MENÜ
İzmir 13°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Servisçiler Önemli Uyarılar
Güncel
10 Eylül 2021 Cuma 15:23

Servisçiler Önemli Uyarılar

Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim öğretim yılı başında öğrenci servisi esnafı olmak üzere personel taşıyan şoför esnafına ve rehber personellerine yönelik verilen eğitim seminerinde güncel yönetmelik, pandemi düzenlemesinde uyulması gereken kurallar ve sorunları içeren önemli uyarılarda bulunuldu.

Seminerde; Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu, İlçe Jandarma Kıdemli Başçavuş Osman Yıldırım, Trafik Tescil ve Denetleme Bürosu memuru Atilla Tunç, İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası Mesleki Yeterlilik Müdür Yardımcısı Alper Aktan, Menemen İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil tarafından verilen bilgilerde servis şoförlerinin dikkat etmeleri gereken hususlar ve pandemi sürecinde uyulması gereken kurallara dikkat çekildi.  İlçemiz Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen seminere servis şoförleri ve servis rehber personelleri katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın söylenmesi ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu, “Odamız ve Kaymakamlığımızca her yıl düzenlediğimiz okul servis araçları ve diğer personel taşımacılığı yapan şoför arkadaşlarımızı bilgilendirmek için burada toplanmış bulunuyoruz.

Değerli esnaf arkadaşlarım, uzun bir pandemi sürecinde adeta iş yerlerinizi çalıştıran ve anahtar kapalı duran personel servisleri olarak çalışmalarınızı sürdürdünüz. Geçmişte zor bir dönem yaşandı. Hayırlısı ile pandemi düzenlemeleri ile birlikte okulların servis araç işleri başladı. Hem ilçemizde hem ilimizde hem de ülke genelinde servis yoğunluğunun yeterli olmadığını görmekteyiz. Bazı velilerin çocuklarını okul servislerine vermediği konularını dikkatle izliyoruz. Bunun yanında bir gerçek var ki; okul servis araçlarımızın yönetmeliğinde bir değişiklik oldu. Arkadaşlarım bunları sizlere aktaracaklardır. Her yıl yaptığımız bu toplantılarda devlet erkanının böyle güzel katkı koyması esnaf arkadaşların, rehber kardeşlerimizin sorunlarına cevap verilmesi ve Menemen özelinde birbirimizle kaynaşmamız neticesinde olumlu ve verimli sonuçlar elde ediyoruz. Geçmişten günümüze bu zamana kadar yaptığınız çalışmalarda şoför esnaflarımıza ve rehberlerimize teşekkür ediyorum. Aileler, evlatlarımızı sizlere emanet ediyorlar. Çok şükür burunları kanamadan evlerinden alıp evlerine teslim ediyorsunuz. Ben başkanınız olarak bu çalışmalarınızdan dolayı sizlere minnettarım. Bu çalışmaları hep birlikte yapıyoruz. Denetleyen ve denetlenen şu an bir arada. Bu ne kadar güzel bir durum. Birlik ve beraberliğimizi koruyabiliyoruz. Zaman içerisinde beklentilerinizi karşılayamadığımız sıkıntılarınız da olabilir. Bu toplantı bunun en güzel mecrasıdır. Bizlerin iş ve işlemlerimizi denetleyen devlet kuruluşları da gelip toplantımıza iştirak ettiler, sizlerde sıkıntılarınız ve önerileriniz varsa kendilerine iletebilirsiniz. O yüzden özellikle bu toplantıya katılımınız herkese için teşekkür ediyorum. Emeği geçen değerli Emniyetimize, Jandarmamıza, Sağlık Grup Başkanlığına, Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Odalar birliğimize teşekkür ediyorum. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde ifade etti.

Haber: Gökay ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi