MENÜ
İzmir 37°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kısa ve Anlaşılır…
Erhan Özalp
YAZARLAR
4 Şubat 2021 Perşembe

Kısa ve Anlaşılır…

Menemen’de birlikte yaşama tercihinde bulunmuş herkesin; Dünya görüşü ne olursa olsun, hangi partide kendisini ifade ederse etsin, hangi inanca, hangi etnik kimliğe mensup olursa olsun Menemen’in Sesi olarak bizim için önemli ve öncelikli olan Menemenli olmasıdır. Aslında bu yaklaşımın ülkemiz için de bir an önce uyarlanması ve uygulanmasında fayda var. Siyasetçiler ve siyasi partiler kendi varlıklarını, iktidarlarını, menfaatlerini korumak için vatandaşlarımızı parça parça ayırıp kutuplaştırdılar. Gerdiler. Düşmanlaştırdılar. Oysa bu ülkede yaşamaya, burayı vatan olarak görmeye karar vermiş herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin değerli insanlarıdır. Dünya görüşleri, inançları, etnik kimlikleri, manevi değerleri, örf, adet, gelenek ve görenekleri elbette değerlidir ama en öncelikli olan değildir. Esas olan birlikte yaşama tercihimizdir. Birliğimiz, beraberliğimiz, bütünlüğümüzdür. Güçlü olanın haklı olmayacağı, adaletin, hukukun, insan haklarının, hepimiz için özgürlüklerin eşit olarak anlaşılması ve uygulanması daha fazla geciktirilmemesi gereken temel konulardır. Partiler, liderler, iktidarlar gelir geçerler. Esas olan ülkemizin, vatandaşlarımızın refahı, huzuru, birliği, bütünlüğüdür. Ortak çabamız bu yönde olmalıdır. Önemli olan sizin gibi düşünenler için değil, sizin gibi düşünmeyenler için ne kadar sorumluluk aldığınız, onların hakları, hukukları için ne kadar mücadele ettiğinizdir…

Dolayısıyla yayın politikamızın omurgasını da bu yaklaşım belirliyor. İnsanların ne söyledikleri değil ne yaptıklarını önemsiyoruz. Yaptıklarının Menemen’e ve Menemenlilere pozitif anlamda ne kattığına bakıyoruz. Dolayısı ile an itibariyle düne kadar AKP Menemen Belediye Meclis Üyesi olan Aydın Pehlivan artık Belediye Başkanlığına vekalet ediyor. Kendisinden partizanca bir davranış değil, tüm Menemen’i kucaklayacak bir yöneticilik bekliyoruz. Elbette önce kendi çalışma ekibini kuracaktır. Dileriz bu ekip kurgusu liyakat içerir!.. Sonra kentimiz adına süreci izlemeye devam edeceğiz. Bu anlamda kendilerini ifade etme ihtiyacı duyduklarında Menemen’in Sesi kendilerine de bu imkânı sağlayacaktır. Stüdyoda canlı yayın imkanlarımızla Menemen’in sesini tüm dünyaya duyurma imkânı da vereceğiz. Yeter ki hepimizin evet budur diyebileceği çalışmalar yapılsın. Çalışmak yerine kayıkçı kavgasına tutuşulduğunda ise; dün olduğu gibi bu yanlışları da Menemen sakinleriyle paylaşmaya devam edeceğiz.

Takipçilerimiz yazılarımızı kısa tutmamız konusunda yoğun bir talepte bulundukları için artık yazılarımızda birkaç gündem üzerinden konuyu detaylandırmak yerine tek bir konuyu en kısa, en anlaşılır biçimde paylaşmaya karar verdik. Umarım çok daha iyi olacaktır.

Saygılarımla        
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Eğitimci ve Spor Adamı
 4 Şubat 2021 Perşembe 14:18
Erhan bey , Stüdyodan canlı yayın hizmetiniz ile güzel ilçemiz Menemen deki gelişmeleri yakından izleme fırsatı bulacağımız için ve konuşmacıların beden dili ve samimiyet duygularını canlı olarak görme fırsatını verecek olmanızdan dolayı sizi tebrik ediyor çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.
 Murat yuksel
 4 Şubat 2021 Perşembe 14:12
Hayırlı olsun
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Menemen'in Sesi