MENÜ
İzmir 35°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Gülümsemenin Etkisi Farklıdır
Mehmet Ergüneş
YAZARLAR
5 Ocak 2021 Salı

Gülümsemenin Etkisi Farklıdır

Yeni bir yılın ilk haftasındayız. Zor şeyler yaşayıp, alışık olmadığımız hatta bilmediğimiz durumlarla mücadele ettiğimiz bir yıl olan 2020 yılının ardından yeni yılın hepimiz için öncelikle sağlık, barış, mutluluk, huzur, başarı ve sevdiklerimizle bol kahkahalarla güldüğümüz bir yıl olsun.

Pandemi dolayısıyla gülüşümüz, maskelerimizin ardında kalmış olsa da hepimiz bu günlerin de yakında geçeceğini ümit ediyoruz. Tekrardan gülüşümüzü diğer insanların görebildiği ve onları gülüşümüzle etkilediğimiz günlerin gelmesini diliyoruz. Güzel bir gülüş herkesin özgüvenini artırır ve karşısındaki kişide olumlu bir etki bırakır. İnsanlarla tanışırken ya da ilk karşılaşmada onları gülüşümüz ile selamlarız. Sıcak bir gülümseme ile konuşmadan bile karşımızdaki kişiye samimiyetimizi aktarabiliriz. Ancak bunu yaparken dişlerimiz çok şey anlatır ve özensiz, bakımsız dişler tüm etkiyi tam tersine çevirebilir.

Temiz olmayan, üzerinde çay, kahve, tütün lekesi olan, çürük ve diş taşı ile kaplı olan dişlerle yapacağınız bir gülümseme ile karşımızdaki kişiye samimiyet veya sıcaklık aktaramayız. Dişlerimiz çapraşık olabilir, boyut olarak küçük ya da büyük dişlere sahip olabiliriz. Ancak temiz ve bakımlı olması ile çürük, eksik, kırık bakımsız dişlere sahip olmak arasında çok fark vardır. Yetersiz hijyen ve bakımsızlık karakterinizi yansıtır. Bunlar kötü ağız kokusuna neden olur ve karşınızdaki kişinin sizden uzaklaşmasına yol açar.

Kolayca gülebilen insanlar genelde daha başarılı, sosyal çevrelerinde ve iş çevrelerinde daha sevilen insanlardır. Bu kişiler özgüvenlidir ve nasıl dikkat çekeceklerini bilirler. Gülüşümüzle iyi ya da kötü bir etki mutlaka bırakırız. Kamera karşısındaki yıldızların sıcaklığı da gülümsemeleri sayesinde bize yansımaktadır. Düzgün dişler ile güldüklerinde etkisi bize daha fazla geçmektedir. Daha iyi bir gülümseme amacıyla çıkılan yolda asıl hedef estetik gibi görünse de; çapraşık ve eksik dişlerin sağlık açısından kötü yanları değerlendirildiğinde sağlığı da beraberinde kazanmış oluruz. Yani gülüş dizaynı yapıldığında sadece estetik değil bununla beraber sağlığı da kazanmış oluruz.

Saçınız, cildiniz, tırnaklarınız için harcanan paraları değerlendirdiğinizde dişlerinize bakım yaparak uzun yıllar boyunca sağlıklı dişler kullanabilirsiniz. Sağlıklı dişlere sahip olduktan sonra da son derece basit ve ucuz olan sadece diş fırçası ve diş macunu ile bu sağlığı uzun yıllar koruyabilirsiniz. Özgüvenli, sağlıklı, karşınızdakine ışık saçan bir gülümseme ile hem sosyal hem de is hayatınızda daha başarılı olabilirsiniz.

Sağlıklı gülüşler...

Sorularınız için; www.disizmir.net - [email protected]

 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi