MENÜ
İzmir 37°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
LAHMACUN GÜNDEMLERİ - 3
Levent Sarsıncı
YAZARLAR
12 Ağustos 2020 Çarşamba

LAHMACUN GÜNDEMLERİ - 3

BÖYLE ŞEYLER ANCAK BİZDE OLUR.

Bu yazımda Lahmacun gündemlerine geçmeden önce bizim buralardan olan 2 konuya değinip öyle devam etmek istiyorum.

Önce fanatik takipçilerime teşekkür ederim. Yazılarımı hiç kaçırmamışlar. Didik didik okumuşlar. Cümleler seçip altlarını çizmişler. Sonra emin olamamışlar birkaç kişi daha çağırıp tekrar tekrar okumuşlar. Belli ki yine emin olamamışlar birkaç kişi daha çağırmışlar toplu halde de bir daha yazılarımın üzerinden geçmişler.

AMA o kadar ön yargılı okumuşlar ki yine de anlayamamışlar. Bu kadar adam işinizi gücünüzü bırakıp benim yazdıklarımı hallaç pamuğu gibi atıyorsunuz !..

AMA yine de biriniz bile meseleyi doğru anlayamıyorsunuz. Yazık. Ben sizin yerinizde olsam sokaktan bir ilkokul çocuğunu çevirir bu yazıları bir kez de ona okuturdum. Emin olun o çocuk sizlerin okuyup anlayamadığı bu yazıların hepsini anlardı. Sonrada dönüp size;

- Amcalar sizin başka işiniz yok mu derdi…

Arkadaşlar takım halinde çalışıp 6 madde den oluşan bir “Disiplin Kurulu Çağrısı” hazırlamışlar. Okudum. Şaşırdım. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Bir kere ilçenin böyle bir yetkisi var mı ki?  İlden rol mü çalıyorsunuz?  Ayrıca altında imzası olan kişilerin sıfatları doğru mu?  Kaş yaparken göz çıkardığınızın da mı farkında değilsiniz?

Yazıp bana gönderdiğiniz bu metnin her paragraf tek bir iradenin talimatı ile sipariş edilmiş gibi. Madem bu kadar çalışkansınız arkadaşlar daha ciddi işlerle uğraşın lütfen. Ama ben yine de sizin bu ilginizden mutlu oldum. Her köşe yazarının sıkı takipçileri olduğunu bilmesi güzeldir.

Ben yazayım siz arayın bakalım daha kaç disiplin suçu yaratabileceksiniz. Sizlere kolaylıklar diliyorum.

Geçenlerde bizim Menemen Belediye Meclisi’nde temenniler arasında ilginç bir madde görüşüldü. Sahte hesaplarla ilgili. Başkan yaptığı konuşmada bunların kimler olduğunu bildiğini söylüyor. Meclisten bu tanıdığını söylediği kişilerle ilgili kınama kararı aldırdı. Tüm meclis üyeleri de bu kınamaya destek verdi.

Sanırım bu tür bir kınama Türkiye’de ilk. Kim bilir belki Dünyada da ilktir. O da bizim ilçemize nasip oldu.

Ortada bir suç var. Bu suçu işleyen korkak insanlar var. Çünkü bunlar yüzsüz insanlar, karaktersiz insanlar. Her şeyleri sahte ve karanlık olduğu için onları göremiyorsunuz. Tanıyamıyorsunuz. Hesaplarında paylaştıkları tüm bilgiler sahte. Ama bu tür şeyleri birileri organize eder ve yönetir. Bu tür hesapları silah gibi kullanırlar. Bu hesaplar üzerinden saldırırlar, hakaret ederler, tehdit ederler, itibarsızlaştırmaya çalışırlar. Bu tür şeyler kimin işine geliyorsa bilin ki bu hesaplar onların organizasyonudur. Zaman zaman karşısındakilere, zaman zaman da çevresindekilere, yakınındakilere ayar vermek için hep bu hesapları kullanırlar. Sıkıntısı olmayan insanlar kendi ismiyle, cismiyle, fikriyle doğru ya da yanlış düşüncesini rahatlıkla paylaşabiliyor. Bazen birileri oturup disiplin suçu üretmeye kalksa bile.

Oysa böyle bir durumda kınama olmaz.

Kınama; karşınızda bir ülke, bir organizasyon, bir kurum ya da gerçek kişi varsa yapılır. Olmayan şeyin kınaması mı olurmuş? Yapacağınız şey çok basit. Bu hesapların ekran görüntülerini alıp “Siber Suçlara” bildirmek. Şikayetçi olmak. Şikayetinizin arkasında durmak.

Aslında bu tür hesapların hiç birisi sahte değildir. Her biri birileri tarafından alınır. O birileri profilini sahte fotoğraf ve sahte bilgilerle doldurur. Siz onun kullandığı bu maske yüzünden göremezsiniz. Ama hangi bilgisayardan, hangi IP adresinden, hangi bölgede, hatta hangi adreste bu işi yaptığı tespit edilir. Zaten başkanda bunların kimler olduğunu biliyormuş !.. Biraz acayip bir durum değil mi?

Bu tür adamlar tespit edildiğinde şaşırır kalırsınız. Bunlar toplumdaki en silik, en korkak, en ucuz adamlardır. İşin en kötü yanı bunların birçoğu sizin bir biçimde tanıdıklarınız kimselerdir. Ve daha da kötüsü bunlara muhtemelen iyiliğiniz dokunmuştur. Öğrendiğinizde büyük hayal kırıklığı yaşarsınız. Keşke öğrenmeseydim dersiniz.

Bu hafta Menemen, Lahmacun Gündemi’ne baskın geldi. Şimdi Lahmacun Gündemlerine girersem Menemen’in altında ezilebilir. O yüzden bu riski almak yerine yazımı tadında bırakmak istiyorum. Haftaya çok daha güzel gündem ve konularla sizlerle olmayı diliyorum. Fikriniz, niyetiniz ne olursa olsun beni takip ettiğiniz için de teşekkür ederim.

Sevgi ve Saygılarımla.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi