MENÜ
İzmir 34°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Menemen Anaokulu Öğrencileri Doğada Öğreniyor
Güncel
14 Nisan 2022 Perşembe 11:50

Menemen Anaokulu Öğrencileri Doğada Öğreniyor

Menemen Anaokulu 5-B sınıfının dahil olduğu ‘Doğada Öğreniyorum/ I’m Learning In Nature’ eTwinning projesi çocuklar için sınıfı doğaya taşıyor.

Türkiye, Polonya, Romanya, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, İtalya, Hırvatistan, Macaristan, Yunanistan ülkelerinden katılım olan projede öğrenciler; doğa gözlemi yapıyor, açık havadaki çeşitli etkinliklere katılarak bitki ve hayvan gelişimini izliyor, çevreyi keşfediyor ve doğa koruma bilincini geliştiriyor. Projede düzenlenen canlı oturumlarla farklı ülkelerden, farklı şehirlerden çocuklar iletişime girerek ortak bir çalışma yapma imkânı buluyor.

Doğada müzik, doğada resim, doğada spor, doğal sır gibi etkinliklerde çocuklar; doğayı keşfederken web2 araçlarıyla tanışma şansını da yakalıyor.

Çocukların proje çalışmaları için her türlü desteğin sağlandığını dile getiren Okul Müdürü Hakan SUSUZ “Kurumlarda yapılan bu şekilde çalışmalar çocuklarımızın ve geleceğimizin şekillenmesi açısından çok önemlidir.” dedi.

Sınıf öğretmeni Özlem Görgün ise “Öğrencilerimizde doğa bilinci ve farkındalığı yaratmayı hedefliyoruz. Projede öğrencilerimizin merak duygusunu desteklerken, yaratıcı düşünme becerilerini geliştiriyor, doğayı keşfetmelerini sağlıyor ve okulu dışarıya taşıyoruz. Çocuklarımız bu sayede doğayı görmeyi, doğayı korumayı ve doğayla bütünleşmeyi öğreniyor” dedi.
Haber Erhan ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi