MENÜ
İzmir 43°
Menemen'in Sesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Diş Estetiğinde Lamine
Mehmet Ergüneş
YAZARLAR
16 Eylül 2021 Perşembe

Diş Estetiğinde Lamine

Estetik operasyonlar hem dünyada hem de ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Çağımız teknolojilerinden de yararlanarak artık hastalara estetik işlemden sonraki değişiklikleri işlem öncesinde gösterebilir hale geldik. Diş estetiği de diğer işlemler gibi hastalar tarafından merakla sorulan sorulardan.

Yıllar önce diş hekimleri dişleri sadece onarmaya yönelik işlemler yapıyorlardı. Zaman içinde gelişen malzemeler ile hastalar dişlerinin rengiyle uyumlu restorasyonlar ve protezler kullanabilir hale geldi. Şu an ise hastalar istedikleri renk, şekil ve formda dişlere sahip olabiliyorlar. Peki bu nasıl mümkün olabiliyor?

Gelişen teknolojiler sayesinde sadece malzemeler değişmedi. Bizim dişin yapısını, dişe zarar veren durumları ve dişle uyumlu materyallerin kullanımını anlamamızda arttı. Diş estetiği kavramı ve gülüş dizaynı ile hastalara hayal ettikleri gülüşü tasarlayıp uygulayabiliyoruz. Bunu yaparken cerrahi, ortodonti, protez, periodontoloji gibi çeşitli branşlardan faydalanıyoruz. Çünkü hastaların nasıl daha güzel gülümseyebilirim sorusuna ekip çalışması işe cevap verebiliyoruz. Dişlerin sağlıklı bir şekilde ağızda kalabilmesi ve kaybedilmiş olan sağlığına tekrar kazanabilmesi için periodontoloji ile başlayan ekip çalışması hastaya uygun dişlerin tasarlanıp takılması ile son buluyor. Yani iyi ve kalıcı bir diş estetiği için dişlerin diğer tedavilerinin de mutlaka yapılması gerekiyor.

Diş estetiğinde gelişen teknolojiler ile eskiden olduğu gibi metal destekli porselenlerin yerini zirkonyum kronlar, e-max kronlar porselen ve kompozit lamineler aldı. Hastanın ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre uygun materyal seçilerek istenilen sonuç ve doğallık artık kolaylıkla sağlanabiliyor. Uygun durumlarda dişlerden aşındırma yapılmadan kompozit veya porselen lamineler ile estetik bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Gülüş estetiği ile ilgili bilgi almak için en doğrusu diş hekiminize danışmaktır.

Sağlıklı gülüşler…
Sorularınız için; [email protected]

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Menemen'in Sesi