MENÜ
İzmir 37°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Hayat Kurtarır
Sağlık
28 Ekim 2016 Cuma 08:00

Hayat Kurtarır

Her yıl, Menemen Toplum Sağlığı Merkezi Sağlıklı Yaşam Birimi tarafından Ekim ayında Meme Kanseri Bilinçlendirme Faaliyeti düzenleniyor.

Hayat Kurtarır

Her yıl, Menemen Toplum Sağlığı Merkezi Sağlıklı Yaşam Birimi tarafından Ekim ayında Meme Kanseri Bilinçlendirme Faaliyeti  düzenleniyor.

 

Bu yıl da 01 ? 31 Ekim 2016 tarihleri arasında Kanser Eğitim Tarama Adı Altında gerçekleştiriliyor. Menemen Toplum Sağlığı Merkezi önünde kurulan stantta, halkı bilinçlendirerek, broşür dağıtımında bulunan sağlık personeli takmış oldukları pembe kurdeleler ile bir farkındalık oluşturdular.

 

Tarama bir saatinizi, kanser hayatınızı alır

 

Kurulan stant önünde görüşlerini aldığımız sağlık personeli; Çalışmalarımız ve taramamız yıl boyunca devam etmekte. Belirli gün ve haftaları kapsayan günlerde ise bu farkındalığı en üst seviyeye çıkartmaya çalışıyoruz. Özellikle, 40 ? 69 yaş arası bayanlarda mamografi çekimine teşvik, 20 yaş üstünde de kendi kendine meme muayenesi yapılabilmesi için eğitim veriyoruz. Halkımız her zaman birimimize gelerek gereken bilgiyi bizden alabilir. Projemizi, Doktor Pelin Evranordu, Ebe Nursel Yıldız, Ebe Rukiye Öngen, Ebe Küçük ve diğer bütün çalışanlarımız ile yürütüyoruz. Şeklinde ifade verdi.

 

Haber: Deniz GÜL

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi