MENÜ
İzmir 37°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Muharrem İnce İlçe Başkanlığı Açtı
Güncel
13 Kasım 2021 Cumartesi 18:53

Muharrem İnce İlçe Başkanlığı Açtı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bir dizi program için İzmir’e geldi. Aliağa ve Menemen ilçe başkanlıklarının açılışını yapmak üzere İzmir’e gelen İnce, önce Aliağa’da sonra ise Menemen’de vatandaşlara seslendi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Menemen İlçe Başkanlığı önünde yaptığı konuşmada, Memleket Partisi’nde genel başkanını delegeler değil, üyeler seçecek. Parti tabanının istediğini yaparsan, Menemen’deki gibi rezil olmazsın şeklinde ifade etti.

“Peyniri Gramla, Çiçek Yağını Bardakla, Ekmeği Lokmayla…”
İnce Menemen’deki programının ilk etabında Memleket Partisi Menemen İlçe Başkanlığı önünde yaptığı konuşmasın da "Bundan 3 sene önce meydanlarda Erdoğan bir şey söylüyordu, bende bir şey söylüyordum. Erdoğan diyordu ki ver yetkiyi gör etkiyi diyordu. Bende diyordum ki Erdoğan bir daha seçilirse dolar 8-10 lira olur demiştim. Cumhurbaşkanı olduğunda 4.50’tı. Tek adam olunca 10 lira oldu. O zaman dediğimi şimdi erkenden bir daha söyleyerek uyarıyorum. Bu kafayla devam ederse dolar 15 lira olur. Bazı uyanıklar çıkıyor diyor ki; ya maaşını dolarla mı alıyorsun, maaşı dolarla almıyoruz ama doğalgazı dolarla alıyoruz. Mazotu, ilacı, gübreyi dolarla alıyoruz. Yani memleketi göz göre göre batırıyorlar. Millet, doğalgaza KDV ödüyor. Yani bu ne KDV’si. KDV’nin açılımı ne Katma Değer Vergisi’ydi, değişti o. Artık onun adı Katmerli Devlet Vergisi oldu artık. Demin birisi çiçek yağı almış. Kaça aldın dedim 79.90 TL dedi. Demek ki artık peyniri gramla, çiçek yağını bardakla, ekmeği lokmayla, meyveyi taneyle alacağız gidişat bu.” şeklinde ifade etti.

“Amacımız Kavga Etmek Değil”
 Yeni kurulmuş muhalefet parti olarak, diğer partilerden farkı olarak bir çözüm önerisi sunmak gerektiğinin altını çizen İnce “Bizim amacımız kavga etmek değil. Bizim amacımız milletin önünü, memleketin önünü açmak. Bakın ben dolar 8-10 lira olur dediğim de bazı yandaş medyalar manşet yaptılar. Doların 8-10 lira olacağını Muharrem İnce nereden biliyor, savcı onu ifadeye çağırsın dediler. Şimdi ben sesleniyorum savcılara; önceden milleti uyarıp, bak bu kafayla giderseniz dolar 8-10 lira olur diyeni değil, doları 4.60’dan alıp 10 liraya çıkaranı ifadeye çağırsın savcılar, beni niye çağırıyorsunuz.” dedi.

“Kısa Vadede ve Uzun Vadede Yapılması Gerekenler”
Karakış gelmeden önce vatandaşlara yapılması gereken nelerdir şeklinde beyanatta bulunan İnce “Daha önce dedik ki; elektrik faturalarındaki TRT payını kaldırın. TRT artık bir tekel değil. TRT kamu yayıncılığı yapıyor ama iktidarın borazanlığına soyunmuş artık. Dedik ki; özel kanallar var buna gerek yok artık, neyse TRT payını kaldırdılar. Fakat, Elektrik faturalarında TRT payını kaldırmak yetmez. Bir, KDV %18’den, %15’e çekilmelidir. İki temel gıda maddelerinde KDV sıfırlanmalıdır. Üç ÖTV yeniden düzenlenmelidir. Dört yoksullara vatandaşlık maaşı bağlanmalıdır. Neden mi? Hepimizi askere alıyorlar mı? Alıyorlar. Savaş çıksa savaşa alacak mı devlet? Alacak. Gitmem diyebilir misin? Diyemezsin. Vergi alıyor mu? Alıyor. Eğer askere alıyorsa, vergi alıyorsa, savaşa çağırıyorsa, devletinde yokluk, kıtlık günlerinde bir görevi var. O zaman yoksullara da vatandaşlık maaşı vereceksin. Okullar öğretmensiz, öğretmenler işsiz. Eğitimde kaybettiklerimizi bugün anlayamayız. On yıl sonra, yirmi yıl sonra ortaya çıkar. Onun için öğretmen atamalarının derhal yapılması gerekiyor. Ayrıca bütün öğrenciler için özel iletişim vergisi sıfırlanmalıdır. Çocuklar bu konuda vergi ödememelidir. İnternette, telefon alımlarında öğrencilerden özel iletişim vergisi alınmamalıdır.” şeklinde ifade etti.

“Bir Miktar Nefes Alabiliriz”
Asgari ücrete de değinen İnce “Asgari ücret zaten yoksulluk sınırının altında, açlık sınırının altında. Açlık sınırında yaşayan insanlardan birde vergi alınıyor. Asgari ücretli Ocak’ta başka maaş alıyor, Aralık’ta başka maaş alıyor, yazık günahtır. Bunun yeniden düzenlenmesi lazım. Tarımda dolaylı vergi derhal kaldırılmalıdır. En önemlisi TOBB (Türkiye Odalar Borsalar Birliği) gibi pek çok birlik ve kurum var Türkiye’de. Bunların kasalarında trilyonlarca lira nakit var. Derhal bu nakitleri başta TOBB olmak üzere herkes üyelerine aktarmak zorundadır. Bunlar yapılırsa bir miktar nefes alabiliriz. Bunlar bir haftada yapılacak kısa vadede işler. Uzun vadede ekonomimizin düzelmesi için yapılması gerekenleri anlatıyorum. Bir, yasama, yürütme, yargı. Eğer güçler ayrılığını kuramazsak, bağımsız, tarafsız, adil, hızlı, etkin bir yargı düzeni kuramazsak, ekonomimiz düzelmez. Ekonomimizi düzelmenin yolu yargıdan geçiyor, mahkemelerden geçiyor. Akıl ve bilimin ışığında olmayan bir eğitim sistemimiz olursa, bugünü değil geleceği kaybederiz. Eğitimi yeniden düzenlemeliyiz. Nitelikli, şeffaf hesap veren bir kamu düzeni kurmalıyız. Katma Değeri Yüksek ürün elde etmeliyiz ve marka yaratmalıyız.” dedi.

“Rezil Olursun”
İlk seçimde hem iktidarı, hem muhalefeti toptan gönderip bir ilk yaratacaklarını dile getiren İnce “Bu düzen bir yalan, talan, dolan, iban düzenidir. Bu düzenleri yıkacağız. Bu yüzden yepyeni bir parti kurduk. Bizim partimizde genel başkanın keyfi üzerine Tahir Şahin Muharrem İnceyi destekledi onun için onu aday yapmayalım keyfiyeti olamaz. Ben bunlarla ilgilenmiyorum. Dürüst mü, başarılı mı, seçim kazanabilir mi ben buna bakarım. Sonra rezil olursun, bak rezil oldun. Belediye meclis üyelerini Menemenlilere seçtirmeyip Ankara’dan belirlersen, onlar seni burada rezil eder, rezil olursun. Menemenliler seçseydi rezil olmazdın. Mesela Memleket Partisi’nde genel başkanını kim seçecek, delegeleri değil üyeler seçecek. Çünkü parti tabanının istediğini yaparsan, Menemen’deki gibi rezil olmazsın. Ben rezil değil, Demokrat, halkçı olmak istiyorum. Bu vesile ile Menemen ilçe başkanlığımız hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde ifade etti.

İlçe binasının açılışının ardından Genel Başkan Muharrem İnce genç partililere Memleket Partisi rozetlerini taktı. Muharrem İnce’nin Menemen programı esnaf ziyareti ve Menemen Ticaret Odası Konferans salonunda muhtarlarla buluşmasının ardından sona erdi.
Haber Erhan ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi