MENÜ
İzmir 43°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
MENEMEN'DE DEVE GÖSTERİSİ HEYECANI YAŞANACAK
Güncel
20 Şubat 2024 Salı 09:24

MENEMEN'DE DEVE GÖSTERİSİ HEYECANI YAŞANACAK

Menemen'de, rahvan at yarışı sonrasında Geleneksel Folklorik Deve Gösterisi için geri sayım başladı. 25 Şubat Pazar günü Türkelli Mahallesi’nde 12. kez gerçekleştirilecek etkinliğe Türkiye'nin dört bir yanından deve sahipleri ve izleyiciler katılacak. Yüz efenin zeybek oynayacağı etkinlik alanına girişlerse ücretsiz olacak.

Menemen Belediyesi, kültür miraslarına sahip çıkmaya devam ediyor. Yörük kültürünün önemli parçalarından olan deve gösterisi, bu yıl da büyük bir heyecana sahne olacak. Eylül ayında Seyrek'te rekor düzeyde at, katılımcı ve izleyicinin buluşmasıyla adeta bir karnavala dönen rahvan at yarışlarından sonra bu kez heyecanın adresi Türkelli olacak. 12. Geleneksel Türkelli Folklorik Deve Gösterisi için Türkiye'nin dört bir yanından deve sahipleri, ülkenin en tanınmış olan develerini Menemen'e getirecek.

Etkinlik öncesi kortej düzenlenecek

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilmesi beklenen deve gösterisi heyecanıysa, ilk olarak 22 Şubat'ta ilçe merkezinde düzenlenecek kortej ile başlayacak. Gösteriye katılacak develer, sahipleri tarafından davullar ve zurnalar eşliğinde Menemen'in merkezinde gezdirilerek, vatandaşlar etkinliğe davet edilecek. 25 Şubat Pazar günüyse Türkelli Arena'da büyük bir heyecan yaşanacak. Girişlerin ücretsiz olacağı etkinlikte çeşitli kategorilerde dereceye giren develer için ödül dağıtılacak.

Başkan Pehlivan: Kültürümüzü yaşatmayı sürdüreceğiz

Deve gösterilerine ilişkin olarak açıklamada bulunan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, "Geleneksel deve gösterisi, folklorümüzün en önemli değerlerinden ve bizleri birleştirici bir etkinlik. Dolayısıyla bu güzel etkinliğe Menemen'imizde 12. kez ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Her geçen yıl daha oturmuş ve daha geliştirilmiş bir etkinlikle kültürümüzü yaşatıyoruz. Büyük bir katılımın olacağı etkinliğimizde her misafirimizi en iyi şekilde ağırlamak için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. 25 Şubat Pazar günü tüm hemşehrilerimizi, Türkelli Arena'da bu heyecana ortak olmaya davet ediyorum" dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Menemen'in Sesi