MENÜ
İzmir 24°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Halkın Gündemi Farklı
Siyaset
11 Mart 2016 Cuma 08:00

Halkın Gündemi Farklı

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ve Gazeteci- TV Programcısı Metin Uca´nın konuk olduğu Uğur Dündar ile Halk Arenası geçtiğimiz cuma akşamı ilçemizde gerçekleştirildi.

Halkın Gündemi Farklı

Uğur Dündar ile Halk Arenası geçtiğimiz cuma akşamı ilçemizde gerçekleştirildi. Tepe Sosyal Tesislerinde yapılan programın konukları CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ile Gazeteci- TV Programcısı Metin Uca´ydı.

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve eşi Nurdan Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, meclis üyeleri, muhtarlar, muharip gaziler derneği yöneticileri, sivil toplum temsilcileri ve vatandaşlar salonu doldurdu.

Türkiye, İzmir olursa?

Ülke gündemine değinilen programda ilk sözü alan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce,  Türkiye, İzmir olursa ancak o zaman bu kötü durumdan kurtulabileceğimizi ifade ederek, ?Gündemimiz artık bugün şehidimiz var mı, bir şeyi daha düşünüyoruz ki acaba kaçak sarayda oturan cumhurbaşkanımız bugün ne diyecek, kiminle kavga edecek, muhtarlar konseyini toplayıp bugün ne diyecek acaba diye merak ediyoruz. Oysa Türkiye´nin asıl gündemi terör, işsizlik, ekonominin dip yapması, turizmin bitmesi ve tarımın çökmesi. O´nun gündemi, 78 milyonun gündemiyle örtüşmüyor? şeklinde konuştu.

?Türk halkı yargıya güvenmiyor?

Ardından CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen de hukukçu gözüyle hukuki bir tespitte bulunarak AKP iktidarının 10 yıllık döneminde savcıların 8,5 milyon kişiyi soruşturduğunu ve bu anlamda bir dünya rekoruna imza attığını kaydetti. Pekşen sözlerini şöyle sürdürdü, ?Soruşturdukları 8,5 milyon insanın sadece yüzde 10.57´si mahkum olmuş. Bu rakamı bir tarafa koyun. Japonya´da savcılar soruşturma yaptıklarında soruşturdukları insanların yüzde 99,3´ü mahkum olmuş. Almanya´da savcılar soruşturdukları insanların yüzde 96´sı mahkum olmuş. Fransa´da soruşturma yapmışlar yüzde 95´i mahkum olmuş. AB ortalaması yüzde 95. Türkiye ortalaması 10.57´ydi. Soruşturma ve dava yargıya olan güvenin ne hale geldiğinin açık kriteri. Yapılan bir kamuoyu oylamasında da yargıya güvenimiz yüzde 21 çıkıyor. Türk halkı yargıya güvenmiyor. Güvensizliğin sebebi haksız, hukuksuz davalar ve bunlara maalesef alet olan savcılarımız?

?Bizim yerimize düşünüyor?

Sonrasında Gazeteci- TV Programcısı Metin Uca ise, ülke gündemine mizah yönüyle yaklaşarak, ?Uzun boylu, munis huylu, güzel insan bizim yerimize düşünüyor. Kaç çocuk yapacaksınız, nasıl beraber olacaksınız, ne yiyeceksiniz, nereye gideceksiniz, elini nerede tutacaksınız veya tutmayacaksınız yavuklunuzun bunlara sizin adınıza karar veriyor. Zaten düşünmek tehlikeli olmasa, dünyada nereye giderseniz gidin düşünen adam Rodin heykeli müzede durur, akıl hastanesinde duran tek ülke vardır,  o da Türkiye, Bakırköy´de biliyorsunuz? dedi.

Haber: S. Derya BOSUT

 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi