MENÜ
İzmir 30°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Ayten Cengiz Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Atölyeleri Açıldı
Güncel
4 Haziran 2021 Cuma 14:11

Ayten Cengiz Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Atölyeleri Açıldı

İlçemizde Kasımpaşa Mahallesi´nde bulunan Menemen Nene Hatun Meslek Lisesi çağımızın mesleklerinden olan gastronomi bölümünün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde atölyelerini faaliyete geçirdi. İzmir’de yaşanan deprem sonrası binasının depreme dayanıksız olması nedeniyle, ilçemizde büyük bir ihtiyaca cevap veren Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi’ne taşınan Menemen Nene Hatun Meslek Lisesi’nde yeni atölyelerin açılışı gerçekleştirildi.

Daha öncesinde babalarının yaptırmış olduğu Meslek Lisesi’nin içerisinde bulunan zirai alanında kullanılmış atıl vaziyette duran hangarın yenileme ve restore işlemlerini gerçekleştiren ve ailesinin adını yaşatmaya devam eden Erdinç – Ayten Cengiz çiftçi tören sırasında göz yaşlarına hakim olamadı.

İçerisinde 3 atölye, 1 servis salonu, 1 depo ve 1 öğretmenler odası bulunan Hizmet Alanı Atölyeleri’nin açılış törenine Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, hayırsever Erdinç Cengiz ve eşi Ayten Cengiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Bayındır, İlçemizdeki Okul Müdürleri, STK’ların başkan ve yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

“Toplam 6 Birim Bulunmaktadır”
Açılışta ev sahibi olarak konuşma yapan Menemen Meslek Lisesi Müdürü Metin Akhisar “Okula geldiğimizi zaman atıl vaziyette olan eskiden zirai işte kullanılan tahıl ambarı hayırseverlerimiz Erdinç – Ayten Cengiz’in destekleriyle, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin yardımlarıyla restore edilerek yiyecek içecek hizmetleri atölyelerine dönüştürüldü. İçerisinde 3 atölye, 1 servis salonu, 1 depo ve 1 adette öğretmenler odamız olmak üzere toplam 6 birim bulunmaktadır. Gastronomi alanında hizmet verecek olan atölyelerimizde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başarılı işlere imza atacaklardır.” şeklinde ifade etti.

“Menemen’in Buna İhtiyacı Var”
1500 öğrencinin eğitim alacağı şekilde atölyelerin düzenlediğini aktaran Menemen İlçe Eğitim Müdürü Muharrem Bayındır “Okulumuzun hayırseveri Erdinç amca bizleri hiçbir zaman kırmadı. Daha önce atıl vaziyette olan bu hangarı Atölyeye çevirmek istediğimizde bu fikri saygıyla karşıladı. Maddi desteklerini bizden hiç esirgemedi. Bizde burayı yaklaşık 1500 öğrenci eğitimini görecek şekilde çok kapsamlı bir atölyeye dönüştürdük. Günümüzde Gastronomi bölümü gerçekten çok önemli. Menemen’in yapısı itibariyle gerçekten buna çok ihtiyacı var. Güzel bir çalışma içerisine girdik. İnşallah Menemen’e, Menemen’deki öğrencilere hayırlı olur.” dedi.

“Güzel İşler Çıkacağına İnanıyorum”
Günümüzün trendi ve geleceğimizin mesleği olan Gastronomi bölümünün önemine değinen Menemen Kaymakamı Fatih YILMAZ “Bugün Ayten Cengiz Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Atölyelerinin açılışını gerçekleştirmek için buradayız. Gastronomi bölümü öğrencilerimizin ilçemizde kurulan bu alanda kıymetli müdürümüz ve öğretmenlerimizin katkılarıyla faaliyetlerini başarıyla sürdürerek ve güzel işler çıkaracaklarına inanıyorum. Bu anlamda çok kıymetli hayırseverimiz Erdinç amcaya bu hayrından dolayı teşekkürlerimizi sunarız. Hep beraber atölyelerimizi gezdik. İçerisi profesyonelce döşenmiş ve çok güzel atölyeler yapılmış. Allah Erdinç amcanın ve kıymetli Ayten teyzemizin hayrını kabul etsin.” şeklinde ifade etti.

“Ruhu Şad, Mekanı Cennet Olsun”
Cengiz Ailesinin Menemen’e önemli katkılar sunduğunu dile getiren Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan “Erdinç Cengiz ve ailesi Menemen’e önemli katkılar sunmuş bir ailedir. Rahmetli Ahmet abimiz çok sevdiğimiz, saydığımız ve elinde büyüdüğümüz bir abimizdi. Ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun. Menemen’imize de böyle güzel bir okul kazandırdılar. İlavelerini de yapıyorlar. Her daimde Menemen’in ve Menemenlinin yanında oluyorlar. Bütün aile ve aile fertlerine hem şahsım hem de hemşehrilerim adına teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Bundan sonraki süreçlerde de Menemen’e katkılarını bekliyoruz.” dedi.

“Vazifemi Yapıyorum”
İlçemizde birçok hayırlara vesile olan Cengiz ailesinin üyesi Erdinç Cengiz ise “Milli eğitime elimizden geldiği kadar, üzerimize düştüğü kadar vazifemizi yapmaya çalışıyoruz. Allah hayırlarımızı kabul eylesin” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesildi. Atölyeler gezildikten sonra Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz ve Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, hayırsever Ayten Cengiz’e teşekkür plaketi taktim etti. Açılış töreni günün anlam ve önemine ilişkin toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Ayten Cengiz Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Atölyelerinde Menemen Nene Hatun Yiyecek İçecek Hizmet Alanı Öğretmenleri Nilüfer Keskin, Sedef Anaç Eker ve İsa Çelik görev yapacak.

Haber Erhan – Gökay ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi