MENÜ
İzmir 24°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun
Güncel
19 Mayıs 2021 Çarşamba 13:06

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan Kurtuluş Mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs’ın, 102. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de pandemi koşulları çerçevesinde büyük bir coşku ile kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın ilçemizdeki kutlama programı Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelengi Özlem Günay Karataş tarafından Atatürk Anıtına sunuldu.

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıldönümü kapsamında Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene; İlçe Kaymakamı Fatih Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Fatih Oğuz, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Gündoğdu, daire amirleri, gaziler, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri, oda başkanları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
“Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda yükselteceksiniz”
Günün anlam ve önemini belirtmek üzere kürsüye gelen Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Özlem Günay Karataş, “Bugün, milletimizin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs’ın 102. yıldönümü. Büyük bir anlam ve öneme sahip olan bugünde hepinizi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.
Unutmayınız ki, Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular içerisinde Samsun’da attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. İşte bu yüzden, Türk milletinin, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın 102. yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yürekten hissetmekteyiz.
Sevgili gençler,
Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen, özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’da ilk bağımsızlık ateşini yakan Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile Kurtuluş Savaşı'nı ona inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bugünü siz gençlerimize armağan etmiştir.
Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye'yi daha güçlü bir hale getireceksiniz.
Biliyoruz ki sizler, Türk milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde, nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişip Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. İlerde şahsınıza verilecek olan görevi en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphemiz yoktur.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum.” dedi.
Konuşmanın ardından Menemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Kemal Kaan, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okudu. Yine aynı okuldan, Aleyna Sapaz tarafından ‘Şu Sonsız Koşu’, Esra Gülben Özdemir tarafından ise ‘O geliyor’ şiirleri seslendirildi.
Programının ardından hatıra fotoğraf çekimleri gerçekleştirildi.
Fotoğraf çekimleri sırasında, Menemen Belediyesi Halk Oyunları ekibi tarafından gerçekleştirilen folklor gösterisi günün önemine anlam kattı.
Haber: Gökay ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi