MENÜ
İzmir 37°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Ah şu dişlerimizi de çürütmese !
Sağlık
27 Kasım 2015 Cuma 08:00

Ah şu dişlerimizi de çürütmese !

*Prof. Dr. Erdilek, ?Halkımız diş sağlığı konusunda bilinçli değil. Biz yaygın olarak televizyon kanallarında ve yazılı basında halkı aydınlatmaya, ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz.

*Prof. Dr. Erdilek, ?Halkımız diş sağlığı konusunda bilinçli değil. Biz yaygın olarak televizyon kanallarında ve yazılı basında halkı aydınlatmaya, ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Toplumu bilinçlendirmek için okullara diş taramalarına gidiyoruz. Okulda ki öğrencileri fakültemize davet ediyoruz. İlkokul öğrencilerini buraya davet edip tedavi koltuğunun korkulacak bir şey olmadığını göstermeye çalışıyoruz ve kısa süreli aydınlatıcı filmler izletiyoruz? dedi Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi´nde ülkemizdeki bilimsel diş hekimliğinin temellerinin atılışının 107. yılı kapsamında müzik dinletisi düzenlendi. Prof. Dr. Necdet Erdilek, şekeri herkesin sevdiğini ancak bu sevginin dişlerimizin çürümesine sebep olduğunu belirterek ?Dişler günde iki defa fırçalanmalı? dedi.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi girişinde yapılan müzik dinletisi, diş hekimliği akademisyenleri ve sağlık çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.  Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı öğrencilerinin katkılarıyla düzenlenen dinleti akademisyenler, öğrenciler ve hastalar tarafından ilgi ile karşılandı.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili  Prof. Dr. Necdet Erdilek, konuya ilişkin 23 Kasım´ı içine alan haftanın ? Ağız ve Diş Sağlığı Haftası´ olarak öne çıktığını belirterek ?Halkımız diş sağlığı konusunda bilinçli değil. Bu tür etkinlikleri bu bilinci arttırmaya yönelik olarak yapıyoruz. Beslenme alışkanlıklarımızı dikkate aldığımızda halkımızın tatlı yiyecekleri çok sevdiği bir aşikar. Şekerli tatlı yiyeceklerin bir süre sonra ağızda asit oluşumuna sebep olduğunu ve bunun da çürüğe götürdüğünü biliyoruz. İyi ağız bakımı olmadığı zaman bu, diğer sorunlara da yol açıyor.  Biz yaygın olarak televizyon kanallarında ve yazılı basında halkı aydınlatmaya, ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Toplumu bilinçlendirmek için okullara diş taramalarına gidiyoruz. Okulda ki öğrencileri fakültemize davet ediyoruz. 2 senedir bu yönde çalışmalarımız var. İlkokul öğrencilerini buraya davet edip tedavi koltuğunun korkulacak bir şey olmadığını göstermeye çalışıyoruz ve kısa süreli aydınlatıcı filmler izletiyoruz. Dişler  günde en az iki kez fırçalanmalıdır? diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi