MENÜ
İzmir 30°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
‘Yoğun Servis Denetimi’ Yapıldı
Güncel
8 Haziran 2021 Salı 12:51

‘Yoğun Servis Denetimi’ Yapıldı

Türkiye genelinde İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı’nın emri ile servis taşımacılığı yapan araçlara covid-19 denetimi gerçekleştirildi.

Jandarma Trafik sorumluluk alanında meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi/azaltılması gereğince 2021-2030 yılları arsında trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının %50 oranında azaltılması hedefine ulaşabilmek maksadıyla trafik durumu ve hacmine göre sanayi, kurum ve kuruluşlar ile işyerlerinin yoğun olduğu bölge ve güzergahlar dikkate alınarak ‘Planlı ve Hedef Odaklı Denetimler’ gerçekleştirildi.

Bugün sabah Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü, Menemen Belediyesi, Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı koordinatörlüğünde, Menemen Manisa yolu Yahşelli kontrol noktası yapılan denetimler sırasında araçlarda covid 19 salgınında araç içerisinde uyulması gereken kurallarla ilgili ‘Yoğun Servis Denetimi’ yapıldı, araç şoförleri konunun hassasiyeti hakkında bilgilendirildi.

Günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulunan 37. Jandarma Trafik Tim Komutanı Uzman Jandarma Çavuş Aydın Torun “Bugün Türkiye genelinde İçişleri bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı’nın emri ile paydaş kurumlar Belediye Trafik, Polis Trafik ve Şoförler Odası Başkanlığı kurumlarınca servis araçlarına yönelik covid-19 salgınında araçların uyması gereken kurallarla ilgili denetim gerçekleştirdi. Servis şoförlerinin dikkatli araç kullanmaları, trafik kurallarına uymaları ve kazaları azaltmak maksatlı emniyet kemerinin önemi konusunda şoförler bilgilendirildi.” şeklinde ifade etti.

Servis Taşıma işi ile ilgili üyeler, kamu kurum ve kuruluşlar ile sürekli toplantı halinde olduklarını dile getiren Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu “

Jandarma Genel Komutanlığı’nın talimatı ile ilçemiz Jandarma Bölük Komutanlığı, Jandarma Trafik timi ve diğer trafik görevlileri ile her daim birlikte servis taşıma işi ile ilgili üyelere bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Bu çerçevede bugün Yahşelli uygulama noktasında servislerimize denetimlerde bulunduk. Özellikle servisçi esnafımızın covid-19 pandemisinde önlem ve tedbirlere uydukları ve diğer trafik tedbirlerine sahip çıktıkları için kendilerine teşekkür ederim.” dedi.

Haber Gökay ÖZALP

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Menemen'in Sesi