MENÜ
İzmir 37°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
UZUN LAFIN KISASI
Levent Sarsıncı
YAZARLAR
24 Haziran 2020 Çarşamba

UZUN LAFIN KISASI

UZUN LAFIN KISASI

Bugüne kadar Menemen Belediyesi ve Menemen Belediye Başkanı ile ilgili kamuoyunda konuşulan, tartışılan çok şey duyduk. Siz duymak istemeseniz de bir biçimde duyuluyor.

Emin olmadığımız hiçbir konuda yazmadık. Yorum bile yapmadık. Nihayetinde hepimiz insanız. Hatalarda yapabiliriz ancak yaptığımız hatalar insani ve özürle giderilebilecek hatalar olmalı.

Aksi takdirde her şey işin içinden çıkılmaz hale geliyor.

Bizler, belki geçmişin hatırına şahsımıza karşı yapılan olumsuz davranışları aşabiliriz.

Ancak, Menemen’e ve Menemen halkına yapılanların hesabı farklı bir durumu gerektiriyor.

Son günlerde pek çok yerden aynı konularda programlar yapılıyor. Belgeler ve iddialar paylaşılıyor. Benzer belgeler ilk günden beri bizimde elimizdeydi. Hem de herkesin ulaşabileceği devletin internet sayfalarından. Sokaktaki kulislerde ağırlıklı olarak bu konular konuşuluyor. Biz en uygun üslupla anlatmaya çalıştık. Anlaşılmadı. Hatta alaycı bir tavırla o hangi sokakmış!.. dendi.

Sonuçta bakış açısı. Belki gerçekten onların bulunduğu yerden duyulmuyordur. Görünmüyordur. Çünkü aday olduğunuzda etrafınızı ciddi bir yağcı tabakası çevirir. Kazandığınızda ise bu yağcılar çoğalır. Yağ tabakası kalınlaşır. Dış dünyayla ilişkinizi keserler. Sizin egonuzu şişirirler. Düşmanlar yaratırlar. Sizi dostlarınızın üzerine salarlar. Genel olarak siz de bu oyuna gelirsiniz. Ama bu tabaka hızla sizi yalnızlaştırır. Altınızı boşaltır. Uçurumun eşiğine getirir ve sizi terk ederler.

Sonra ne olur? 
Tabi ki Menemen için kayıp bir dönem olur.

Biz onların kimler olduğunu tek tek biliyoruz. Menemen halkı da biliyor. Serdar Aksoy uçurumdan aşağı çakılıp uyandığında gerçeği bütün çıplaklığı ile kendisi de görecek. Ama iş işten geçmiş olacaktır.

Menemen Belediyesi ile ilgili o kadar çok iddia var ki. Bazılarını yaşayıp göreceğiz.
Bazılarının arka planını doğru yorumlamak için CHP Genel Merkezi’nde bu konu nasıl algılanıyor, nasıl değerlendiriliyor bunu öğrenmek lazım. Çünkü Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu konularla ilgili tavrı çok net. Bu konunun Ankara ayağında tam olarak ne olup bittiğini sizlerle paylaşmak için önümüzdeki günlerde Ankara’ya gideceğim. Konunun Genel Merkezdeki muhatabı yetkililerle bir araya geleceğim. Sorularımın bir kısmını kendilerine sorup, varsa cevaplarını kaynağından alacağım. Paylaşılmaya değer olanları ise en yalın haliyle sizlere aktaracağım.

Umarım yakın zamanda artık Menemen ismi olumlu konularda anılır.

Bu gündemlerden herkes yoruldu. En çokta Menemen Halkı…

Hayırlısı bakalım.

Sevgi ve Saygılarımla…

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi