MENÜ
İzmir 28°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Siyaset
15 Temmuz 2016 Cuma 08:00

Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis

Menemen Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genelde uzun tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı bu sefer 25 dakika gibi kısa sürede tamamlandı.

Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis

Menemen Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genelde uzun tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı bu sefer 25 dakika gibi kısa sürede tamamlandı.

 

Menemen Belediyesi Meclis Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ile başladı.

Geçmiş tutanak özetinin okunması ve kabulü oyçokluğu ile kabul edildi. Başkanlıktan verilecek önergelerin a şıkkında 3 kadro dereceli Park İşleri Müdürü ve 5 kadro dereceli Veteriner Sağlık Teknikeri kadrosunun ihdas edilmesi amacıyla hazırlanan memur kadro ihdası cetveli onaylanarak geçerlilik kazanması oybirliği ile kabul edildi. b şıkkında ise tam zamanlı sözleşmeli çalışacak Ziraat Mühendisi ve Veteriner Sağlık Teknikerine ödenecek aylık net ücret oybirliği ile geçti. c şıkkında yeni  trafo alanı müzekkeresi imar komisyonuna oybirliği ile  havale edildi.

Gündemin 4. maddesinde komisyonlardan gelen raporlardan imar komisyon raporu komisyondan geldiği şekliyle oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesinde ise, üyeler tarafından verilecek önergelere başkanlık divanının 3 ilave gündem maddesi eklendi ve okundu. Önce müzekkerelerin gündeme alınması oylandı. Sonra ayrı ayrı müzekkereler oylandı

İlave Gündem 1:

Menemen Belediyesi Kültür ve Sanat Topluluğu´nun talebine istinaden; ülkemizi ve belediyeyi temsilen, Makedonya´nın Ohrid Kentinde 14 Ağustos 2016-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Kültür ve Sanat Şenliklerine katılımlarının sağlanabilmesi amacıyla Hizmet Pasaportu işlemlerinin yapılabilmesi için, Belediye Meclis Kararı alınması oybirliği ile kabul edildi.

İlave Gündem 2:

Menemen Belediyesi Spor Kulübünün talebine istinaden; ülkemizi ve belediyeyi temsilen, Avusturya´nın Viyana ve Salzburg Kentinde 5 Ağustos 2016 - 20 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak olan kültür, sanat ve spor etkinliklerine spor kulübüne üye sporcuların katılımlarının sağlanabilmesi amacıyla Hizmet Pasaportu işlemlerinin yapılabilmesi için, Belediye Meclis Kararı alınması oybirliği ile kabul edildi.

İlave Gündem 3:

?Yeniye evet eskiye hayır?

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Etüd Proje Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park İşleri Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğünün ihtiyacı olan 10 adet binek aracın (otomobil) Menemen Belediyesince satın alınması ve 2016 Mali Yılı Bütçesi T Cetveline eklenmesi konusunda söz alan AKP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Koç, ?Aslında bugün mübarek gün gündemi uzatmayalım diye söz almayacaktık ama geçen meclislerde böyle bir araç alımına biz onay verdik. Yeni araç alacaksak evet diyelim ama eski araç alacaksak biz hayır diyeceğiz? ifadesini Başkan Şahin de, ?Yeni de gelir eski de gelir. Sen ister evet de ister hayır de? şeklinde yanıtladı. Bunun üzerine AKP ret oyu verdi.

Meclis toplantılarının en renkli bölümü olarak bilinen dilek temennilerde söz alan olmayınca Başkan

Şahin, ?Herkes kendini Ağustos ayına saklasın? şeklinde görüş belirtti. Başkan Şahin, Menemen

Belediyesi tarafından hiç kimseden delikli kuruş almadan Ulukoop Camiinin yapıldığını, bu

anlamda Menemen Belediyesinin bir ilki gerçekleştirdiğini ve açılışta kadınların ağırlıkta olduğunu

sözlerine ekledi. Bu konuda tüm gruplara ve belediye ailesine teşekkür etti.

Bir sonraki toplantının 1 Ağustos 2016 saat 18.00´de yapılması kararlaştırılarak meclis sonlandırıldı.

Haber: S. Derya BOSUT

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi