın Pehlivan ve Belediye Meclis Üyeleri tarafından Menemen Belediyesi önünde çiçekle karşılanan Bekir Pakdemirli, burada yaptığı açıklamada, “Yatırımlar konusunda Menemen’e pozitif ayrımcılık yapacağız” dedi.

Karşılama törenine, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı ve Cemal Bekle,  AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik,  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Rıza Bölük, Devlet Su İşleri Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız, İl Tarım Müdürü Mustafa Özen ve muhtarlar katıldı.

Törende konuşan Bakan Pakdemirli, uzun yıllardır tanıdığı Aydın Pehlivan isminin Menemen için bir şans olduğunu dile getirdi. Menemen’in AK belediyecilik ile tanışacağı için çok mutlu olduğunu dile getiren Pakdemirli, “Aydın kardeşim Menemen için büyük bir fırsattır. Menemen’in sorunlarını ve projelerini Ankara’ya götürme noktasında bir sorun yaşamayacaktır. Bu manada bizler de belediyemize pozitif ayrımcılık yapacağız” diye konuştu.

MENEMEN’DE ATILIM DÖNEMİ

Menemen Belediyesi Başkan V. Aydın Pehlivan ise konuşmasında, Menemen'de yeni bir atılım dönemi başlattıklarını belirti. Pehlivan, "Sayın Bakanım sizleri ilçemizde ağırlamaktan büyük onur duymaktayım. Ziyaretinizin yanı sıra engin bilgi ve tecrübelerinizle hiç şüphesiz ki Gediz Nehri’nin taşıdığı alüvyonlarla mümbitleşen Menemen Ovamıza büyük katkılar sunacaksınız.

200 bine yaklaşan nüfusu ile İzmir’in en hızlı gelişen ilçelerinden biri olan Menemen, uzun yıllar mahrum kaldığı hizmet ve yatırımlara ihtiyaç duymaktadır.

 AK Parti’nin belediyecilik anlayışının özünde halka hizmet ve şeffaflık vardır. Menemenliler bu anlayışın eksikliğinden çok çekti. Menemen’de yeni bir atılım dönemi içerisindeyiz.

İlçemizin mevcut kaynaklarını geliştirerek, mevcut ihtiyaçlarını giderebilmek adına sürdürmekte olduğumuz çalışmalara destek sağlayacağınıza yürekten inandığımı belirtir, katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Pakdemirli, Yerli ve Milli Çeşitlerin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Menemenli üreticilere sebze fidanı ve tohumu dağıtımı gerçekleştirdi.

Törenin ardından Bakan Pakdemirli beraberindeki heyetle birlikte Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan’ı makamında ziyaret etti. Menemen ile ilgili projelerinden bahseden Pehlivan, günün anısına Bakan Pakdemirli’ye Menemen’e özgü toprak vazo hediye etti. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İzmir'de hayata geçirecekleri 35 projeyi açıkladı
Güncel
19 Nisan 2021 Pazartesi 14:54

İzmir'de hayata geçirecekleri 35 projeyi açıkladı

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir'de hayata geçirecekleri 35 projenin kent ekonomisine bu seneki katkısının 200 milyon lira olacağını bildirdi.

Bakan Pakdemirli, Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğündeki "İzmir Tarım Sektörünün 2021 Yılı Proje Lansmanı" töreninde, İzmir'in birçok ürünün üretiminde Türkiye'de ilk sıralarda yer aldığını, süt üretiminde ikinci, büyükbaş varlığında üçüncü sırada olduğunu söyledi.

Geçen yıl tarımsal ihracatın yaklaşık yüzde 14'ünün İzmir’den yapıldığını bildiren Pakdemirli, "Böylece yaklaşık 3 milyar dolara ulaşan tarım ve gıda ürünleri ihracatı ile İzmir, Türkiye’de 2. sırada yer almakta. Bakanlık olarak biz de İzmir’in bu potansiyelini biliyor, kaliteli üretimini destekliyor ve yeni hedeflerle İzmir tarımına güç katmaya devam ediyoruz." dedi.

Bakan Pakdemirli, İzmir’e tarım ve orman alanında son 19 yılda reel rakamlarla 17 milyar 200 milyon liralık tarımsal destek verdiklerini ve yatırım yaptıklarını belirterek, "İzmir'in ve Ege'nin önemli ürünleri olan kuru üzüm ve incirini de müdahale alımı kapsamına aldık. Etkin piyasa regülasyonu yanında arz fazlası ürünleri de alarak üreticimizin mağduriyetini önlüyor ve bu ürünleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz." dedi.

Ramazan ayı öncesinde patates, soğan ve çeltik yetiştiricilerinin depolarında bulunan arz fazlası ürünleri Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığıyla almaya başladıklarını hatırlatan Bakan Pakdemirli, İzmir'de ihtiyaç sahibi ailelere 387 ton patates dağıtımının gerçekleştiğini söyledi.

"İzmir'de coğrafi işaret tescilli 25 ürünümüz var"

Pakdemirli, İzmir'in tarımsal ürünlerinin markalaşması için coğrafi işaretlere önem verdiklerini anlatarak, "Şu an İzmir'de coğrafi işaret tescilli 25 ürünümüz var. İzmir, coğrafi tescilli ürünler sıralamasında ise ülkemizde 3. sırada yer almaktadır. Başvuru aşamasındaki 20 ürünün daha coğrafi tescil almasıyla birlikte İzmir'in tarımını markalaştırmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Bakanlık olarak İzmir'deki tarımsal kooperatiflere 34 milyon liralık hibe ve kredi desteği sağladıklarını kaydeden Bakan Pakdemirli, Dikili ilçesinde 3 milyon 29 bin metrekarelik alanda hayata geçirecekleri dünyanın en büyük jeotermal kaynaklı tarıma dayalı ihtisas sera organize sanayi bölgesinde 3 bin 500 vatandaşın iş sahibi olacağını kaydetti.

İzmir'deki sulama yatırımları

Pakdemirli, son 19 yılda İzmir'de 3 içme suyu tesisi, 30 baraj, 8 gölet, 1 yer altı depolaması, 40 sulama tesisi, 1 arazi toplulaştırması ve 98 taşkın koruma tesisini hizmete aldıklarını belirterek, "Yaptığımız bu yatırımlarla yıllık 59 milyon metreküp içme ve kullanma suyu temin ederek 1 milyon kişiye içme ve kullanma suyu sağladık. Toplam 550 bin dekar araziyi sulamaya açtık ve bu sayede yıllık 800 milyon lira tarımsal gelir artışı sağladık. 92 yerleşim yeri ve 115 bin dekar araziyi taşkınlardan koruduk." dedi.

İzmir'de 132 milyona yakın fidanı toprakla buluşturduklarını kaydeden Bakan Pakdemirli, oluşturdukları 21 bal ormanıyla bal üretiminde yüzde 20'lik artış sağladıklarını kaydetti.

İzmir için 35 proje

Pakdemirli, İzmir için 35 projenin daha startını vererek kentin değerine değer katmaya devam edeceklerini dile getirerek, "Toplam bütçesi 20 milyon lira olan bu projeler, bitkisel üretimden hayvancılığa, su ürünlerinden istihdamın artırılmasına, dijitalleşmeden yeni çeşitlerin İzmir’e kazandırılmasına kadar çok sayıda alanı kapsıyor." diye konuştu.

Pakdemirli, "Üreticiye Kazanç, Tüketiciye Sağlık, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi", "Bergama İlçesi Jeotermal Enerji İle Sebze, Meyve, Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Kurutma Tesisi Projesi", "Yerli ve Milli Çeşitleri İzmirli Kadınlarla, Kentte, Taraçada, Balkonda, Kırsalda, Bahçede, Tarlada Toprakla Buluşturuyoruz Projesi", "Tire Dijital Toprak Analiz Cihazı Projesi" gibi toplam 35 projeyle İzmirli üreticileri teknoloji ve dijital uygulamalara daha çok yönlendirmek istediklerini vurguladı.

Bu projelerle kuraklık, afet ve hastalık zararlılarıyla mücadelede etkinliği artırmak istediklerini dile getiren Bakan Pakdemirli, şöyle konuştu:

"İstihdam potansiyelini güçlendirmek, atıl ve boş arazileri doğru değerlendirmek, kentsel tarıma katkı sunmak, kısıtlı su kullanımını teşvik edecek uygulamaları yaygınlaştırmak, yeni bitki deseniyle üreticiyi tanıştırmak da temel hedeflerimiz arasında. Yine, salgının zorlayıcı etkisine rağmen üretimin devamlılığını sağlamak, gençleri tarımsal üretime çekerek tarım nüfusunun yaş ortalamasını düşürmek şeklindeki amaçlarımızla da İzmir’in rehber bir şehir olma özelliğini devam ettirmek istiyoruz. İnşallah bu projelerimizin sadece bu yıl için İzmir ekonomisine katkısı 200 milyon lira olacaktır."

Pakdemirli, İzmirli çiftçilere fide ve tohum dağıtımı gerçekleştireceklerini de vurgulayarak 1 milyon 200 bin domates, biber, patlıcan fidesi, 440 kilogram bamya ve kavun tohumu, 200 kilogram anason, rezene, kimyon, adaçayı, kekik, stevia, ekinezya ve salep soğanı tohumu ile 164 bin 800 fideyi üreticilere teslim edeceklerini sözlerine ekledi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

TÜGVA’dan İftara 5 Kala
Güncel
14 Nisan 2021 Çarşamba 11:13

TÜGVA’dan İftara 5 Kala

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Türkiye Gençlik Vakfı Menemen İlçe Temsilciliği (TÜGVA), her yıl ramazan ayında yaptığı sosyal farkındalık çalışması olan “İftara 5 Kala” etkinliğini bu sene de Ramazan ayının ilk gününden gerçekleştirdi. 

TÜGVA Menemen İlçe Temsilciliği, trafikte olanlara, evlerine yetişemeyerek iftar saatinde dışarıda olan vatandaşların yanında olabilmek amacıyla Menemen İlçe Garajı karşısında, yoldan geçen araçlara kumanya ve su ikramında bulundu.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren TÜGVA Menemen İlçe Temsilcisi Murat Ertaş “Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan bir mübarek Ramazan-ı Şerif ayına daha girmiş bulunuyoruz. Öncelikle Ramazan-ı Şerif’in vatanımıza, milletimize ve tüm Türk-İslam Alemi’ne hayırlara vesile olmasını, bereket, huzur, sağlık ve sıhhat getiresini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz. Ramazan bir olmanın, birlikte olmanın, kardeşliğin, sahip çıkmanın, paylaşmanın ve olmayanın halinden anlamanın, nefsi terbiyenin ayıdır. Ramazan, bölmenin değil, bölüşmenin, yok farz etmenin değil, görmenin, anlamanın ve hissetmenin ayıdır.Ramazan paylaştıkça bereketlenen, muhabbet ve sevgi ayıdır.” şeklinde ifade etti.

Haber Erhan ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Menemen 3 Puanı Son Dakikada Kaçırdı
Spor
14 Nisan 2021 Çarşamba 17:12

Menemen 3 Puanı Son Dakikada Kaçırdı

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Stat: Menemen İlçe
Hakemler: Emre Malok, Orkun Aktaş, Anıl Usta
Menemenspor: Batuhan Şen, Rıdvan Koçak (Yusuf Talum dk. 80), Furkan Bayır, Domgjoni, Emir Han, Alhassan, Ba, Tayfun Aydoğan (Ömer Şahbaz dk. 90), Omar (Anaane dk. 80 ), Rasheed (Abdulkadir Öksüz dk. 90, İsmail Odabaşı (Mehmet Aytemiz dk. 84)
Yedekler: Emre Selen, Emre Adıgüzel, Bekir Sönmez, Cem Çelik, Berkay Samancı
Teknik Sorumlu: Recep Yazıcı

Samsunspor: Nurullah Aslan, Caner Arıcı, Veli Çetin, Yalçın Kılınç, Kerem Can, Djedje (Ferhat Çulcuoğlu dk. 80), Gökhan Karadeniz (Kubilay Yavuz dk. 64), Savicevic, Hamroun (Burak Çalık dk. 64), Yasin Öztekin, Coureur
Yedekler: Ahmet Altın, Guido Koçer, Emirhan Koca, Mücahit Albayrak, Erkam Reşmen
Teknik Direktör: Ertuğrul Sağlam
Goller: Coureur (dk. 23), Veli Çetin (dk. 90+4) (Samsunspor), Omar (dk. 34), Ba (dk. 61)(Menemenspor)
Sarı Kartlar: İsmail Odabaşı, Tayfun Aydoğan, Rasheed (Menemenspor), Nurullah Aslan (Samsunspor)

TFF 1. Lig'in 30. haftasında Menemenspor, Yılport Samsunspor'u ağırladı. Hem zirve yarışını hem de küme düşme hattını yakından ilgilendiren mücadele 2-2 berabere sona erdi. Menemenspor'un gollerini 35. dakikada Mohamed ve 61'de Mahamadou attı. Samsunspor'da ise 23'te Coureur ve 90+4'te Veli Çetin ağları sarsan isimler oldu. Bu sonuçla ligdeki 3 puan hasreti 7 maça çıkan Menemenspor, puanını 31'e çıkardı.

Maçtan dakikalar
19. dakikada sol kanattan topla birlikte ceza sahası içine giren Yasin Öztekin, soluna çekip vurdu. Kaleci Batuhan Şen savunmadan seken topu kontrol etti.
23. dakikada orta alandan yüklenen Samsunspor’da savunmayı eksik yakalayan Coureur, ceza sahası içine girerek Gökhan Karadeniz’e pas attı. Kaleci Batuhan’ın boşa çıkmasının ardından Gökhan’ın pasıyla tekrar topla buluşan Coureur topu yerden vuruşla boş kaleye gönderdi. 0-1
25. dakikada Cuourer ceza sahası yayı önünde savunmadan sıyrılarak kaleye vurdu, yerden seken top kalenin sağından az farkla auta çıktı.
30. dakikada Tayfun Aydoğan yaklaşık 30 metreden kaleye vurdu, yerden giden topu kaleci Nurullah Aslan kontrol etti.
34. dakikada sol kanattan gelişen Menemenspor atağında Rasheed’in sıfıra inip kale önüne çevirdiği topa dokunan Omar, meşin yuvarlağı filelerle buluşturdu. 1-1
57. dakikada sol kanattan gelişen Samsunspor atağında Savicevic, ceza sahası içine girip orta şut karışımı vuruş yaptı. Top kalenin üstünden az farkla auta çıktı.
61. dakikada kontra atağa çıkan Menemenspor’da İsmail Odabaşı yaklaşık 50 metre top sürdükten sonra kale önünde Ba’ya pas verdi. Topla buluşan Ba, meşin yuvarlağı boş kaleye gönderdi. 2-1
69. dakikada kaleciyle karşı karşıya kalan Yasin Öztekin şutunu attı ancak kaleci Batuhan Şen topa müdahale ederek kornere gönderdi.
88. dakikada Kubilay Yavuz’un kullandığı serbest vuruşta topa ceza sahası içinde kafa vuruşu yapan Ferhat Çulcuoğlu’nun pozisyonunda kaleci Batuhan Şen topu tokatlayarak oyun alanına çevirdi. Pozisyonun devamında defans topu uzaklaştırdı.
90+4. dakikada Kubilay'ın ceza sahası içine yaptığı ortaya yükselen Veli Çetin topu aşırttı, kimsenin dokunamadığı top ağlarla buluştu. 2-2

Haber Erhan ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Hastane Kantini Açıldı
Güncel
13 Nisan 2021 Salı 10:27

Hastane Kantini Açıldı

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Menemen Devlet Hastanesi içerisinde Enver Akay tarafından hizmet verecek olan Kantin işletmesi törenle hizmete açıldı.
Menemen Devlet Hastanesi Kantin’in açılışına; AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle,

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Menemen Belediyesi Başkan Yardımcıları, Menemen Belediyesi Meclis Üyeleri, Önceki Dönem Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Menemen Devlet Hastanesi Başhekimi Yalçın Yıldırım, Siyasi Partilerin İlçe Başkan ve Yöneticileri, Odaların Başkan ve Yöneticileri, İş Adamları, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Menemen Devlet Hastanesi’nde uzun yıllardır kantin işletmeciliği yapan Enver Akay, geçtiğimiz günlerde artan covid-19 vakaları neticesinde Menemen Devlet Hastanesi’nin duyduğu poliklinik ihtiyacı üzerine harekete geçerek, hastane içerisinde mevcut olan kantinin bir bölümünün covid-19 polikliniği için kullanılmasının uygun olacağını ifade ederek, orada bir covid-19 polikliniği kurulmasını istemişti.
Bunun üzerine harekete geçen hastane yönetimi, bir buçuk, iki ay gibi kısa sürede hastane içerisinde gereken alanı oluşturarak, covid-19 polikliniğini hizmete hazır hale getirdi. 

Hastanede kantin işletmeciliğine devam eden Enver Akay, hastane içerisinde duyulan ihtiyaç üzerine hastanenin uygun bir köşesine yeni ve modern bir kantin inşa ederek, açılışını gerçekleştirdikleri Menemen Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye devam edecek.

Haber Erhan ÖZALP

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Nurgül Uçar’a Plaket
Belediye
13 Nisan 2021 Salı 10:23

Nurgül Uçar’a Plaket

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı birinci birleşiminde Meclis başkan vekilleri, divan katipleri, komisyon üyeleri ile Büyükşehir ve ESHOT encümen üyeleri belirlendi. Mecliste koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan özel öğrenci yurtlarından Nisan ayından başlayarak yıl sonuna kadar evsel katı atık transfer ve bertaraf bedellerinin alınmamasıyla ilgili başkanlık önergesi de ilgili komisyonlara gönderildi. Ardından geçmiş dönemlerde görev yapan ve halen görev başındaki kadın belediye başkanları kutlanarak plaket taktimi yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eski dönemlerde Seyrek Belediye Başkanlığı yapmış Nurgül Uçar’a plaket taktim etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısının ilk birleşimi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, meclis oturumuna katılan, İzmir’de geçmiş dönemlerde görev yapan ve halen iş başındaki kadın belediye başkanlarını kutlayarak “Burada olmanız önemli. Kadınları belediye başkanlığı için özendirmek, motive etmek istiyoruz” dedi. Soyer, konuşmasının ardından daha önce belediye başkanlığı yapmış Nurgül Uçar, Hülya Yarbuz, Şükran Akyer, Sema Pekdaş ve Sibel Uyar ile görevini sürdüren Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ile Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’a plaketlerini takdim etti. 17 Mart’ta hayatını kaybeden İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Narlıdere Belediyesi Meclis Üyesi CHP’li Haydar Gültekin adına saygı duruşunda bulunuldu. Gültekin için hazırlanan plaket Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’e verildi.  Soyer “Genç yaşta hayata veda etti. Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Görev alacak isimler belirlendi
Ardından Meclis birinci ve ikinci Başkan Vekilleri, Meclis Divan Katipleri, Büyükşehir Belediyesi Encümen üyeleri, ESHOT İdare Encümen üyeleri ve Meclis İhtisas Komisyonu üyeleri için seçim yapıldı. Meclis Birinci Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İkinci Başkan Vekili ise Burhan Suat Çağlayan oldu. Meclis Divan Katipleri olarak CHP’den Dolunay Bayer, Ali Bor, Deniz Bektaş, AK Parti’den ise Fırat Eroğlu belirlendi. Yedek üyeler ise CHP’den Sultan İpekli, İzel Zenginobuz Derinsu, Hüsniye Yıldırım, AK Parti’den Çile Özkul seçildi. Encümen üyelikleri için CHP’den önerilen Yeşim Tekoğlu, Erhan Uzunoğlu, İsmet Orhan, İlhan Özköse, Serkan Kalmaz, ESHOT Encümen üyelikleri için de CHP’den Kazım Çam, Çağlar Gülez, Mehmet Maltepe yapılan gizli oylama sonrasında göreve getirildi.

Meclis ihtisas komisyonlarının üyelikleri ise şöyle oluştu:

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: (CHP) Ali Bor, İbrahim Ulaş Polat, İlhan Dal, Murat Aydın, İrfan Önal, (İYİ Parti) Kemal Sevinç, (AK Parti) Özgür Hızal, Hüsnü Boztepe, Ayşegül Turan Türker.

Çevre ve Sağlık Komisyonu: (CHP) Hakan Barçın, Alpaslan bilen, Saadet Çağlın, Seda Öztüre, Özkan Yıldız, (İYİ Parti) Sedat Sarı, (AK Parti) Metin Yaşar, Erol Çomak, Selma Kısa.
Plan ve Bütçe Komisyonu: (CHP) Şerif Sürücü, Ceyhan Kayhan, Nuri Caferoğlu, Bülent Köklü, Gamze Gül Çamur, Bülent Sözüpek, (AK Parti) Fatih Taştan, Erhan Çalışkan, Fikret Mısırlı.
Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: (CHP) Fikret Aktaş, Mehmet Türkmen, Şamil Sinan An, İsmet Orhan, Cenap Börühan, Özkan Yıldız, (AK Parti) Ümit Cingöz, Fırat Eroğlu, Mehmet Pınar.
Ulaşım Komisyonu: (CHP) Ali Gül, Raşit Dirim, Mehmet Onur Başar Üçkan, Ozan Parlar, Ali Emrah Karamustafaoğlu, (İYİ Parti)  Sedat Sarı, (AK Parti) Semih Yalın, Murat Öncel, (MHP) Selahattin Şahin.
Hukuk Komisyonu: (CHP) Ufuk Yörük, Gamze Gül Çamur, Sultan İpekli, Murat Aydın, İzel Zenginobuz Derinsu, Bahar Gürsul, (AK Parti) Burçin Kevser Tourchian, Fırat Eroğlu, Mustafa Alper Güldalı.
Esnaf ve Meslek Odaları Komisyonu: (CHP) Ayhan Kaya, Raife Karabatak, Ömer Şentürk, Muharrem Bayraktar, Şerif Sürücü, (İYİ Parti) Halil Akbulut, (AK Parti) İsa Nezir, Hıdır Alptekin, Ali Gönen.
Şirketler Komisyonu: (CHP) Ali Yılmaz, Çağlar Gülez, Oğuzhan Özşahin, Hüseyin Ünal, Sefer Topçu, (İYİ Parti) Halil Akbulut, (AK Parti) Mustafa Solmaz, Göksel Dinçer, Ertuğrul Akgün.
Kent Konseyi Komisyonu: (CHP) Oğuzhan Özşahin, İbrahim Halil Kılıç, Deniz Bektaş, Ozan Parlar, Cenap Börühan, Muharrem Bayraktar, (AK Parti) Mümin Bayram, Galip Atar, Hakan Yıldız.
Sosyal Hizmetler Komisyonu: (CHP) Murat Cihan, Hasan Korkmaz, Nazan Dönmez, Halil Çulhaoğlu, Fikret Aktaş, (İYİ Parti) Halil Doğukan Eroğlu, (AK Parti) Ümit Cingöz, Çile Özkul, Ahmet Uğur Baran.
Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu: (CHP) Hakan Barçın, Hasan Uysal, Mehmet Atilla Baysak, Onur Yiğit, Suat Çağlayan, Seda Öztüre, (MHP) Osman Mert, (AK Parti) Ayşegül Altuğ, Yusuf Demircoğlu.
Turizm ve Fuarcılık Komisyonu: (CHP) Erkan Özkan, Sabahattin Uçar, Hasan Uysal, Berkhan Parlak, İsmet Orhan, Hakan Barçın, (AK Parti) Sema Yeşilçimen, (MHP) Selahattin Şahin, (AK Parti) Ali Ayyıldız.
Kentsel Dönüşüm Komisyonu: (CHP) Aybars Yıldırım, Ali Rıza Koçer, Necati Kırmaz, Mustafa Şafak Baran, Musa Özcan, Ufuk Akyol,  (AK Parti) Hakan Yıldız, Barış Bükülmez, Ali Ayyıldız.
Tüketiciyi Koruma Komisyonu: (CHP) İsmail Sarı, Refik Süren, Ruhi Selek, Taner Kazanoğlu, Deniz Bektaş, İbrahim Özkara, (AK Parti) Barış Bükülmez, Hıdır Alptekin, Mehmet Pınar.

Tarım Orman ve Hayvancılık Komisyonu: (CHP) Şükrü Süreroğlu, Ahmet İnanlı, Fatma Ekicioğlu, Özay Kaptan, Mustafa Gerçek, Berkhan Parlak, (AK Parti) İsmail Ekeroğlu, Hakan Ertane, Nafiz Kükler.
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu: (CHP) Nilay Kökkılınç, Birgül Sural Üner, Fatma Ekicioğlu, Sultan İpekli, Hüsniye Yıldırım, Nilüfer Bakoğlu Aşık, AK Parti-isim vermedi.
Engelsiz İzmir Komisyonu: (CHP) Nazan Dönmez, Murat Cihan, İsmail Sarı, Dolunay Bayer, Bahar Gürsul, Serkan Kalmaz,  (AK Parti) Ahmet Uğur Baran, Çile Özkul, Sema Yeşilçimen.
Sokak Hayvanlarını Koruma Komisyonu: (CHP) Raife Karabatak, Bülent Sözüpek, Yahya Yıldız, Sıla İlgi Akkaş, Fikriye Arslan, Aybars Yıldırım, (AK Parti) Erol Çomak, Fikret Mısırlı, (MHP) Turgut Pınar.
Deprem ve Afet Komisyonu: (CHP) Alpaslan Bilen, Gürsel Rüzgar, Aybars Yıldırım, Nilüfer Bakoğlu Aşık, Ali Emrah Karamustafaoğlu, Necati Kırmaz,(AK Parti) Ayşegül Altuğ, Şevket Hasırcı, Alpaslan Koparal.
Göç ve Uyum Komisyonu: (CHP) Mehmet Atilla Baysak, Hüsniye Yıldırım, Asker Güneş, Onur Yiğit, Yahya Yıldız, Sefer Topçu, (AK Parti) Mustafa Solmaz, Hıdır Alptekin, İsa Nezir.
Kooperatifler Komisyonu: (CHP) Ali Yılmaz, Mustafa Gerçek, Şükrü Süreroğlu, Cindi Can Polat, Refik Süren, Yeşim Tekoğlu,  (AK Parti) Mehmet Pınar, İsmail Ekeroğlu, Murat Öncel.
Aile ve Çocuk Komisyonu: (CHP) Nilay Kökkılınç, Şamil Sinan An, Dolunay Bayer, Bahar Gürsul, Suat Çağlayan, Ertan Certel, (AK Parti) Dilek Yıldız Büyükdağ, Burçin Kevser Tourchian, Ali Gönen.

Öğrenci yurtlarına destek önergesi
Mecliste dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak etkilenen özel öğrenci yurtlarından 2021 yılının Nisan ayından 2021 yılının sonuna kadar evsel katı atık transfer ve bertaraf bedellerinin alınmamasıyla ilgili başkanlık önergesi Hukuk, Bütçe ve Çevre komisyonlarına gönderildi.
Kent merkezinde hizmet veren 1117 adet M plakalı minibüsün toplu ulaşım sistemine entegrasyonuna ilişkin başkanlık önergesinin Hukuk, Ulaşım, Kent Konseyi ve Plan Bütçe komisyonlarına gönderilmesi de oybirliğiyle kabul edildi. Bu önergeyle minibüslerin Büyükşehir denetiminde elektronik ücret toplama sistemine dahil edilmesi hedefleniyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Tunç Soyer kadın belediye başkanları ile buluştu
Belediye
13 Nisan 2021 Salı 09:45

Tunç Soyer kadın belediye başkanları ile buluştu

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’de geçmiş dönemlerde görev yapan ve halen iş başındaki kadın belediye başkanları ile bir araya geldi. Tarihi Asansör’deki buluşmada ülke genelinde kadın belediye başkanı sayısının çok az olduğuna vurgu yapıldı ve bu sayının artması için yapılması gereken farkındalık çalışması üzerinde duruldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’de geçmiş dönemlerde görev yapan ve bu dönem görevde olan kadın belediye başkanları ile bir araya geldi. Başkan Tunç Soyer, 91 yılda İzmir’de 13 kadın belediye başkanının görev yaptığını ve bu sayının çok düşük olduğunu belirterek, “Her biriniz bizim için çok değerlisiniz. Bu sayının artması için neler yapabileceğimizi dillendirmemiz, bunu Türkiye’ye anlatmamız gerekiyor” diye konuştu. Eski ve mevcut kadın belediye başkanları da Türkiye’deki kadın belediye başkanı sayısının azlığına dikkat çekerek, bu konuda farkındalığı artırmak için bir araya gelme kararı aldı. Bir sonraki buluşma tüm Ege Bölgesi’ndeki kadın belediye başkanlarını kapsayacak.

Kimler katıldı?
Tarihi Asansör’deki buluşmaya 1992 – 2009 yılları arasında Seyrek Belediye Başkanlığı yapan Nurgül Uçar, 1994 – 1999 yılları arasında Güzelbahçe Belediye Başkanlığı yapan Hülya Yarbuz, 1999 – 2004 yılları arasında Menderes Değirmendere Belediye Başkanlığı yapan Şükran Akyer, 2014-2019 yılları arasında Konak Belediye Başkanlığı yapan Sema Pekdaş, 2014 – 2019 yılları arasında Urla Belediye Başkanlığı yapan Sibel Uyar ile Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ve Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel katıldı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İbadethaneler Ramazan ayına hazır
Belediye
8 Nisan 2021 Perşembe 18:58

İbadethaneler Ramazan ayına hazır

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Menemen Belediyesi yaklaşan Ramazan ayı öncesi, tüm ibadethanelerde temizlik çalışması başlattı. Menemen Belediye Başkan V. Aydın Pehlivan, vatandaşların güvenliği için her türlü çalışmayı yaptıklarını söyledi.

Pandemi nedeniyle daha bir itina ile gerçekleştirilen temizlik çalışmaları kapsamında Menemen merkez ve kırsal mahallelerdeki camiler ve cemevlerinde başlatılan çalışmalarda halılar ıslak ve kuru temizleme makineleri ile yıkanıyor ve genel temizlik çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Menemen Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Menemen’de bulunan 75 cami ve 3 cemevinde gerçekleşen temizlik çalışması Ramazan ayı gelmeden tamamlanacak ve sonrasında da belirli periyotlarla devam edecek.

Menemenli hemşerilerinin sağlığı ve güvenliği için her türlü önlemi aldıklarını söyleyen Menemen Belediye Başkan V. Aydın Pehlivan, “İbadethanelerimizin Ramazan ayında sağlıklı bir şekilde ibadete açık olabilmesi ve halk sağlığının korunması için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Hemşerilerimiz gönül rahatlığıyla ibadetlerini yerine getirebilirler. Önceliğimiz her zaman onların hayat kalitesini yükseltmek” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Türk Kızılayı Atilla İlhan Kan Alma Birimi Hizmete Açıldı
Güncel
5 Nisan 2021 Pazartesi 19:55

Türk Kızılayı Atilla İlhan Kan Alma Birimi Hizmete Açıldı

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Menemen’de daha önce Mobil Kan Bağış araçlarının içerisinde yapılan kan bağışının daha rahat bir ortamda sağlanması amacıyla Türk Kızılayı Menemen Şubesi’nin girişimleri sonucu Türk Kızılayı Atilla İlhan Kan Alma Birimi hizmete açıldı.

Menemen Cumhuriyet Meydanı’nın yakınında kurulan Kan Alma Birimi’nin açılış törenine Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Menemen Belediye Başkan Yardımcıları, Siyasi Partilerin Başkan ve Yöneticileri, Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök, Türk Kızılayı İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış ve İlçe şube başkanları, Kamu kuruluşların ve Sivil Toplum Örgütlerinin Başkan ve Yöneticileri, Meclis Üyeleri, Muhtar ve vatandaşlar katıldı.

“Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır”
Açılış konuşmasını için kürsüye gelen Türk Kızılayı Menemen Şube Başkanı Serkan ORUN "Türk Kızılayı Menemen Şubesi 2020 yılında her zaman olduğu gibi Ramazan Ayı’nda ve kovid-19 sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yayındaydı. Hala hazırda yoğun bir biçimde ihtiyaç sahiplerini gözeten Türk Kızılayı Menemen Şubesi, ülkemizde kovid salgının ilk görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bugüne faaliyetlerini hızlıca yoğunlaştırmış ve sonrasında gelen Ramazan Ayı dolayısı ile de alan el ile veren el arasında bir köprü vazifesi görmeye devam etmiş ve gittikçe yoğunlaştırdığı faaliyetlerinin üzerine bir kat daha koyarak adeta bir kar topu gibi büyüyen yardımlaşma seferberliğinin de öncüsü olmaya devam etmiştir.
Sürdürülebilir kan temini sağlamak, misyonu ve deneyimini yenilikçi teknoloji ve yaklaşımlarla birleştirerek toplumun duyarlılığını arttırmak güvenli kan ihtiyacının karşılanmasında sürdürebilir bir model olma vizyonuyla çıktığımız bu yolda, kan hizmetlerimiz eko sistemine kazandırdığımız 2 adet kan bağış aracının ardından bugün burada açılışını gerçekleştirecek olduğumuz sağlıklı, konforlu ve güvenli bir kan alma birimimizi de Kızılay'a kazandırmanın onuru ve heyecanı içerisindeyiz.
Bu mekânı hemşerilerimizin kan bağışlarını daha ferah bir ortamda yapabilmeleri adına kurumumuza tahsis eden Belediyemize de ayrıca teşekkür ediyoruz. Toplumsal dayanışmamızın her zamankinden önemli olduğu şu günlerde, ihtiyaç sahipleri için, kan stoklarındaki düşüşü önlemek için, halkımızı kan bağış noktalarına davet ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Unutmayalım ki kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Kurulduğu günden bu yana tek amacı elden ele, gönülden gönüle kurulmuş bağları güçlendirmek adına faaliyetlerini yürütmek olan Türk Kızılayı Menemen Şubesi, öncelikle Menemen'de, sonrasında Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşan her bireyin maddi, manevi tüm gücünü arkasına alarak her geçen gün daha fazla ihtiyaç sahibinin geçim yükünü bir nebze olsun hafifletmeye devam edecektir. Bu vesile ile yaklaşmakta olan Ramazan-ı Şerif'inizi tebrik ediyor, bereket ayımızın tüm islam alemine bereket ve huzur getirmesini diliyorum. Tüm katılımcılarımıza teşriflerinden dolayı teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum." dedi.
“Paranın, Gücün, Siyasetin Alamayacağı Tek Şey Kandır”
Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay GÖK ise " 2006 yılında ülkemizde güvenli kan temini programı başladığında Sağlık Bakanlığı adına, Sağlık Bakanlığı denetiminde bu programı yürüten Türk Kızılayı’nın o tarihte yeterli imkanları yoktu. 2006 yılından beri Ege ve Akdeniz Bölge Müdürlüğü görevini şahsıma uygun gören değerli başkanlarım sayesinde her ilde önce modern kan merkezleri kurduk, sonra personel alımları yaptık. Araçlar kiraladık. En iptidai şartlardan, şimdiye tırlar, otobüsler, kamyonlar, modern araçlarla seyyar bir şekilde bu meydanlarda siz değerli bağışçılarımızın kan bağışlarını kabul ettik. Her şey para değil, keşke herşey para, imkanlar ve binalarla olsa. Bütün bu sistemi yürüten insan. Vatandaşlarımız en değerli şeyini, yani kanını güvenirse bağışlıyor. Ege bölgesinde 9 milyon insan yaşıyor. Bizde bu yüzden Kızılay Ege bölgesi olarak ben ve çalışma arkadaşlarım 2 milyon kişiye bizzat Kızılay kimdir, kan nedir, görevi nedir, kanla bulaşan hastalıklar nedir, koruma yolları nelerdir, neden kan bağışı yapmamız gerektiğini anlatabilmek için çabaladık ve uğraştık. Bunları vatandaşlarımıza anlatabildikten sonra değerli vatandaşlarımız bağış yapmaya başladılar. Ben 15 yıldır Ege Bölgesi’nin Bölge Müdürüyüm. Bugün burada Ege Bölgesi’nin en modern kan alma birimlerinden birini açıyoruz. Kızılay çatısı altında birleşen, böyle hayırlı görevi yapabilmemizi sağlayan, emeği geçen herkese hasta ve hasta yakınları adına, kurum adına ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Kan Merkezimizde Ramazan Ayı'nda hem gündüz, hem de iftardan sonra kan bağışı yapabilme imkanımız olacak. Geçenlerde 15 yıl sonra ilk defa merkezime gelen hasta yakınlarının kan bağışı istediğini gördüm. Pandemi de dahi olsak hepimiz bir gün hasta veya hasta yakını olacağız. Kana ihtiyacımız olacak. Paranın, gücün, siyasetin alamayacağız tek şey kandır. Lütfen bunu unutmayalım." şeklinde ifade etti.

“Vatandaşlarımızın Sıkıntılarını Gidermeye Çalışıyoruz”
Türk Kızılayı’nın çok büyük bir aile olduğunu dile getirerek konuşmasına başlayan Türk Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri BAYKALMIŞ " 152 yıldır gerek yurt içinde gerekse yurt dışında insanlığın, mağdurların ihtiyaçlarını gidermek adına bu Hilali dünyanın birçok yerinde dalgalandırmaya çalışıyoruz. Bizim çatımızın altında birçok hizmetlerimiz var. Malumunuz pandemi dolayısı ile Genel Merkez Şubeleri, yurt içerisinde ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmaya çalışıyor. Gerek koli yardımlarımızla, gerek çeklerimizle, gerek gıda yardımlarımızla, gerekse nakit yardımlarımızla sıkıntıda olan vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz. Bu kadar faaliyetlerimizi yapabilmenin en önemli destek kaynağı Kızılay'a inanan güvenen vatandaşlarımızdır. İhtiyaç duyduğunuz anda Türk Kızılayı sizin yanınızdadır. Sağlık anlık olarak değişen bir şey. Lütfen bu zor dönemlerde Türk Kızılayı'nın yanında olalım ve desteklerimizi esirgemeyelim. Biz bu paylaşımları sürdürerek Türk Kızılayı çatısı altında güvenli kan temini açısından üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmiş olacağız. Bu alanı bizlere tahsis eden, hizmetlerimizin daha hijyenik ortamlarda yürütülmesine olanak sağlayan Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

“Kızılay Her Zaman 24 Saat Yanlarında”
Dua ve temennilerinin hiçbir insanın sağlık problemi yaşamamaları olduğunu dile getiren Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç " Hayatın ve doğanın bir gerçeği. Zaman zaman değişik rahatsızlık ve problemlerden dolayı sıkıntılar olabiliyor. Allah'tan ki ecdadımız Kızılay'ı kurmuş. Kızılay'ın kan alma birimi yalnızca Türkiye'nin içerisinde değil, yurt dışarısında da çok iyi faaliyetler sürdürüyor. Dolaştığım ülkeler içerisinde gördüm ki, henüz bu noktaya gelmemiş birçok sağlık bakanlığı var. Birçok ülke ben ziyaretlerine gittiğimde bizim Kızılay'da oluşturduğumuz sistemi soruyor. Dünyada 17 ülkede Kızılay temsilciliğimiz var. Buradaki temsilcilerimiz kan alma sistemini oturtamamış ülkelere bu sistemi anlatarak yardımcı olmaya çalışıyor. Türkiye'de sistem gerçekten iyi bir noktada. Tabi ki temennimiz o ki, bırakın kanı, kimsenin bir bardak suya ihtiyacı olmasın. Bizim milletimiz gönül dünyasının zenginliği ile hakikaten fedakârlık yapıyor. Biz insanlara yardımcı olmak, insanların sıkıntısını gidermenin ne anlama geldiğini bilen bir milletiz. Milletimizin bu güzel duygularından dolayı ben bu milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Dolayısı ile Kızılay milletin Kızılay'ıdır. İşte bu manada Kızılay'ı büyütenleri hayırla yad ediyoruz. Onların geride kalan mirasını daha da büyütmek suretiyle, biz, bizden sonraki kuşaklara bu emaneti devredeceğiz. İnşallah kimse kana ihtiyaç duymaz, kana muhtaç olmaz. İhtiyaç duyulduğunda bilinsin ki Kızılay her zaman 24 saat yanlarında." şeklinde ifade etti.

“Muhtaçlar Gücünü Kızılay'dan, Kızılay İse Gücünü Yardımlardan Alır”
1868 yılından bu yana ulusal ve uluslararası alanda her türlü koşulda din, dil, millet ayrımı gözetmeksizin insanların acısını hafifletmek için çalışan Türk Kızılayı’nın güven veren bayrağının bundan sonra Menemen’de dalgalanacağının Menemenliler için çok önemli olduğunun altını çizen Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan "Kan Toplama Merkezimizde Menemenli şair Atilla İlhan'ın adının yaşatılıyor olması bizi ayrıca mutlu eden bir durumdur. Yeri geldiğinde evsizin dostu, yeri geldiğinde kan ihtiyacı olan hastaya can olmuş bu güzide kuruluşumuz, Menemen Şubesi'nde de önemli çalışmalara imza atacaktır. Kızılay Kan Alma Birimimizin yer tahsisiyle ilgili olarak belediyemizin de ciddi katkıları oldu. Hepimiz bir gün kana ihtiyaç duyabiliriz. Şu ana kadar Kızılay'a kan veren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, bağışlanan her damla kan, kurtarılan bir candır diyerek bundan sonrasında da vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta Menemen Belediyesi ve Kızılay İl Şube Başkanlığı ile imzalamış olduğumuz protokol ile Ramazan Ayı'nda bir birlik ve beraberlik örneği sağlayacağız.
Bundan sonrada Türk Kızılayı’na da tüm gücümüzde destek vermeye devam edeceğiz. Unutmayalım ki, muhtaçlar gücünü Kızılay'dan, Kızılay ise gücünü yardımlardan alır. Türk Kızılayı Atilla İlhan Kan Alma Birimimizin açılışı inşallah hayırlara vesile olur." dedi.

Konuşmaların ardından kan bağışı yaparak madalya almaya kazananlara ödülleri takdim edildikten sonra Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği’nin halk oyunları gösterisi sergilendi. Gösterinin ardından Açılış Kurdelesi kesildi.

Haber Gökay ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Menemenspor : 1  Bereket Sigorta Ümraniyespor : 1
Spor
4 Nisan 2021 Pazar 20:37

Menemenspor : 1 Bereket Sigorta Ümraniyespor : 1

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

STAT: Menemen İlçe 
HAKEMLER: Alper Çetin, Mehmet Şahan Yılmaz, Nurettin Dinçer Demir
MENEMENSPOR: Batuhan- Emir Han, Furkan, Domgjonas, Rıdvan, Alhassan, Mahamadou Ba (Dk. 81 Bekircan), Traore (Dk. 63 Zenke ), Omar Mohamed, Tayfun, İsmail Haktan (Dk. 81 Mehmet Aytemiz)  
BEREKET SİGORTA ÜMRANİYESPOR: Burak (Dk. 35 Ahmet Eyüp) - Gökhan, Glumac, Wade, Murat Uslu, Serkan, Denizhan (Dk. 46 Gomis), Atakan (Dk. 78 Okan), Yusuf Emre (Dk. 78 Kehinde), Kartal (Dk. 89 Hasan), Mayi 
GOLLER: Dk. 66 Yusuf Emre (Ümraniyespor), Dk. 75 Wade (Kendi kalesine) (Menemenspor) 
SARI KARTLAR: Rıdvan, Alhassan, (Menemenspor) Gomis, (Ümraniyespor) 
KIRMIZI KART: Dk. 80 Okan (Ümraniyespor) 

TFF 1.ligde kümede kalma mücadelesi veren Menemenspor evinde Bereket Sigorta Ümraniyespor ile 1-1 berabere kaldı.
7'nci dakikada İsmail Haktan sağdan ceza sahasına girdi. Sert şutunda top yandan auta çıktı. 
34'üncü dakikada Alhassan’ın sağdan yerden ortasında Mahamadou Ba’nın şutunda top üst direkte patladı. 
42’nci dakikada Tayfun’un soldan kullandığı köşe atışında Rıdvan topu ön direkte aşırttı. Savunmaya seken top üst direğe çarparak kornere gitti. 
54'üncü dakikada Murat Uslu’nun ortasında altı pasın içinde Gomis’in şutunda top kalecide kaldı.
66’ncı dakikada Ümraniyespor golü buldu. Gomis sağdan çalımlarla ceza sahası içine girdi. Yerden pasında Yusuf plase bir vuruşla topu ağlara yolladı: 0-1. 
75’inci dakikada skora eşitlik geldi Mohamed'in sağdan ortasında Tayfun’un volesinde yaşanan karambolde Wade topu kendi ağlarına yolladı: 1-1. 
80’inci dakikada Furkan’a sert giren Okan direk kırmızı kart gördü. 
Kalan dakikalar sonucu değiştirmedi, taraflar 1'er puanı hanesine yazdırdı. 

"Hepsi Bizim İçin Bir Final."
Bereket Sigorta Ümraniyespor'la 1-1 berabere kalan Menemenspor'un teknik sorumlusu Recep Yazıcı, önlerinde 6 maç kaldığını belirterek, "İnşallah bu ligde kalıcı olmaya devam edeceğiz." dedi.
Yazıcı, müsabakanın ardından katıldığı basın toplantısında, galibiyete daha yakın olan taraf olmalarına rağmen özellikle ilk yarıda direkten dönen 2 toplarının olduğunu söyledi.
İkinci devrede yedikleri golün kendilerini moral olarak etkilemesine rağmen beraberliği yakaladıklarını kaydeden Yazıcı, şöyle konuştu:
"Rakibin 10 kişi kalması bize bir avantaj oldu. Yüklendik ama maalesef gol atamadık. Atamadığınız zaman söyleyecek bir şey kalmıyor. 2 puan kaybettiğimiz için üzgünüz. Avantajlı bir duruma geçecektik. İyi futbol oynaya bir takımız ancak üçüncü bölgedeki gol sorunumuzu çözmemiz lazım. Bunu başardığımız takdirde iyi bir Menemenspor izlettireceğiz. Önümüzde 6 maç kaldı, hepsi bizim için bir final. İnşallah bu ligde kalıcı olmaya devam edeceğiz."

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

2020 Yılı Faaliyet Raporu Çekimser ve 17 Ret Oya Karşın Onaylandı
Belediye
2 Nisan 2021 Cuma 23:05

2020 Yılı Faaliyet Raporu Çekimser ve 17 Ret Oya Karşın Onaylandı

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Menemen Belediyesi Nisan Ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Gündemin 3-k maddesinde bulunan 2020 yılı Faaliyet Raporu yapılan oylama sonucu onaylandı.

Nisan Ayı meclis toplantısı Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında 2020 Yılı Faaliyet Raporu görüşmeleri gerçekleştirildi. 2020 yılı Faaliyet Raporu’nda Cumhur İttifakı meclis üyeleri çekimser kaldı. Rapora 17 ret oyu çıkarken, rapora yönelik yetersizlik kararı için kullanılan oyların dörtte üç çoğunluğu sağlanamadığı için faaliyet raporu onaylanmış oldu.

Oylamaya geçilmeden önce Nisan Ayı meclis oturumunu yöneten Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan meclis üyelerinin arasındaki yerini alarak, meclisi yeni seçilen birinci Başkan Vekili Selahattin Yeşilkaya'ya bıraktı.

Daha sonra mecliste raporun okunmasına geçildi. AK Partili Yusuf Demircioğlu'nun yeterlilik önergesi vermesi üzerine Faaliyet Raporu’nun okunmasının yeterli görülmesi için oylamaya geçildi. Faaliyet Raporu’nun okunmasının yeterli görülmesi oy birliği ile kabul edildi. Ardından Faaliyet Raporu’nun oylanmasına geçildi.

Faaliyet Raporu’nun oylanmasına geçilmeden önce söz alan meclis üyeleri arasında karşılıklı atışmalar yaşandı.
Karşılıklı konuşmalar bittikten sonra oylanan Faaliyet Raporu'nda Cumhur İttifakı üyeleri çekimser kaldı. Diğer partilerin meclis üyelerinden 17 ret oyu çıktı. Çıkan 17 ret oy, faaliyet raporunun onaylanmaması için yetersiz kaldığından ötürü Faaliyet Raporu onaylanmış oldu.

Meclis Divanı Oluşumu
Gündemin 3-a maddesinde bulunan 2 yıl süre ile Meclis Divanı’nda görev yapacak olan isimleri belirme seçimlerinde; 
Meclis 1. ve 2. Başkan Vekilliği’ne 15 oya karşı 16 oy alan Selahattin Yeşilkaya ve Murat Ünsal,
İki Asil Katip Üyeliğine, 18’er oyla Rasim Yiğit Özge ve Ali Aydın,
İki Yedek Katip Üyeliğine, 18’er oyla Ferhat Uysal ve Can Çobanyılmaz isimleri belirlendi.

Encümen Üyeliği
Gündem maddesinin 3-b maddesinde bulunan 1 yıl süre ile Encümen Üyeliği’nde görev yapacak isimlerin seçiminde, Hasan Ünal, Melih Damar ve Yetkin Yıldız isimleri belirlendi.

İhtisas Komisyonları

Gündem maddesinin 3-c maddesinde bulunan ihtisas komisyonları için de seçim yapıldı. İlk olarak komisyonların 5 kişiden oluşması kararlaştırıldı.

Komisyonlar seçilen isimler şunlar oldu ;

Plan Bütçe Komisyonu: Çağlar Gülez, Ali Yılmaz (CHP), Selahattin Yeşilkaya, Murat Ünsal (AK Parti), Rasim Yiğit Özge (Bağımsız)

İmar Komisyonu: Nursel Katipoğlu, Erdal Kanmış (CHP), Can Çobanyılmaz, Hanifi Can (AK Parti), Ali Yılmaz (CHP)

Hukuk Komisyonu: Koray Yücel (İYİ Parti), Mehmet Karabiniş (CHP), Bahadır İnanlı (MHP), Serkan İnceoğlu (MHP), Hasan Ünal (Bağımsız)

Tarım Orman ve Hayvancılık Komisyonu: Gürkan Develi, Düzgün Küçük (CHP), Ferhat Uysal (AK Parti), Serkan İnceoğlu (MHP), Hasan Ünal (Bağımsız)

Çevre Ekoloji ve Sağlık Komisyonu: Gürkan Develi, İhsan Perçin (CHP), Mehmet Sait Büdün, Hanifi Can (AK Parti), Hasan Ünal (Bağımsız)

Kadın ve Erkek Eşitliği Komisyonu: İhsan Perçin, Düzgün Küçük (CHP), Murat Ünsal, Can Çobanyılmaz (AK Parti), Hasan Ünal (Bağımsız)

Eğitim, Kültür, Spor ve Ulaşım Komisyonu: Düzgün Küçük, Nursel Katipoğlu (CHP), Melih Damar, Selahattin Yeşilkaya (AK Parti), Ali Aydın (Bağımsız)

Esnaf ve Meslek Odaları Komisyonu: İhsan Perçin, Çağlar Gülez (CHP), Ferhat Uysal, Mehmet Sait Büdün (AK Parti), Rasim Yiğit Özge (Bağımsız)

Engelsiz Menemen Komisyonu: Koray Yücel (İYİ Parti), İhsan Perçin (CHP), Murat Ünsal (AK Parti), Serkan İnceoğlu (MHP), Rasim Yiğit Özge (Bağımsız)

Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü Kurulmasına Onay Çıktı

Tülbentli, Zafer, Kasımpaşa ve Esatpaşa mahallelerinde yer alan yaklaşık 18 hektarlık alanın, Ahıhıdır, Seydünasrullah ve Kazımpaşa mahallerinde yer alan yaklaşık 44 hektarlık alanın Bakanlar kurulu kararı ile afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi kanunu kapsamında riskli alan ilan edildiği bilinmektedir. Menemen’de yaklaşık 62 hektarlık riskli alan mevcut olması, ilçe genelinde çarpık ve gecekondu yapılaşmanın yoğun olduğu bölgelerde Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında yeni risk alanların gündeme gelmesi ve riskli alan ilan edilmesi kuvvetle muhtemel olduğundan, kentin yaşanan depremle olası risk grubu altındaki yapılarla birlikte yasal ruhsatlı binaların depreme dayanıksız, riskli ve hasarlı hale geldiği anlaşılmaktadır. Afet riski altındaki alanlar ile bu alanlar dışındaki riski yapıların bulunduğu arsa ve arazilerde standartlara uygun, sağlıklı ve güvenli bir yaşam oluşturmak üzere iyileştirme, tasfiye ve yenileme çalışmaları gerçekleştirilmesi ve bu hizmetlerin daha etkin ve verimli yapılabilmesini sağlamak amacıyla Belediye Bünyesinde iş ve işlemleri yürütmek için Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün kurulma kararı oy birliği ile kabul edildi.

35 Milyon TL Kredi Onaylandı

Belediyede çalışıp uzun zamandır ikramiyelerini alamayan personellerin ikramiyelerin yatırıldığı ile ilgili bilgi veren Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan "1400 tane personelimiz var. Hakikaten çok ciddi bir fazlalığımız söz konusu. Bugün bizimle muadil Akhisar Belediyesi'nde 700 çalışan var. Ama ona rağmen biz bütün mücadelemizi, bütün arkadaşlarımızı koruyabilmek adına yapacağız. İlave kaynaklar yaratmaya çalışıyoruz. Ben kendilerine her daim şu sözü verdim ki onlarla çalışmaktan son derece mutluyum. Bütün arkadaşlarımız, emek döken, alın teri döken, emeğiyle çalışan, liyakate uygun bütün arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Bugün de mevcut çalışanlarımızın ikramiyelerinin yarı tutarlarını yatırdık. İnşallah diğer yarı tutarlarını da rabbim bize bir an önce ödemeyi nasip eder. Güle güle harcasınlar. Çok ta iyi geri dönüşler aldık. Bunu benim liderliğimde yüce meclis yapmıştır. Menemen Belediyesi'ne 35 Milyon TL kredi geldi. Bununla ilgili de çalışmalarımızı başlattık. İlk önce verdiğimiz söz çalışanlarımızın ikramiye alacaklarıdır. Onlarla ilgili mevcut ücretlerimizi yatırdık. Bir planlama dahilinde de ilerleyen süreçlerde de aksiyonlarımızı da alıyor olacağız." şeklinde ifade etti.

Haber Erhan ÖZALP / Gökay ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Hırsızlık ve Çeşitli Suçlardan Aranan İki Kadın Menemen’de Yakalandı
Güncel
2 Nisan 2021 Cuma 16:50

Hırsızlık ve Çeşitli Suçlardan Aranan İki Kadın Menemen’de Yakalandı

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Menemen’de hırsızlık ve konut dokunulmazlığı gibi suçlardan aranan iki kadın yakalandı.

Alınan bilgiye göre, İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Menemen Asayiş Büro Amirliği ekipleri Kasımpaşa Mahallesi’nde durumundan şüphe ettikleri iki kadını durdurdu. M.U(24) ve A.C(22)’nin İzmir, Kocaeli ve Eskişehir’de çok sayıda hırsızlık ve konut dokunulmazlığı suçlarından arandığı tespit edildi. Kadınlardan M.U.’nun (24) hakkında kesinleşmiş 10 yıl 6 ay hapis cezası bulunduğu öğrenildi.

İki kadın işlemler için Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Haber Gökay ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Elektrik Direğine Çarpan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Güncel
2 Nisan 2021 Cuma 12:55

Elektrik Direğine Çarpan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Menemen’de meydana gelen trafik kazasında elektrik direğine çarpan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Ahmet Erbil (49) yönetimindeki 07 JM 368 plakalı otomobil, İzmir-Menemen yolu üzerindeki Ulukent mevkisi yakınlarında, elektrik direğine çarptı.

Araç içerisinde sıkışan Erbil, AKS 110 ekiplerinin çalışmasıyla çıkarıldı. Erbil, kaldırıldığı Menemen Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi