MENÜ
İzmir 37°
Menemen'in Sesi
DEPREMDE ZARAR GÖRMÜŞTÜ, YENİDEN İNŞA EDİLİYOR
Belediye
2 Temmuz 2022 Cumartesi 14:45

DEPREMDE ZARAR GÖRMÜŞTÜ, YENİDEN İNŞA EDİLİYOR

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

2020 İzmir depreminde zarar görmesi sonucu Menemen Belediyesi tarafından yıkılan Türkelli Fatih Cami yeniden inşa ediliyor. Temel atma törenine katılan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Deprem sonucu kullanılamaz gelen camimizi hep birlikte daha modern ve daha konforlu bir ibadethane haline getireceğiz” dedi.

Menemen’in Türkelli Mahallesinde 2020 yılında meydana gelen deprem sonrası kullanılamaz hale gelen Fatih Camisi, Türkelli Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Menemen Belediyesi ve hayırseverlerin desteği ile yeniden inşa ediliyor.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce ‘ağır hasar’ raporu verilen ve kısa zaman önce Menemen Belediyesi tarafında yıkımı gerçekleştirilen Türkelli Fatih Camii'nin yeniden inşası için temel atma töreni düzenlendi. Törene, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

Törende konuşan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “İnsan için geride bıraktığı her eser önemlidir elbette... Ama Allah için yapılan eserlerin yeri ayrıdır. Camilerimiz hiçbir beklenti olmaksızın sadece ve sadece Allah’a ibadet için, Allah rızası için inşa edilen eserlerdir. Peygamber Efendimiz bir Hadis-i Şerifte diyor ki; ‘Kim Allah için bir mescit yaparsa, Allah’ ta onun için cennette bir köşk inşa eder.’ Bu yüzden cami inşa etmek, hayırların en güzellerinden biridir. Malumunuz Türkelli Camimiz, 2020 İzmir depreminde büyük hasar görmüş ve minaresi yıkılmıştı. Menemen Belediyemiz, Türkelli Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneğimiz ve hayırseverlerimizin de destekleriyle camimizi yeniden inşa ediyoruz. Yıkımını gerçekleştirdiğimiz eski camimizi, hep birlikte daha modern ve daha konforlu bir ibadethane haline getireceğiz. Türkelli Fatih Camimizin şimdiden bölge halkımıza hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Yapımında emeği olacak tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Türkelli Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Gürhan Yoruldu da, “Hayırlı bir eserin temel atma merasiminde bulunuyoruz. 750 kişinin ibadet yapabileceği, 500 metrekare büyüklüğünde camimiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Desteklerinden dolayı değerli başkanımız Aydın Pehlivan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Türkelli Muhtarı Şevket Türköz ise, “Örf, adet ve geleneklerine bağlı olan Türkelli hemşerilerimizle birlikte camimizi inşa edeceğiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Menemen Müftüsü Mehmet Seven dua okudu. Ardından da protokol üyeleri hep birlikte inşaatın başlangıcının startını verdi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

MENEMEN’DE BİR AVRUPA ŞAMPİYONU
Belediye
28 Haziran 2022 Salı 09:18

MENEMEN’DE BİR AVRUPA ŞAMPİYONU

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Bulgaristan’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda Wushu Kung Fu dalında altın madalyanın sahibi olan Adar Kalay, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan’a söz verdi. 13 yaşındaki Kalay, Aralık ayında Malezya’da yapılacak şampiyonadan Dünya Şampiyonu olarak döneceğini söyledi. Kalay’ı tebrik eden Pehlivan, “Kentimize ve Ülkemize Avrupa şampiyonu olarak dönmekle bizleri gururlandırdın. Ne mutlu bize. Çok çalışarak Dünya Şampiyonu da olacağından hiç şüphem yok. Menemen Belediyesi olarak her zaman yanındayız” dedi.

Menemen’in Asarlık Mahallesi’nde yaşayan, 100’üncü Yıl Ortaokulu öğrencisi Adar Kalay, 8 yaşında başladığı Wushu Kung Fu dalında başarıdan başarıya koşuyor. Menemen Belediyesi Spor Kulubü’nde çalışmalarına devam eden 13 yaşındaki Kalay, bu yıl Antalya’da yapılan Türkiye Şampiyonası’ndan altın madalyayı almayı başarmıştı. Adar Kalay, geçtiğimiz ay Bulgaristan’ın Burgaz kentinde yapılan Europan Wushu Championshİp müsakabalarında rakibini açık farkla yenerek altın madalyanın sahibi oldu. 52 kiloda yarışarak Ay-yıldızlı bayrağı göndere çektiren genç sporcu, İzmir’e döndü.

 Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan’ı ziyaret eden Adar Kalay, “Türkiye Şampiyonu olduğumda ‘İnandım ve başardım. Hedefim Avrupa Şampiyonu olmak’ demiştim. Bulgaristan’dan Avrupa Şampiyonu olarak döndüm. Şimdi ise hedefim Dünya Şampiyonluğu. Aralık ayında Malezya’da yapılacak müsabakalardan Dünya Şampiyonu olarak döneceğim. Burada bunun sözünü veriyorum. Bunun için çok çalışacağım. En iyisi olacağım. Altın madalyayı getireceğim” dedi. Genç sporcu, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan’a başarıyı hediye ettiğini belirterek motiveleri, cesaretlendirmeleri ve destekleri için çok teşekkür ettiğini söyledi.  

“GURUR DUYDUK”

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan da gösterdiği üstün başarıdan dolayı Adar Kalay’ı tebrik ederek alnından öptü. Genç sporcuyla ve babası Gökhan Kalay ile sohbet eden Pehlivan, “Başarın bizi çok duygulandırdı ve gururlandırdı. Bizlere üstün başarılarınla ne kadar özel bir çocuk olduğunu gösterdin. Çok çalışacağından ve Dünya Şampiyonu da olacağından şüphe duymuyorum. Bizler Menemen Belediyesi olarak hep yanında olacağız” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

MENEMEN’DE YAZ SPOR KURSLARI BAŞLIYOR
Belediye
22 Haziran 2022 Çarşamba 11:20

MENEMEN’DE YAZ SPOR KURSLARI BAŞLIYOR

Menemen Belediyesi tarafından çocuk ve gençlerin yaz aylarında sporla içi içe olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları için kayıtlar başladı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Sporun hayatımız için çok önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Çocuklarımızın gelecekte hem sağlıklı büyümelerini hem başarılı bir sporcu olmalarını istiyoruz. Geleceğin şampiyonları Menemen’de yetişecek” dedi.

Menemen Belediyesi, her yaz olduğu gibi bu yaz da çocukların ve gençlerin tatillerini daha verimli geçirmeleri amacıyla Yaz Spor Okullarına kayıt almaya başladı. Yaz Spor Okullarında çocukların sosyal, kültürel ve spor faaliyetlerine yönelerek beden ve ruh sağlıklarının gelişmesine katkı sağlanacak. Kayıtları başlayan Yaz Spor Okulları’nda çocuklar hem enerjilerini atacak ve eğlenceli zaman geçirecek hem de spor yeteneklerini keşfedecek.

BU YIL TENİS DERSİ DE EKLENDİ

Menemen Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 8 farklı spor tesisinde düzenlenecek  Yaz Spor Okulları kapsamında; futbol, basketbol, voleybol, yüzme, tekvando, kick boks, güreş, jimnastik, satranç, judo ve tenis branşlarında eğitim verilecek. Ayrıca özel çocuklar da yine yüzme, basketbol ve voleybol kurslarından yararlanabilecek.

Kurslara kayıt yaptırmak isteyenler; 444 80 08 telefon numarasından ve Gölpark, Kent 2 Spor Salonu ve Menemen Belediyesi Ek Hizmet Binasından başvuru yapabilecekler.

PEHLİVAN: HAYDİ ÇOCUKLAR KURSLARA

Çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutup spor yaparak sağlıklı yaşamalarının esas hedef olduğunu kaydeden Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Çocuklarımızın yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Bu yıl 11 farklı branşta yaz spor okulumuz hizmet verecek. Çocuklarımızın gelecekte hem sağlıklı büyümelerini hem başarılı bir sporcu olmalarını istiyoruz. Yaz Spor Okullarına gelen çocuklarımızın performansını yakından takip edeceğiz. Yetenekli gençlerimizi bünyemize katacağız. Geleceğin şampiyonları Menemen’de yetişecek. Tüm çocuklarımızı kurslarımızdan faydalanmaya davet ediyorum” dedi.
 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

MENEMEN ŞEHİT KAYMAKAM KEMAL BEY’İ UNUTMADI
Güncel
17 Haziran 2022 Cuma 14:01

MENEMEN ŞEHİT KAYMAKAM KEMAL BEY’İ UNUTMADI

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Menemen'in Milli Mücadele kahramanlarından Kaymakam Kemal Bey, şehit edilişinin 103. yılında Menemen Belediyesi ve Menemen Liseliler Derneği işbirliğinde düzenlenen törenle anıldı.  Törende Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Şehit Kemal Bey anıtını yenileyeceklerini müjdeledi.

17 Haziran 1919 tarihinde şehit edilen Kaymakam Kemal Bey adına, Menemen Belediyesi ve Menemen Liseliler Derneği işbirliğinde anma programı düzenlendi. Menemen Belediyesi karşısındaki Kaymakam Kemal Bey Anıtı önünde gerçekleşen anma törenine Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, belediye meclis üyeleri, gaziler derneği, siyasi partilerin yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ile başlayan törende, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan ve Menemen Liseliler Derneği Başkanı (MELDER) Özcan Güleç anıta çelenk sundu.MELDER Başkanı Özcan Güleç yaptığı açılış konuşmasında, “Bugün buraya Menemen’imizin kahramanı, unutmamamız gereken Şehit Kaymakam Kemal Bey’i anmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Şehit Kemal Bey’in Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği cesaret her babayiğidin harcı değildir. Bu nedenle Kaymakam Kemal Bey’i ve diğer tüm şehitlerimizi unutmayacağız. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.Ardından kürsüye gelen Menemen Muharip Gaziler Derneği Başkanı Gazi Emekli Astsubay İbrahim Koşik; “21 Mayıs 1919’da Menemen işgal edilir ve Kaymakam Kemal Bey bu tarihten sadece 28 gün sonra Yunan askerlerinin Menemen’de yaptığı katliamda şehit düşer. O bizim kahramanlarımızdan biridir. Bu nedenle Kaymakam Kemal Bey’in adı Menemen’de açılan bir okula ve bir köye verilmiştir. Ayrıca Belediyemiz önünde anıtı dikilmiştir. Şehit kahramanız Kemal Bey ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun” diye konuştu.
Katılımcılara o dönemi anlatan Araştırmacı, tarihçi, gazeteci Oktay Özengin de,  “Geçmişten bugüne tüm şehitlerimize sahip çıkarak 103 yıl önce burada şehit olan Sayın Kaymakamımızı anıyoruz” diye konuştu.‘KIVILCIMI KEMAL BEY YAKTI’
Kaymakam Kemal Bey’in, Menemen'de direnişin ilk fitilini ateşleyen Milli Mücadele kahramanlarından biri olduğunu ifade eden Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Düşman ilerleyişini durdurmak için insanüstü çaba gösteren şehit Kaymakam Kemal Bey sayesinde Kuvai Milliye ruhu güçlenmiştir. O, bu toprakların yetiştirdiği en kahraman kişilerden bir tanesidir. Kaymakam Kemal Bey şehit olduktan sonra, Fransız konsolos, Yunan komutana, ‘Siz, Kemal Bey gibi vatansever bir insanı öldürmekle, onun yakmaya çalıştığı özgürlük ateşini bizzat kendi ellerinizle yaktınız. Bundan sonra Anadolu´da tutunmanız çok zor olacak’ demiş ve dediği gibi de olmuştur. Kaymakam Kemal Beyin tutuşturduğu kıvılcım bir başka Kemal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ve Türk milletinin gayretleri ile büyük bir İstiklal Mücadelesine dönüşmüştür. Sonuçta Menemenimiz de 9 Eylül 1922 tarihinde Yunan işgalinden kurtulmuştur. Kalbi vatan sevgisi ile çarpan ve savaş yıllarında Menemen için büyük yararlar gösteren Kaymakam Kemal Bey’i ve onunla birlikte bu uğurda şehit düşen tüm hemşerilerimizi anmak hepimizin görevidir. Menemen’de Kuvay-i Milliye hareketinin ilk adımlarını atan Kaymakamımız Kemal Bey´i ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz” ifadesini kullandı.KAYMAKAM YILMAZ: ANITIMIZI YENİLİYORUZ
Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz ise konuşmasında; “Kaymakam Kemal Bey’den tam 103 yıl sonra meslektaşı olarak aynı ilçede görev ifa etmenin şerefini, onurunu ve bu gün sizlerin önünde onu anmanın mutluluğunu ve onurunu en yüksek seviyede taşıdığımı ifade etmek isterim. Allah kendisine rahmet eylesin. Bildiğim kadarıyla 1922 yılında Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde Mehmet Kemal Kaymakam Bey de şehit olmuştu. Bir diğer şehidimiz de hepimizin bildiği üzere Menemen Kaymakamı Kemal Bey’dir. Şehidimizin adını tüm ülkemize duyurmak hepimizin görevidir. Bu kapsamda sizlere bir de müjde vermek istiyorum. Yaptığımız istişareler sonucunda şehit Kaymakam Kemal Bey’in anıtını yeniliyoruz. Güzel bir çalışma yaptık. Bu cennet toprakları bize vatan olarak bıraktıkları için tüm şehitlerimizi şükranla anıyorum” dedi.

Törenin ardından Menemen İlçe Müftüsü Mehmet Seven, şehitlerimiz için dua okudu. Anıta karanfil bırakan katılımcılar, daha sonra Menemen Belediyesi Kent Arşivi ve Müzesi’nin hazırladığı, işgal yıllarında Menemen’i anlatan tarihi fotoğraf sergisini büyük bir ilgiyle inceledi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

AYOSK EGE KUPASI’NIN İKİNCİ AYAĞI SEYREK’TE
Belediye
16 Haziran 2022 Perşembe 15:18

AYOSK EGE KUPASI’NIN İKİNCİ AYAĞI SEYREK’TE

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Aydın Otomobil Sporları Kulübü Ege Kupası’nın 2. Otokros Yarışı, Menemen Belediyesi destekleri ile 19 Haziran 2022 Pazar günü Seyrek parkurunda gerçekleşecek. 800 metre uzunluğundaki parkurda koşulacak olan Seyrek Otokros Yarışı, saat 9.30’da yapılacak idari kontrol ile başlayacak ve 11.00-12.00 saatleri arasındaki antrenman turları ile devam edecek. Yarış toplam 10 tur olarak iki ayrı bölümde 12.30-16.30 saatleri arasında koşulacak ve 16.45’de yapılacak ödül töreni ile son bulacak.

 İzmirli sporseverlerin her zaman olduğu gibi büyük ilgi göstermesi beklenilen yarışta, parkurlarda aktif olarak 50 yıldır yarışan AYOSK başkanı Mithat Diker ve Aydın Milletvekili Kuvvet Erim de start alacak.

Vizyon projelerinin yanı sıra spor, eğitim ve kültür-sanat alanlarında da büyük çalışmalar yaptıklarını dile getiren Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız. Yarışlara tüm otomobil tutkunlarını bekliyoruz” dedi.

2022 AYOSK Ege Kupasının ikinci yarışı öncesinde, Kategori 1’de Levent Şapçılar, Kategori 2’de Hakan Akman, Kategori 3’de Göktuğ Tuncay ve Kadınlar da Yasemin Erikli lider durumda yer alıyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İZMİR TARIMINDA BİR İLK
Belediye
15 Haziran 2022 Çarşamba 11:45

İZMİR TARIMINDA BİR İLK

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Şifa kaynağı kara mürver bitkisi, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Menemen Belediyesi ve Menemen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklığıyla yürütülen projenin ilk adımında toprakla buluştu. Kara mürverin dikimde ise Menemen Belediyesi’nin atık kahve telvesinden ürettiği doğal gübre kullanıldı. OÇEM’de düzenlenen fidan dikimine katılan Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Bahadır İnanlı, “İzmir’de ilk kez Menemen’de dikilen kara mürver bitkisi, kahve telvesinden dönüştürdüğümüz doğal gübre ile büyüyecek” dedi.

Besin değeri yüksek olan kara mürver bitkisi Menemen’de ilk kez toprakla buluştu. İzmir İl Tarım Müdürlüğü tarafından temin edilen fidanlar, Menemen Belediyesi ve Menemen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliğiyle, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM) Kampüsü içerisinde bulunan araziye dikildi.

Dikim törenine İzmir Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Menemen Milli Eğitim Müdürü, Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Bahadır İnanlı, Menemen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sibel Özer, Menemen İlçe Tarım Müdürü Fatih Çiçek, Menemen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yeşim Sever, AK Parti Menemen Kadın Kolları Başkanı Jale Güzay ve Kır Mahalle Muhtarı Necmettin Dinç, OÇEM öğrencileri katıldı.

ÖZEN: YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

İzmir Tarımına yeni bir ürün kazandırmanın sevincini yaşadıklarını belirten İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, “Değişen iklim ve coğrafi koşullara adapte olma noktasında bitkisel üretim çeşitliliğimizi arttırmamız gerekiyor. Bu noktada bugün Menemen’de, Menemen Belediyesi ve Menemen Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizle beraber kara mürver ekimini gerçekleştirdik. Başlangıcı ufak bir lokasyonda yapıyoruz. Çünkü bu bir deneme bahçesi olacak. İnşallah adapte olduktan sonra ürünü öncelikle Menemen’de daha sonrasında da İzmir’in tamamında yaygınlaştırma çalışmalarını yapacağız. Müdürlüğümüz, Belediye ve Kooperatifimizin üçlü çalışması sonucunda Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait olan Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Bahçesinde çocuklarımızla birlikte bu dikimi gerçekleştirdik. Hem çocuklarımıza birer ağaç olacak, onlar da bakacak, ilgilenecek hem de bu denemeyi ve sonuçlarını burada göreceğiz” dedi.

Dikim törenine katılan Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Bahadır İnanlı ise, “Tarımımızın çok daha iyi yerlere gelmesinde kadınlarımıza büyük iş düşüyor. Bir kadın üretimden vazgeçerse, dünya için alarm zili çalıyor demektir. Çünkü doğasında üretmek var. Çok şükür ki Menemen’imizin kadınları çok çalışkan, çok üretkenler. İl Tarım Müdürlüğümüz, İzmir’de ilk dikilen kara mürver fidanlarını Menemenli kadınlara emanet ediyor. 17 üye ve toplamda 50 kadın çiftçiyle faaliyette bulunan Menemen Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizin çalışmalarını önemsiyoruz. Bugün özel çocuklarla dikimini gerçekleştirdiğimiz fidanların Menemenimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TOPRAKTAN GELEN YİNE TOPRAĞA DÖNDÜ

Başkan Yardımcısı İnanlı, kara mürver bitkisinin dikimde Menemen Belediyesi’nin atık kahve telvesinden ürettiği doğal gübre kullanıldığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın ‘Sıfır Atık Projesi’ne Menemen Belediyesi olarak önem verdiklerini dile getiren İnanlı, “Bitkilerimizin daha verimli bir şekilde büyümesini sağlamak elimizde. Bu kapsamda AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın desteğiyle temin ettiğimiz atık kahve telvelerinden doğal gübre ürettik. Kompostu da kara mürver dikiminde kullandık. Sıfır Atık Projesi kapsamında birçok biyoatıkları çeşitli işlemlerin ardından kompost gübreye dönüştürülerek yeniden tarıma kazandırmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

 Etkinlikte 40 adet Kara mürver bitkisi, İl Müdürü Mustafa Özen, Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Bahadır İnanlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sibel Özer, Kooperatif üyesi kadınlar ve Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezinde eğitim gören çocuklarla birlikte toprakla buluşturuldu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

TÜRKİYE ŞAMPİYONLARINA COŞKULU KARŞILAMA
Belediye
14 Haziran 2022 Salı 10:23

TÜRKİYE ŞAMPİYONLARINA COŞKULU KARŞILAMA

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

?Mardin’deki Yıldız Erkekler Futsal Türkiye Final maçında şampiyonluğa adını yazdıran Menemen Şehit Kemal Ortaokulu sporcuları kentte coşkuyla karşılandı. Sporcu ve hocaları ağırlayan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Menemen’e şampiyonluk kupasıyla dönerek hepimize özel bir gurur yaşattınız. Hocalarınızı ve sizleri yürekten tebrik ediyorum. Yollarınızı açmak için Menemen Belediyesi olarak her zaman yanınızda olacağız” dedi. Şehit Kemal Ortaokulu Müdürü Alper Özcan da Başkan Vekili Pehlivan’a her zaman sözde değil özde yanlarında oldukları için teşekkür ederek “Hem sporcu öğrencilerimizin hem de bizlerin motivasyon kaynağı sizsiniz” diye seslendi. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği okul sporları turnuvalarında Menemen Şehit Kemal Ortaokulu sporcuları futsal alanında şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Mardin’de düzenlenen turnuvada Yıldız Erkekler’de Türkiye Şampiyonu olan ve altın madalyayı boyunlarına takan sporcular dün öğle saatlerinde Menemen’e döndü. Şampiyon sporcular Emiralem girişinde, Menemen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sibel Özer, Menemen Gençlik İlçe Spor Müdürü Mehmet Yüzücü, Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Bahadır İnanlı ve veliler tarafından karşılandı. Kortej eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na gelerek coşkulu bir kutlama yapan sporcular alkışlar eşliğinde alandan ayrılarak kupayı Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan’a getirdi.

“Bize özel bir gurur yaşattınız”

Öğrencileri makamında ağırlayan ve Rahvan At Yarışları Programı dolayısıyla Mardin’deki şampiyonluk maçında bulunamadığını ifade eden Pehlivan, “Sevgili gençler, Okul Sporları Yıldız Erkekler Futsal Türkiye Şampiyonası’nda göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı sizleri canı gönülden kutluyorum. Tek bir yenilgi almadan aşama aşama şampiyonluğa koşmak, neticesini de şampiyonluk kupasıyla taçlandırmak çok önemli bir başarı. Öğretmenlerimizi, idarecilerimizi de ayrıca tebrik ediyorum. Bizlere çok özel bir gurur yaşattınız. Kazandığınız kupa okulumuzda nesillerden nesillere aktarılacak. Yolunuzu açmak için Menemen Belediyesi olarak biz her zaman yanınızda olacağız. Başarılarınız daim olsun. İyi ki varsınız” dedi.

“Bu gurur hepimizin”

Menemen Şehit Kemal İlköğretim Okulu Müdürü Alper Özcan da, kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadığı için Aydın Pehlivan’a teşekkür etti. Özcan, “Öğrencilerimiz henüz evlerine gitmediler. Menemen’e gelir gelmez sizi görüp hem teşekkür etmek hem de kupamızı getirmek istedik. Bize her zaman destek verdiniz. Hem kendiniz hem de belediye aileniz. Sporcularımız ve bizim motivasyonumuz bize inanan sizler oldunuz. Bu gurur hepimizin. Bizler de sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Türkiye finallerinin yapıldığı Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Stadı’ndaki turnuvanın sonucunda altın madalyayı boyunlarına takıp kupayı aldıklarında büyük sevinç yaşadıklarını anlatan öğrenciler ise, bu başarıyı gelecek yıllarda da sürdürecekleri sözünü verdi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

MENEMEN’DE RAHVAN AT YARIŞLARI NEFES KESTİ
Belediye
13 Haziran 2022 Pazartesi 10:49

MENEMEN’DE RAHVAN AT YARIŞLARI NEFES KESTİ

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Menemen Belediyesi tarafından 8’inci kez düzenlenen Rahvan At Yarışları nefes kesen mücadelelere sahne oldu. Türkiye’nin dört bir yanından jokeylerin katıldığı yarışmanın yapılacağı Seyrek Arena’ya Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, başkan yardımcıları ile birlikte at üzerinde geldi. Kıran kırana mücadele öncesi Aydın Pehlivan “Ata sporumuzu Menemenimizde yaşatmaktan dolayı mutluyuz” derken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise Menemen’e rahvan at yarışlarının da yapılacağı bir tesis kazandıracaklarını müjdeledi.

Menemen Belediyesi ve Geleneksel Spor Dalları Federasyonu işbirliğiyle Seyrek Arena’da gerçekleştirilen 8. Rahvan At Yarışları renkli görüntüler oluşturdu. Yarışmaların yapılacağı alana Başkan Yardımcıları ile birlikte at üzerinde gelen Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, vatandaşların alkışları eşliğinde turunu tamamladı.

Yarışlar öncesi şehitler için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Duaların okunmasından sonra Menemen Belediyesi Halk Oyunları ekibi ve Turgutlu Yedi Eylül Mehter Takımı gösterisi sundu. Sunuculuğunu Abdullah Yıldırım’ın yaptığı programın açılış konuşmasını Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Küçükmeral gerçekleştirdi. Rahvan At Yarışları’nın öneminden bahseden Küçükmeral, “Atalarımızdan aldığımız emaneti doğru taşımak zorundayız. Bu anlamda katkılarından dolayı Menemen Belediyemize ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.


“KÜLTÜRÜMÜZÜ MENEMEN’DE YAŞATACAĞIZ”

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz kültür etkinlerimizi birer birer gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz Mart ayında Türkelli’de düzenlediğimiz 10. Folklorik Deve Gösterimizde on binlerce vatandaşımızı ağırlamıştık. Bugün de kıymetli hemşehrilerimizle birlikte ata sporlarımızdan olan Rahvan At Yarışları’nı düzenliyoruz. Rahvan atlar, Orta Asya'dan Anadolu'ya göç eden Türklerle birlikte gelen gerçek Türk atlarıdır. Selçuklu ve Osmanlılar tarafından korunarak günümüze kadar ulaşmıştır. Bu yüzden atın olduğu yerde milli ve manevi değerlerimiz vardır. Bu kültürümüzü 6000 yıldır tüm medeniyetlere, tüm kültürlere doğal yaşam alanı olmuş Menemenimizde yaşatmaktan dolayı çok mutluyuz. Organizasyonumuzun gerçekleşmesinde yoğun emekleri olan Geleneksel Spor Dalları Federasyonumuza, bu kültürümüzün gönüllü elçisi olan rahvan atçılarımıza ve bizleri bugün burada yalnız bırakmayan kıymetli misafirlerimize ve halkımıza canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SEYREK’E PAZAR YERİ MÜJDESİ

Seyreklilere bir de müjde veren Pehlivan, şöyle devam etti, “Seyrek Mahallemize güzel bir pazar yeri inşa ediyoruz. İhalemizin gerçekleştirdiğimiz pazar yerimizi 3 ay sonra hizmetinize açmış olacağız. Pazar yerimizin şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”VEYSEL ŞAHİN: HER DAİM YANINIZDAYIM

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, “Ata sporumuzu Menemenimizde izlemenin keyfini hep birlikte yaşıyoruz. Bu güzel organizasyonda kıymetli Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Her zaman da yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum” ifadelerini kullandı.


HAMZA DAĞ’DAN TESİS MÜJDESİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ da atların, Türk kültürünün en önemli sembollerinden biri olduğuna dikkat çekti. Dağ, “At, kültürümüzde bizlere her daim bir dost, bir kardeş olmuştur. Atalarımızın pusulası, yoldaşı olmuştur adeta… Bununla ilgili ‘Sabah kalk atanı gör, andan sonra da atını’ diye çok güzel bir söz vardır. Bu kültürümüzü devam ettiren Belediye Başkanımızı ve tüm rahvancılarımızı tebrik ediyorum. Biliyorsunuz geçmiş dönemlerde Ödemiş’e çok güzel bir rahvan at yarışı tesisi kazandırmıştık. İnşallah daha güzelini de Menemenimize kazandıracağız. Daha nice güzel yarışmalarda görüşmek üzere Allah’a emanet olun” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanından 84 atın katıldığı rahvan at yarışları, baş, baş altı, büyük orta, küçük orta, dörtlü tay, üçlü tay, ithal A grubu, ithal B grubu, dörtnal ve kadınlar kategorilerinde düzenlendi. Binlerce kişinin takip ettiği yarışlar çok çekişmeli geçti. Gün boyunca heyecanlı anlara sahne olan yarışların sonunda dereceye giren atların sahiplerine ödül verildi.

Menemen Belediyesi 8. Rahvan At Yarışları’na, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve at severler katıldı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Türkiye Şampiyonu Menemen'den
Güncel
11 Haziran 2022 Cumartesi 16:00

Türkiye Şampiyonu Menemen'den

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

TSSF (Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu) tarafından Foça'da düzenlenen Serbest Dalış ve Zıpkınla Balık Avı Branşı, Türkiye Şampiyonası sonuçlandı.

Menemen Atatürk Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Umut Emrah Yenice, ekip ve bireysel müsabakalarda iki önemli başarıya imza attı.

Ekip müsabakasında, Umut Emrah Yenice’nin de arasında olduğu Kuşadası Adasat Spor Kulübü 28 takım arasından müsabakayı 1. Tamamlayarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Bireysel yarışma kategorisinde ise 112 sporcu arasından 9. olan Umut Emrah Yenice, bu sonuçla birlikte Türk Milli Takımı Aday Kadrosuna katılmaya hak kazandı.

Haber Erhan ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

TÜRK KIZILAY 155 YAŞINDA
Güncel
11 Haziran 2022 Cumartesi 15:07

TÜRK KIZILAY 155 YAŞINDA

Kurulduğu 11 Haziran 1868 tarihinden bu yana ihtiyaç duyulan her durumda insan acısını dindirmek için gönüllü olarak çalışan Kızılay 155 yaşına girdi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Bir grup hekim tarafından 154 yıl önce “Osmanlı Hasta ve Yaralı Askerlere Yardım” gayesi ile kurulan Türk Kızılay, kuruluş yıldönümünün onurunu yaşıyor. 1877 yılında “Osmanlı Halil-i Ahmer Cemiyeti”, 1923 yılında “Türkiye Hilal-i Ahmer Cemiyeti” ve 1935 yılında “Türkiye Kızılay Cemiyeti” adını alan Türk Kızılay’ı, bugün için dünyanın en büyük insani yardım cemiyetleri arasında yer almaktadır.

Mehmetçiğe yardım amacıyla kurulan Kızılay, kuruluşundan bugüne kadar Mehmetçiğin görev aldığı her cephede yerini almıştır. 1. Dünya Savaşında ve Kurtuluş Savaşında her cephede Mehmetçik ile yan yana olan Kızılay, Cumhuriyetin kurulması ile birlikte çalışmalarını toplumsal alana kaydırmış, ülkemizin yaşadığı her afette milletinin yanında olmuştur.

Gönüllüler tarafından kurulan ve bugün de çalışmalarını gönüllülerin ve bağışçıların verdiği destek ile yürüten Kızılay, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra her yıl dünyada 80’e yakın ülkede milletimizin iyilik bayrağını dalgalandırmaktadır. Ülkemizin kan ihtiyacının neredeyse tamamını gönüllü kan bağışçılarından alarak hastanelere ulaştıran Kızılay, milyonlarca hasta ve yaralının hayata tutunmasını sağlamaktadır. Ülke çapında işlettiği hastaneler, tıp merkezleri, aşevleri, gençlik kampları, huzurevleriyle milyonlarca ihtiyaç sahibine hayırseverlerin iyilik ellerini ulaştıran Kızılay, çeşitli coğrafyalarda bulunan 19 daimi delegasyonu ile dünyadaki mazlumların da umudu haline gelmiştir.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, kuruluşundan bugüne kadar Türkiye’nin iyilik çınarına can veren tüm gönüllülere ve bağışçılara teşekkür ederken, “Bugün dünyadaki tüm mazlumların, mağdurların umudu olan Kızılayımız sizlerin sayesinde bugünlere gelmiştir. Bu onur hepimizindir” dedi.

Kınık şöyle devam etti:

"Yıllık 80'i aşkın ülkede doğrudan ve dolaylı olarak insani yardım faaliyeti yürütüyoruz. Bugün Türk Kızılay, yardım ulaştırılan yabancı ülkeler sayısı itibarıyla Kızılay ve Kızılhaç hareketinin 192 üyesi arasında dünyada açık ara öndedir, birincidir. Ülkelerde yıllık yaklaşık 8,5-9 milyon insana yardım ve koruma sağlıyoruz, bu alanda da açık ara öndeyiz. Üçüncü bir alan ise bu konulara ayırdığı bütçe, bütçenin verimliliği, maliyet-etkinlik açısından baktığımızda da dünyanın en verimli ulusal, mali perspektiften en etkili ulusal cemiyetidir. Kızılay, bu üç klasmanda liderliğini sürdürmektedir."

Kızılay’ın Dayanışma Yılı

Kuruluş yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Dr. Kerem Kınık, "Günde 25-30 bin insanın evini terk etmek zorunda kaldığı bir süreçteyiz. Dünyada 2018'de evini silah zoruyla terk etmek durumunda kalmış insan sayısı 80 milyonken bugün Ukrayna kriziyle beraber 100 milyonu aşmış durumda. Bu topraklar yıllarca mazluma, mağdura, mülteciye, darda, yolda kalmışa sığınak oldu. Bu topraklar, insanların onurunun korunduğu, ölümden kurtarıldığı ve o insanlara onurlu bir gelecek sunulduğu, aslında bir 'barış adası' oldu. Bunun da devam etmesini arzu ediyoruz. Dayanışma Yılı'nda da elimizden geldiği kadar önce kendi aramızdaki dayanışmayı artırmak sonrasında da elimizin uzanabileceği kim varsa, gücümüzün, nefesimizin yettiği kim varsa, insan olarak ona elimizi uzatıp bu dayanışmayı sergilemeyi arzu ediyoruz."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası Devam Ediyor
Güncel
9 Haziran 2022 Perşembe 15:48

Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası Devam Ediyor

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Türk Kızılay’ın gelenekselleştirdiği Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası bu yılda da devam ediyor. “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla kampanya başlatan Kızılay, Türkiye dâhil 22 ülkede toplam 142 bin hisselik kurban kesmeyi hedefliyor.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Türk Kızılay’ı Menemen Şube Başkanı Serkan Orun “Ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarındaki ihtiyaç? sahiplerine 154 yıldır milletimizin merhamet elini uzatan Kızılay, ihtiyacı olana yaptığı desteklerin yanı sıra çalışmalarıyla da insani yardım dünyasına öncü ve örnek oluyor. İhtiyaca göre şekillendirdiği yardım uygulamalarının yanında geleneksel yardım modellerinden olan Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nı da sürdüren Kızılay, yaklaşan Kurban Bayramı döneminde de daha çok sofrayı bereketlendirmek için hazırlıklarını yapıyor.

Bu yılki Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nda da “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yasatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla hayırseverlere seslenen Kızılay, uyguladığı Kurban Modeli ile takdir topluyor. Bu model sayesinde dini vecibelerini yerine getirmek isteyen ve Kızılay’a vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu, dini kurallara uygun ve son derece hijyenik ortamlarda kesilecek. Önceki yıllarda olduğu gibi, kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban vekâletlerinden elde edilen etleri, ülkemizin tamamında ve sınırların ötesinde bayramı bekleyen ihtiyaç? sahiplerine ulaştıracağız. Mazlum insanların sofralarına ulaştıracağımız kurban etleri ile yüzleri güldüreceğiz, evlerine, gönüllerine mutluluk vereceğiz, paylaşmanın ve paylaştırmanın huzurunu yasayacağız. Kesilen kurbanlar yurt içinde ise Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma ya da kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç? sahiplerine dağıtılacak. Bu sayede ise kurban bereketi yıl boyu yaşanacak.

Kızılay, her ne kadar yaralı ve hasta askerlere yardım etmek amacıyla kurulsa da, her türlü afet ve acil durum karsısında da insanların başını yaslayacağı bir omuz olmuştur. Milletimizin tezahürü?, “Kara Gün Dostu” ifadesi de Kızılay’ın varlığına olan güven duygusunu ortaya koyuyor. İnsan ıstırabının olduğu her yere hayırsever bağışçılarının merhamet elini uzatmak amacıyla gece gündüz faaliyetlerini sürdüren Kızılay’ın zaman kavramı olmaksızın mazlum ve mağdurların yanında olma hedefine ulaşabilmesi için, sizin vereceğiniz destek de büyük önem taşıyor. Bir kanaat önderi ve sorumlu bir medya mensubu olarak kampanyamızı yazılı, görsel ve sosyal medyadaki takipçilerinize duyurmanız ve onları vekâletlerini vermeye davet etmeniz, daha çok ihtiyaç? sahibine yardım eli uzatabilmemizin yolunu açacak.

Her dönemde olduğu gibi Kızılay’ı bir kez daha sahipleneceğinize inanıyor gerek kampanyamıza katılımınız gerekse de kampanyamızın daha geniş? kitlelere ulaşması noktasında tanıtım desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde ifade etti.

Kurban Bedeli Yurt içi 2475 TL Yurt dışı 1475 TL
Kızılay vekâlet bedellerini ise yurt içinde 2475 TL, yurt dışı için 1475 TL olarak belirledi. Yurt dışında yaşayanlardan Türkiye için vekâlet vermek isteyenler 175 USD veya 165 Euro, diğer ülkeler için ise 110 USD veya 100 Euro bedel karşılığında bir hisselik vekâletini Kızılay’a verebilecek.

Vekâletle Kurban Kesiminde Kızılay Modeli Örnek Oluyor
Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde, son derece hijyenik ortamlarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. Bu model sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Kesilen kurbanlar yurt içinde Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma ya da kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Kızılay ile İyilik Sınırları Aşıyor
Söz konusu iyilik olunca sınırları ortadan kaldıran Kızılay, hayırseverlerin kurban vekâletlerini 2022 Kurban kampanyası kapsamında yurt dışında aralarında Bosna Hersek, Filistin (Kudüs/Gazze), Irak, Suriye, Yemen, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Bulgaristan, Endonezya, Güney Sudan, Kırgızistan, Sudan, Somali, Senegal’in bulunduğu delegasyonlar ile Moğolistan, Kuzey Makedonya, Çad, Nijer, Uganda, Tanzanya olmak üzere 21 ülkede kesecek. Kızılay, yurt dışı için vekâletleri alınan kurbanları, kesim işlemlerinin ardından anlık olarak pay ederek Kızılay uzmanları aracılığıyla dağıtacak.

Kurban Vekaleti Kızılay’a nasıl verilir?
Kurban vekâletlerini Kızılay’a emanet ederek gerçek ihtiyaç sahibine ulaşmanın huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler vekâletlerini, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, internet bankacılığı, www.kizilay.org.tr, mobil uygulama, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabı ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden verebilecekler.

Haber Erhan ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

MEMENEN’DE RAHVAN AT YARIŞI HEYECANI
Belediye
8 Haziran 2022 Çarşamba 17:02

MEMENEN’DE RAHVAN AT YARIŞI HEYECANI

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Menemen Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun katkılarıyla Seyrek Arena’da 8’incisi gerçekleştirilecek olan ‘Geleneksel Rahvan At Yarışı’ için hazırlıklar tamamlandı. Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Rahvan At Yarışlarına tüm vatandaşları davet etti.

Menemen Belediyesi tarafından bu yıl 8. kez düzenlenecek Rahvan At Yarışları, 12 Haziran Pazar günü saat 11.00’da Seyrek Arena’da gerçekleşecek. Rahvan at yarışları için gerekli tüm hazırlıklar yapılırken, yarışın yapılacağı alanda da son düzenlemeler belediye personelinin çalışması ile tamamlandı.

Deneyimli komitenin kontrolünde yapılacak yarışlarda, 8 kategoride 100’ün üzerinde at yarışacak. Yarışlarda, çeşitli klasmanlarında yarışacak olan atların sahiplerine çeşitli ödüller verilecek. Yarışların sunuculuğunu ise Abdullah Yıldırım yapacak.

Geçtiğimiz günlerde Geleneksel Spor Dalları Rahvan Binicilik As Başkanı Mustafa Küçükmeral ve Menemen Rahvan Atlı Spor Kulübü Başkanı Gökhan Karabaş’ı ağırlayan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, 8. kez düzenlenecek olan Rahvan At Yarışları’na tüm vatandaşları davet etti.

Geleneklere sahip çıkmaya davet ettiklerini ifade eden Pehlivan, “Menemen Belediyesi olarak geleneklerimizi yaşamaya, yaşatmaya devam ediyoruz. Bu yıl Türkelli’de düzenlediğimiz 10. Folklorik Deve Gösterimizde on binleri ağırladık. Şimdi de Seyrek Arena’da pandemi nedeniyle ara verdiğimiz Rahvan At Yarışlarını halkımızın beğenisine sunacağız. Büyük bir coşkuya sahne olan yarışlara çevre il ve ilçelerden de katılım bekliyoruz. Tüm hemşehrilerimizi Geleneksel Rahvan At Yarışlarına davet ediyoruz” dedi.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

MENEMEN’DEN ÇEVRE YÜRÜYÜŞÜ
Belediye
6 Haziran 2022 Pazartesi 09:18

MENEMEN’DEN ÇEVRE YÜRÜYÜŞÜ

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

1-7 Haziran tarihleri arasında kutlanan Türkiye Çevre Haftası kapsamında, ülke genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen "81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüyüşü" Menemen’de de gerçekleştirildi. Menemen Belediyesi Gölpark Tesisleri’nde düzenlenen ve büyük ilgi gören yürüyüşe, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan eşi Filiz Pehlivan ile birlikte katıldı. Yürüyüşe katılanlara su ikram edildi.

‘ÇEVRE KİRLİLİĞİ SAĞLIĞIMIZI ETKİLER’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Türkiye genelinde "Çevre Haftası" ilan edildiğini, kutlanan haftanın bu yılki temasının "sıfır atık" olduğunu hatırlatan Başkan Vekili Pehlivan, "Geri dönüşüm oranlarımızı artıracağımız, çocuklarımıza yemyeşil, tertemiz bir dünya bırakmak adına projeler üretiyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın koordinesinde tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlenen ‘81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüyüşü’ne kıymetli hemşerilerimizle birlikte katılım gösterdik. Güzel bir birliktelikle Menemenimizde bir farkındalık sağladık.

Yaşadığımız çevreyi ve doğayı korumak bizlerin en asli görevidir. Unutulmamalıdır ki, biz doğayı koruduğumuz sürece, doğa da bizi korur. Bu noktada hepimize bir takım görevler düşmektedir. Çevre kirliğine yol açacak davranışlardan uzak durmalıyız. Çünkü dengesini bozduğumuz, kirlettiğimiz çevre, bizim sağlığımızı etkiler. Çevreyi koruyup kolladığımız gibi, çevre kirliliğine engel olanları da uyarmak, insani bir görevdir. Nefes aldığımız havanın, içtiğimiz suların, yaşadığımız çevrenin temiz olmasının yolu, çevre kirliliğine engel olmaktan geçer. Bu konuda tüm hemşerilerimi duyarlı olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Eski Günler Yad Edildi
Güncel
6 Haziran 2022 Pazartesi 21:18

Eski Günler Yad Edildi

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Kurulduğu günden bugüne kadar başarılı, mutlu bireyler yetiştiren Menemen Kız Meslek Lisesi yeni adıyla Erdinç Ahmet Cengiz MTAL’da pilav günü etkinliği gerçekleştirildi.
Geçmişi 1952 yılına dayanan önce Menemen Pratik Kız Sanat Okulu, 1980 yılından itibaren Menemen Kız Meslek Lisesi, yıllar içerisinde Anadolu Meslek ve Teknik Meslek Lisesi olan şimdiki adıyla Erdinç Ahmet Cengiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) eski mezunlarıyla buluştu.
Erdinç Ahmet Cengiz MTAL’ndan emekli olan öğretmenler ile okuldan mezun olan öğrencileri buluşturmak amacıyla bu yıl ilki düzenlenen pilav günü etkinliğine 150 kişi katıldı.

Günün anlamına ilişkin söz alan Okul Müdürü Metin Akhisar “Düzenlediğimiz etkinlikte emeği geçen öğretmen ve idareciler başta olmak üzere herkese teşekkür ederim. Kız Meslek Lisesi’nin ilk müdürü Sayın Ayşegül Özaltın sağlık sorunları nedeniyle bugünkü etkinliğimize katılamadı. Fakat sizlere selamlarını iletmemi istedi. Bugün burada güzel bir kalabalık var, inşallah ilerleyen senelerde bu etkinliğimizi geleneksel hale dönüştüreceğiz.” şeklinde ifade etti. 

2000/2010 yılları arasında okul müdürü olarak görev yapmış ve aynı zamanda okulun ilk mezunlarından olan gazetemiz köşe yazarı Melek Balseven’in de bulunduğu etkinlikte eski günler yad edildi.

Haber Erhan ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

MENEMEN BELEDİYESİ ULUKENT ANAOKULU’NDA İLK MEZUNİYET SEVİNCİ
Belediye
5 Haziran 2022 Pazar 11:13

MENEMEN BELEDİYESİ ULUKENT ANAOKULU’NDA İLK MEZUNİYET SEVİNCİ

PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Menemen Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl hizmete açtığı Ulukent Anaokulu, ilk mezunlarını verdi. Okul öncesi eğitimini başarıyla tamamlayan anaokulu öğrencileri, diplomalarını Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Demircioğlu ve öğretmenlerinin elinden tek tek aldı. Coşku ve duygu yüklü anların yaşandığı mezuniyet töreni öğrencilerin keplerini havaya fırlatması ile sona erdi.

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan’ın geçtiğimiz yıl hizmete açtığı Menemen Belediyesi Ulukent Anaokulu mezuniyet sevinci yaşandı. Rose Garden’da düzenlenen mezuniyet gecesine, Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Demircioğlu, belediye meclis üyeleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
‘SEVİNÇ VE GURURLUYUZ’

 Başkan Yardımcısı Demircioğlu, “Bugün, eğitim hayatlarının ilk basamağını tamamlayan öğrencilerimiz adına çok heyecanlı ve gururluyuz. Umuyoruz üniversiteden mezun olacakları günlere de hep birlikte şahitlik ederiz. Okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz yıl hizmete açtığımız Anaokulumuzdaki evlatlarımıza; çağdaş, kaliteli ve milli eğitim müfredatına bağlı eğitimler verdik. Vermeye de devam edeceğiz. 1000 metrekare bahçe, 750 metrekare kapalı alana sahip Anaokulumuzdaki öğrencilerimiz; bale, jimnastik, müzik ve görsel sanatlar gibi sosyal eğitimlerin yanı sıra, organik tarımı da yerinde öğrendi. Ayrıca okuma yazma öğrenmiş halde ilk okula uğurluyoruz. Ailelerimize çocuklarını bizlere güvenip bizlere emanet ettiği için teşekkür ediyorum. Bugün burada ilk kez karne heyecanı yaşayan çocuklarımız bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Çocukların dans gösterisi sunduğu programda, mezuniyet pastası hep birlikte kesildi. Mezuniyet töreni minik öğrencilerin keplerini havaya atması ile sona erdi. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi