MENÜ
İzmir 24°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Menemen Tarihinden  FOTOĞRAFLAR
Kültür-Sanat
18 Mart 2016 Cuma 08:00

Menemen Tarihinden FOTOĞRAFLAR

Araştırmacı-yazar Oktay Özengin´in 6. kitabı ?Menemen Tarihi Albümü? mayıs ayı içinde okuyucularıyla buluşacak.

Menemen Tarihinden

FOTOĞRAFLAR

Araştırmacı-yazar Oktay Özengin´in 6. kitabı  ?Menemen Tarihi Albümü? mayıs ayı içinde okuyucularıyla buluşacak.

Menemen´in 100 yıllık tarihini fotoğraflarla anlattı

Yeni kitabının hazırlıkları hakkında bilgisine başvurduğumuz araştırmacı-yazar Oktay Özengin, ?Kitabımızın adı Menemen Tarihi Albümü. Bu kitabın hazırlığı yaklaşık 2 sene sürdü. Fakat 30 yıldır bu işin içerisindeyim. İlk fotoğrafımı 30 sene önce teyzemden aldım. O fotoğraf bana ışık oldu ve 30 senede elde ettiğim tüm fotoğrafları bu kitapta yayınlama fırsatı buldum. Kısaca bu kitaba 30 yıllık arşiv diyebiliriz. Kitapta, 1900-2000 yılları arası 100 yıllık döneme ait toplamda bin 350 fotoğraf var. Her bir fotoğrafın altında ne zaman çekildiği ve konusu hakkında bilgi de yer alacak. Yine Menemenli sponsorlar vasıtasıyla 3 bin adet basacağız. Aynı zamanda Belediye, Kaymakamlık, sivil toplum ve firmaların desteği ile çıkacak olan bir kitap? şeklinde bilgi verdi.

Büyük boy, kuşe kağıda ve renkli

Bu kitabın diğer kitaplarımdan farkını da değinen Özengin, ?A4 boyutunda kuşe kağıda ve renkli olarak basılacak. 100 yıllık zamanda kılık kıyafetlerden tutun, bayram törenlerine, Menemen´in unutulmaz esnaflarından, Menemen´e giren her türlü aracın fotoğrafı kitapta yer alıyor. Menemen´in yukardan çekilmiş eski fotoğrafları büyük ilgi çekecek. Görülmemiş fotoğraflar yanında eski kitaplarımda yer alan fotoğraflara da yer verdim. Çünkü bu büyük ebatlı bir kitap olduğu için daha büyük ve renkli gözükecek? şeklinde konuştu.

Mayıs ayı içinde okuyucu ile buluşacak

Yeni kitabının Mayıs ayı içinde yayınlanacağını söyleyen Özengin, ?Yine bu kitabının yayınladığı günün hemen ertesinde kitap tanıtım gecesi düzenleyeceğiz. Bu gecede fotoğraf sergisi ve dijital gösteri de yer alacak. Hemen ertesi günü de Menemen halkı ile buluşacağız ve imza günü düzenleyeceğiz? dedi.

Haber: S. Derya BOSUT

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi