MENÜ
İzmir 37°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP´den 23 Nisan Şenliği
Kültür-Sanat
29 Nisan 2016 Cuma 08:00

CHP´den 23 Nisan Şenliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın hemen öncesinde CHP ilçe örgütü Cumhuriyet Meydanında çocuk şenliği gerçekleştirdi.

CHP´den 23 Nisan Şenliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın hemen öncesinde CHP ilçe örgütü Cumhuriyet Meydanında çocuk şenliği gerçekleştirdi. Meydana kurulan şişme oyuncaklarda doyasıya eğlenen çocuklar zıp zıp, langırt ile enerjilerini boşattı. Çocuklara kek ve meyve suyu da ikram edildi. Taylan Yeşildağ seslendirdiği şarkılarıyla etkinliğe renk kattı ve ?Adam Olacak Çocuk? bölümde miniklere mikrofon uzattı. Minikler de hünerlerini sergiledi.

CHP İlçe Başkanı Hürol TAKLAK burada yaptığı açıklamasında, ?23 Nisan 1920 tarihi çok önemli bir dönemeçtir. Bugün 96.kuruluş yıldönümünü kutladığımız Türkiye Büyük millet Meclisi kendi başlı başına demokrasinin simgesidir.

Yüce meclisin açılışıyla Türkiye Cumhuriyetinin ilanına giden yol açıldı. Türkiye´yi özgür, bağımsız, çağdaş bir ülke olduğunu tüm dünyaya gösterdi.

Ama bu gün ülkemiz AKP´nin 14 yıldır sürdürdüğü yanlış politikalar sonucu oluşan terör ortamında. Sosyal bir bunalım ve ekonomik kriz içerisindedir. Yine yanlış dış politikalar nedeniyle ülkemiz uluslararası platformlarda hem itibar kaybetmekte hem de çok boyutlu güvenlik ve her geçen gün derinleşen mülteci sorunlarıyla karşı karşıya kalmaktadır.              

               AKP iktidarı hukuksuzluklarıyla kadına karşı şiddeti ve çocuk istismarı dahil, sömürüyü körükleyen karanlık zihniyeti ve çağdışı gerici eğitimi derinleştiren yasakları ile ülkemizi her geçen gün karabasan ortamına sürüklemektedir. AKP iktidarı yoksulluğa ve terörden beslenen kaos ortamını yöneterek iktidarını sürdürme peşindedir.

               Bu nedenle sorumluluğumuz büyük, mücadelemiz çetin yapılacak iş çoktur. Bu dikta rejiminin en büyük düşmanı halkımızın ise en büyük dostu CHP´dir.

               Bu amaçla 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyoruz. Bu bayram dünya barışının, dünya çocuklarının bayramıdır.  Bu bayram öz be öz milletin bayramıdır. İşte onun içindir ki 23 Nisan 1920 hem zihinlerde, hem dillerde hem de yüreklerdedir. Silmeye kimsenin ne gücü ne cesareti yeter? diye ifade etti.

CHP Kadın Kolları Başkanı Berna EYİNÇ de, ?23 Nisan 1920, emperyalist işgal kuvvetlerince bütün kalelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış bir milletin egemenliğini bütün dünyaya ilan ettiği gündür. 23 Nisan insanlarımızı özgür, onurlu ve eşit yurttaşlar haline getiren iradenin ortaya konulduğu gündür. 23 Nisan 1920 de kurulan TBMM işte bu iradenin simgesidir.

CHP Türkiye´nin kurucu partisidir. Bayramları yapan partidir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün Türk çocuklarına ve tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını 96 yıl önce nasıl kutladıysak aynı coşkuyla ulusal bayramlarımıza sahip çıkıp kutlamaya devam edeceğiz.

Bizim çocuklarımıza karşı borcumuz var. Daha güçlü, daha özgür, daha zengin bir Türkiye´yi onlara bırakmalıyız. Bu yüzden bu ülkeyi kuranlar 23 Nisan gününü Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı olarak ilan ettiler.

CHP olarak araştıran, geliştiren geleceğin teknolojilerini bilen ve aynı zamanda çevreye duyarlı bir geleceğin yetişmesini yürekten arzuluyoruz. Çocuklarımız geleceğimizin teminatı, bizim umudumuzdur.

Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği  yaşanacak bir Türkiye umuduyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz? dedi.

Haber: S. Derya BOSUT

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi