MENÜ
İzmir 24°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP’den Kan Bağış Kampanyası
Güncel
27 Mayıs 2021 Perşembe 18:59

CHP’den Kan Bağış Kampanyası

CHP İzmir İl Başkanlığı, pandemi nedeniyle azalan kan stoklarının arttırılması amacıyla 24 Mayıs tarihinde yola çıktığı kan bağış kampanyasının bugünkü ayağını Menemen’de gerçekleştirdi. İl Başkanı Deniz Yücel önderliğinde, Menemen İlçe Örgütünde toplanan CHP’li Meclis üyeleri, yöneticiler ve üyeler Atilla İlhan Kan Alma Birimine gelerek kan bağışı yaptı.

“Büyük Bir Sosyal Duyarlılık…”
Kurum, kuruluş ve partilere kan bağışlarının azaldığı ve stokların tükenmekte olduğunu dile getirdiklerini ifade eden Türk Kızılayı İzmir Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Burak Yurdakul “Bugün burada Cumhuriyet Halk Partisi Menemen İlçe Teşkilatı ve İzmir İl Başkanlığı’nın önderliğinde başlattığımız kan bağış kampanyası için toplanmış bulunmaktayız. Cumhuriyet Halk Partisi ilçe teşkilatlarıyla birlikte 24 Mayıs 2021 tarihinden itibaren iki hafta sürecek bir kampanya başlattık. Bugünde bağış kampanyasının Menemen ayağı burada yapılıyor. Pandemiden dolayı kan stoklarımızın düşmesi nedeniyle bütün kurum, kuruluş ve partilerimize çağrılarda bulunduk. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, büyük bir sosyal duyarlılık göstererek bizim çağrımıza kulak verdi ve bu kampanyayı İzmir’in 30 ilçesinde başlattı. Biz kampanyalarımıza katılan tüm vatandaşlarımız ve Cumhuriyet Halk Partisine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Stokların Yenilenmesi Gerekiyor
Kan bağışının her zaman sürekli bir ihtiyaç olduğunu dile getiren Türk Kızılayı Menemen Şube Başkanı Serkan Orun “Hepimiz biliyoruz ki kan her zaman bir ihtiyaçtır. İçerisinde bulunduğumuz covid 19 pandemisi nedeniyle stoklarımız sürekli azalıyor ve yerine yenisinin konması gerekiyor. CHP İzmir İl Başkanlığı, İzmir genelinde azalan stokların arttırılması adına güzel bir proje yürütmeye başladı. Bununla ilgili olarak ilçemizde de CHP Menemen İlçe Başkanlığı ile birlikte Atilla İlhan Kan Alma Biriminde kan bağışlama organizasyonu düzenlenlediler. Bu duyarlılıklarından dolayı CHP İl Başkanlığına, CHP Menemen İlçe Başkanlığı ve yöneticilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

“Türkiye Genelinde Yaşatmamız Gerekiyor”
Kan bağışlarını belirli bir program çerçevesi içerisinde gerçekleştirdiklerini dile getiren CHP İl Başkanı Deniz Yücel “Özellikle pandemi nedeniyle Kızılay’ın kan stoklarının düşük olduğunu ve kan bağışına ihtiyaçları duyduklarını öğrendik. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı olarak bir kan bağışı kampanyası başlattık. Bütün ilçe örgütlerimizle birlikte belirli bir takvim dahilinde bağışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bugün de Menemen bir takım programlarımız vardı. İlçe başkanımız, yöneticilerimiz ve belediye meclis üyelerimizle birlikte kan bağışı yapmak için buraya geldik. Neticede herkesin bir gün kana ihtiyacı olabilir. Biz bu dayanışmayı siyasi kimlik, siyasi düşünce, inanç farklılığı veya daha başka farklılıkları gözetmeden  Türkiye genelinde yaşatmamız gerekiyor. İzmir’de de bunun güzel bir örneği verildiğini de düşünüyorum” dedi.

“Anlamlı Güne Destek İçin Buradayız”
Türk Kızılayı’nın her zaman vatandaşların yanında olduğunu görmenin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren CHP Menemen İlçe Başkanı Ömer Güney “Bizde Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu anlamlı güne destek verebilmek için buradayız. Tüm ilçe örgütlerimizle birlikte il örgütümüzün, il başkanımızın talimatlarıyla bugün Menemen’deki tüm üyelerimize mesajlar göndererek kendilerini kan bağış kampanyasına davet ettik. Bu anlamlı güne anlamlı destek verebilmek adına da tüm partilerimizi buraya davet ettik. Bu anlamda Kızılay’ın yetkililerine de bize bu fırsatı sağladıkları için teşekkür ediyoruz.” şeklinde ifade etti.

Bugün gerçekleştirilen organizasyonda ilk bağışı CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel yaptı. Ardından kan bağışına engeli bulunmayan CHP’liler kan bağış kampanyasına destek sağladı.

Haber Gökay ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi