MENÜ
İzmir 24°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sesine güvenenler, haydi seçmeye!
Kültür-Sanat
11 Mart 2016 Cuma 08:00

Sesine güvenenler, haydi seçmeye!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Çocuk Korosu´nu yeni seslerle zenginleştirecek. Müzik eğitimi almak isteyen çocuklarla şarkı söylemeyi seven ve sesine güvenen İzmirliler, 12-13 Mart´

Sesine güvenenler, haydi seçmeye!

İzmir Büyükşehir Belediyesi,  bünyesindeki Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Çocuk Korosu´nu yeni seslerle zenginleştirecek. Müzik eğitimi almak isteyen çocuklarla şarkı söylemeyi seven ve sesine güvenen İzmirliler, 12-13 Mart´ta yapılacak seçmelere katılabilecek.

 

Türk müziğini araştırmak, öğretmek, yaygınlaştırmak ve çalışmaların sonuçlarını konserler vererek halkın beğenisine sunmak amacıyla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi koroları, yeni seslerle kadrosunu zenginleştirecek. 12 ve 13 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek seçmelere katılan İzmirliler, bu korolardan birinde korist olma şansını yakalayabilecek.

 

50 kişilik koro

Türk Halk Müziği sanatçısı Yolcu Bilginç´in şefliğini yaptığı Türk Halk Müziği Korosu´na 18-40 yaş arası koristler kabul edilecek. Seçmeler 12 Mart 2016 tarihinde saat 10.00 ile 17.00 arasında Kültürpark Gençlik Tiyatrosu´nda yapılacak.  

Şefliğini İzmir Devlet Korosu sanatçısı Yavuz Karabulut´un yaptığı Türk Sanat Müziği Korosu´na 18 -50 yaş arası koristler alınacak. Seçmeler 13 Mart 2016 tarihinde saat 10.00 ile 17.00 arasında Kültürpark Gençlik Tiyatrosu´nda olacak.

Her iki koro da, yeni seçilenlerle takviyeli 50 kişilik korist ve 25 kişilik saz ekibiyle birlikte her ay ücretsiz konser vermeye devam edecek.

 

Çocuklara 5 yıl eğitim

İzmir Devlet Opera ve Bale sanatçılarından Ayten Baysal´ın şefliğindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu´na ise 7-14 yaş arasında, müzik eğitimi almak isteyen çocuklar katılabilecek. Çocuk Korosu seçmeleri 13 Mart´ta saat 10.00 ile 17.00 arasında Kültürpark´ta İzmir Sanat Merkezi´nde yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu üyeleri, 5 yıl boyunca şan (ses) ve solfej (nota) eğitimi alıyor. Ücretsiz verilen eğitim, çocuklara çok sesli müziği sevdirerek müzik kültürünü geliştirmek, birlikte başarma duygusunu yaşatmak, sanat alanında kabiliyetleri doğrultusunda teşvik ve yönlendirmeyi sağlamak amacını taşıyor.

Seçmelere katılmak isteyenler 293 34 79 ve 293 17 00 numaralı telefonu arayarak ön kayıt yaptırabilir.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi