MENÜ
İzmir 13°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Dr. Necmi Özgüven İş Merkezi Tamamlandı
Güncel
21 Eylül 2021 Salı 18:26

Dr. Necmi Özgüven İş Merkezi Tamamlandı

Menemen’in en büyük iş merkezi projesi olan, 1060 m2 üzerine inşa edilen Dr. Necmi Özgüven İş Merkezi’nin yapımı tamamlandı.

Eşi Güngör Özgüven, oğulları Güven ve Ercan Özgüven tarafından Dr. Necmi Özgüven’in adını yaşatmak için yapılan proje Menemen’in en büyük İş Merkezi ve mimarisi ile kalıcı eserleri arasında olacak.
“Babamızın Adı Bizim İçin Çok Önemli”
Projedeki binanın arsasının babası tarafından alındıktan sonra, Menemen’de unutulmaz bir eser yapma konusunda çok çabaladığını dile getiren Ercan Özgüven “Rahmetli babam buraya çok önem verirdi. O gün yapalım bugün yapalım derken rahmetli babamızın sağlığında inşaata başlayamadık. Babamın sağlığında proje hayata geçirilemeyince buraya bina yapmak ve adını yaşatmak, bizlere vasiyeti oldu. Bir gün eski bir aile dostum olan İzmir’de müteahhitlik yapan Birol Gündoğan ile yollarımız kesişti. Abi gel bize yardım et, biz burada Menemen’de kalıcı ve güzel bir eser yapmak istiyoruz dedim. Birol ağabey ve kızım Elif Özgüven ile birlikte çok çalıştık, çabaladık, binamızı eksiksiz olarak tamamladık. Bugün burada babamın vasiyetinin yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Babamızın adı bizim için çok önemli. Bu doğrultuda babamızın adına yakışır ve Menemen’e çok özel bir bina kazandırdığımızı düşünüyorum. Artık babamızın ismi Menemen’e yakışır Dr. Necmi Özgüven İş Merkezi üzerinde yaşayacak.” şeklinde ifade etti.Çok Özel Bir Proje
Babalarının adını yaşatacak iş merkezi projesi için hiçbir şeyden kaçmadıklarını dile getiren Özgüven “Biz babamızın adını verdiğimiz bu iş merkezi için proje çizildiğindeki tüm özellikler, yürürlükteki kurallara uygun olarak binamızı inşa ettik. Proje 1060 m2 arsa üzerine inşa edildi. İş merkezimiz 2 adet bodrum kat, bir adet zemin kat ve 4 kattan oluşmakta. Kat döşemeleri Asmolen, ses ve ısı izolasyonu en son kalitede yapıldı. Binamızın 2. Bodrum katına kapalı araç otoparkı inşa ettik ve buraya bir araç asansörü koyduk. Araçlarımız otoparka girmek istediğinde araçlarıyla asansöre biniyor, otoparka iniyorlar. Menemen’in otopark sıkıntısını bildiğimiz için birde binanın ön ve yan tarafında toplamda 50 araçlık açık otopark oluşturduk. Projemizin zemin katında 10 dükkân, her katta 13 adet ofis bulunmakta. Bina iç özelliklerine değindiğimizde, bina içerisinde 2 adet ithal Kone Marka asansör tercih ettik.  Merkezi ısıtma olarak yapılandırdığımız binamızda her kata ve daire girişine pay ölçer koyduk. Binada klimaların olduğu binanın dışından bakıldığında belli değil. Çünkü klimaların dış üniteleri yapıların estetiğini bozduğu düşüncesiyle, dış üniteleri çatı üzerinde bir alanda gizledik. Binamızla ilgili özelliklere değindik ve bu değindiğimiz özelliklerin hepsi bildiğiniz gibi elektrik ile çalışıyor. Durum böyle olunca olası bir kesinti durumunda binanın tüm özelliklerini kapsayacak ve kesinti durumunda iş akışını devam ettirecek şekilde jeneratör sistemini bina üzerinde konumlandırdık. Yağmurlu havalarda ve kış aylarında vatandaşlarımızın sağlığı ve oluşabilecek maddi zararların önüne geçebilmek amacıyla yıldırım düşmelerine karşı bir de Paratoner koyduk. Çok özellikli bir bina yapabilmek adına elimizden gelenin en iyisini bu projeye yansıttığımızı düşünüyorum.” dedi.
Haber Erhan ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi