MENÜ
İzmir 34°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AASSM´de unutulmaz gece
Kültür-Sanat
23 Mayıs 2016 Pazartesi 09:44

AASSM´de unutulmaz gece

300 küçük müzisyenden "dev performans"

300 küçük müzisyenden "dev performans"

AASSM´de unutulmaz gece

 

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi´nin işbirliğiyle sıra dışı bir konsere ev sahipliği yaptı. Tepebaşı Belediyesi tarafından kurulan, 300 çocuktan oluşan "İki Elin Sesi Var" Çocuk Senfoni Orkestrası İzmirli sanatseverlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

 

19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi´nin davetlisi olarak kente gelen Eskişehir Tepebaşı Belediyesi "İki Elin Sesi Var" Çocuk Senfoni Orkestrası, AASSM´de sahne aldı. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından 15 ay önce kurulan, 7-17 yaş aralığındaki 300 çocuktan oluşan "İki Elin Sesi Var" Çocuk Senfoni Orkestrası´na Çocuk Korosu ve Çok Sesli Gençlik Korosu eşlik etti. Ramazan Albayrak şefliğindeki konserin solisti ise UNICEF İyi Niyet Elçisi ünlü flüt virtüözü Şefika Kutluer´di.

İzmirli sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği konseri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve eşi Sena Ataç ile birlikte Eskişehir´den gelen çocukların aileleri de izledi. 300 çocuktan oluşan orkestra ve koro Beethoven´dan, Suzuki´ye, Kriechbaum´dan Carlos Garcia´ya ünlü müzisyenlerin eserlerinin yanı sıra "Gençlik Marşı", "Atam Sen Rahat Uyu", "Bir Dünya Bırakın" ve "İzmir Marşı" gibi Türk eserlerini de seslendirdi. Çocuklar izleyenlerin yoğun isteği üzerine "İzmir Marşı"nı iki kez seslendirdi.

 

Cumhuriyet kenti İzmir´de olmaktan mutluyuz

İzmir´de olmaktan çok mutlu olduklarını söyleyen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, "Bugün gençlerimiz ve çocuklarımız şefiyle eğiticisiyle birlikte Atatürk´e ve devrimlerine bağlılıklarını notalarla ifade ettiler. 19 Mayıs konserinde Cumhuriyetin ve laikliğin teminatı olan güzel İzmirimizde sizlerle beraber olmak istedik. Bizi buraya kabul eden değerli başkanımız Aziz Kocaoğlu ve eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ile İzmirlilere teşekkür ediyoruz. Ben her zaman İzmir´le Eskişehir´in kardeş olduğuna inandım. Genetiklerinde var. Onun için 19 Mayıs konserimizi burada yapmak istedik" şeklinde konuştu.

Tepebaşı Çocuk Senfoni Orkestrası´nın Türkiye´ye örnek bir proje olduğunu ifade eden Dr. Türkegül Kocaoğlu ise "Bizlere neşe kattınız. Başkan amcanız adına da hepinize sevgilerimi sunuyorum. Böylesi güzel bir sosyal projeyi hayata geçiren Tepebaşı Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Ataç´a da teşekkürlerimizi iletiyorum. Bu güzel örneğin tüm Türkiye´ye yayılmasını diliyorum. Ulu önder Atatürk´ün çocuklara, gençlere güvenmekle ne kadar haklı olduğunu bize bir kez daha gösterdiniz. Umudumuz siz gençlersiniz ve ben sizlerden çok umutluyum. Böylesi güzel çalışmalarla çok daha güzel günlere erişeceğiz" diye konuştu. Gecenin sonunda Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, katkılarından dolayı Dr. Türkegül Kocaoğlu ve sanatçı Şefika Kutluer´e çiçek verdi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi