MENÜ
İzmir 37°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Az Çok Demeden Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun
Güncel
29 Mart 2022 Salı 12:23

Az Çok Demeden Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun

Türk Kızılay’ı 2022’yi “Dayanışma Yılı” olarak ilan etti. Konuya İlişkin Türk Kızılayı Menemen Şube Başkanı Serkan Orun Yardımlaşma ve dayanışmanın, hayırda yarışmanın, derdi olanla dertlenmenin, gönül birlikteliğinin doyasıya yaşandığı Ramazan ayında, ihtiyaç sahiplerinin iftar sofralarını bereketlendirileceği, gelenekselleşen kampanyayla tüm kalplere girmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Konuya ilişkin basın yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Orun “Milletten aldığı güçle 154 yıldır iyiliği yayan Kızılay olarak ihtiyacı olana her zaman destek olduk, daha çok yardım için de çalışmaya devam ediyoruz. Bu yardımları katlayarak büyütmek içinse 2022’yi “Dayanışma Yılı” olarak ilan ettik.

Yardımlaşma ve dayanışmanın, hayırda yarışmanın, derdi olanla dertlenmenin, gönül birlikteliğinin doyasıya yaşandığı Ramazan ayında ise “Az Çok Demeden Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun” sloganıyla kampanya düzenliyoruz. İhtiyaç sahiplerinin iftar sofralarını bereketlendireceğimiz gelenekselleşen kampanyamızla milyonlara ulaşmayı hedefliyoruz. Kolaylıklar sağlayan farklı bağış seçeneklerimizle de Ramazan ayı boyunca hayırseverlerimizin katkılarını talep ediyoruz.

Yardımseverlerimize sunulan gıda yardımı seçeneğiyle alışveriş kartlarını veya hazırlanan gıda yardımlarını Ramazan ayı öncesi ve süresince ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.

Zekât, Fitre ve Fidye bağışları ile ekonomik durumu iyi olan hayırseverlerimizin dini vecibelerini yerini getirmelerini sağlarken, bağışlarının da doğru adreslere ulaşmasına vesile olacağız.

İftar ve sahur yardımlarına yapılan bağışlarla Türkiye genelindeki aşevlerimizde kaynayan kazanlarda pişen yemekleri, ihtiyaç sahibi ailelere sunacağız. Aşevlerimize gelme imkânı olmayan ihtiyaç sahiplerimizin yemeklerini adreslerine teslim edeceğiz.

Bayramlık giyim ve hediyelerimizle çocuklarımızın yüzünü güldüreceğiz. Bayramlık bağışlarıyla da daha çok çocuğa ulaşacağız.

Mağdurun ve mazlumun yanında olan, milletimizin birliği ile gücünü gösteren Kızılay’ın bu çalışmalarının hedefine ulaşabilmesi için ise sizin vereceğiniz destek büyük önem taşıyor. Sorumlu bir medya mensubu ve bir kanaat önderi olarak kampanyamızı yazılı, görsel ve sosyal medyadaki takipçilerinize duyurmanız ve Kızılay’a katkı vermeye davet etmeniz, daha çok ihtiyaç sahibine yardım eli uzatabilmemize imkân sağlayacak.

Dayanışmanın gücünü ve iyiliği daha fazla hatırladığımız bu ayda, Kızılay’ı her zamanki gibi sahipleneceğinize inanıyor, gerek kampanyamıza katılımınız gerekse de kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması noktasında tanıtım desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum.

En içten sevgi ve saygılarımla.” şeklinde ifade etti.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi